Jak naučit na dudlík?

206
19.9.09 00:57

Jak naučit na dudlík...?

Tak naši kluci odmítají dudlíky! Ono by to nebyla žádná tragédie, ale jsou plně kojeni a nic než prso je neuklidní. Jeden je schopný pít třeba co hodina (hlavně navečer a potom nad ránem), když mu ho nedám tak řve a když mu ho dám, tak se přepije a řve, že ho bolí bříško, vzteká se a ublinkává :roll: . To samé je z usínáním, nejlépe přilepení na prsu.
První syn s tím neměl problémy, tomu bylo jedno, jestli žužle placatý nebo zkosený cucek, silikonový nebo latexový…

Máte nějaké rady? Kdybych měla jedno mrně, tak to neřeším, ale přece jenom u dvojčátek je to zabavování trošku složitější. Aspoň teda u našich… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14079
19.9.09 06:38

Koukám, že máme kluky skoro stejně staré :D .
U nás to byl boj - starší ho nevzal a do dvou let byl kojený - prso bylo místo dudlíku :roll: (vím, moje chyba).
Marečkovi jsem ho začala dávat už v porodnici, ale nestál o něj, tak jsem ho nechala. Kolem druhého měsíce jsem se tomu začala věnovat intenzivně. Šoupla jsem mu ho většinou v kočárku v polospánku, hodně ho tlačil ven a odmítal. Asi dvakrát jsem ho pokapala Sabíkem, ale to mu taky nejelo. Takže nakonec omatlat v MM a šup do pusy. Během týdne začal krásně dumlat, teď s ním v kočárku nebo postýlce usne a pak ho hned vyplivne. Bere si levné latexové z DM drogerie.
Takže radím trpělivost, zkoušet různé tvary a druhy. Při natažení dudlíku malinko povytáhnout, reflexivně si ho zase natáhnou zpátky a budou sát víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
19.9.09 07:40

My jsme zkoušeli všechny možné tvary, nakonec to šlo až s takovým tvarem, který je údajně neškodný pro zoubky. Kupovali jsem od MAM, ale pak jsme objevili úplně stejný tvar v DMku, ovšem za nesrovnatelně nižší cenu. Je takový úzký, ale symetrický. Kulatý ani jakoby vykouslý Anežka nechtěla. Zezačátku jsem jí ho musela v pusince přidržovat, než se naučila ho pořádně sát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
19.9.09 07:53

hkac - tak to máme stejné dudlíky - MAM byl za 94 a v DM jsou dva za čtyřicet (nebo tak nějak). Vypadají jako zploštělá kulička.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
19.9.09 08:06

Dáš mu do pusy dudu a jakmile ho chytí, hned trošku povytáhneš. On instinktivně potáhne. Zase trošku povytáhneš, on zase instinktivně potáhne a tak pořád dokola, až se naučí dudlat. My jsme chtěli dudlat pouze kaučuk, tvrdej silikon nám nic neříkal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
19.9.09 09:48

Re: Jak naučit na dudlík...?

ulmik píše:
Tak naši kluci odmítají dudlíky! Ono by to nebyla žádná tragédie, ale jsou plně kojeni a nic než prso je neuklidní. Jeden je schopný pít třeba co hodina (hlavně navečer a potom nad ránem), když mu ho nedám tak řve a když mu ho dám, tak se přepije a řve, že ho bolí bříško, vzteká se a ublinkává :roll: . To samé je z usínáním, nejlépe přilepení na prsu.
První syn s tím neměl problémy, tomu bylo jedno, jestli žužle placatý nebo zkosený cucek, silikonový nebo latexový…Máte nějaké rady? Kdybych měla jedno mrně, tak to neřeším, ale přece jenom u dvojčátek je to zabavování trošku složitější. Aspoň teda u našich… :?

Ulmíku, chápu tě, moje holky ho taky nemají a nenaučili se na něj. Prvorozená ho měla a byla to pohoda, tohle je hrozný, kolikrát si říkám, proč jsem jim ho víc nervala, ale ony ho prostě nechtěli, dávili, plivali, hrůza a čas na to nebyl, abych u nich seděla a cpala jim jenom dudlík, zkusili jsme snad všechny tvary a nic, prostě ho nevzali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
19.9.09 10:25

Amynko,
tak přesně to je u nás. Dávíme se, pliveme, vztekáme se… :x Nejhorší je, že oni už dudali, sice ne nějak závislácky, ale snažili se, no a pak zničeho nic stop a chtějí jenom prso… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
19.9.09 14:39

My jsme teda s dudlíkem nějak problém neměli, ale když ho náhodou plival, tak jsem mu ho tam prostě chvíli přidržela, aby si uvědomil, že ho vlastně chce :lol: :lol: :lol: I teď to ještě občas použiju. Ale nevím, jestli by to fungovalo i u chorobných odmítačů :lol: :lol: :lol: Jo, teď se dívám, jestli se dáví, tak asi ne… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
19.9.09 16:56

Adam dostal dudlíka hned druhou noc v porodnici. Mě se spustila laktace až třetí den, Adam řval hlady a sestry mu malý příkrm nedaly a přinesly dudlíka. Ten nás zachránil. Ale po příjezdu domů Adam dudlíka tvrdě odmítá, uklidní ho pouze moje náruč. Zkoušeli jsme různé velikosti a tvary, máme jich doma spousty :D :D Někdy je to těžké, když nemůže usnout, dudlík by mu jistě pomohl. Ale on začne řvát ještě víc, když dudlík jenom vidí. On ho ani dudlat neumí, narve si ho do pusy úplně celého :D :D Tak holt musíme chovat. Uklidňuje mě alespon to, že máme v budoucnu o starost mín, jak odnaučit dudlíkům. Moje neteř má 3 roky a bez dudlíka nedá ani ránu a loučit se s ním nehodlá.

• Nahlásit
  • Citovat
184
20.9.09 22:42

protože máme doma 3 zvířata, tak máme hodně dudlíků, malej je s oblibou plive na chlupatou podlahu :) dostali jsme avent a bibi. bibi docela šly, avent mu nejely, měla sem pocit, jako kdyby mu přepadávaly ven. teď jsme koupili druhou dávku dudlíků, suavinex a mam. suaavinex mu teda extrémně nejedou, i když máme dva a každý má jiný tvar. zato mam jsou parádní, v tlamičce mu držej, baví ho, doporučuju :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
20.9.09 22:51

„Mam“ máme.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
21.9.09 14:38

Ulmíku, naprosto tě chápu, řeším to samé a v zá:,–(ě už jsem vzdala. Že starší Zuzanka si dělala dudlík ze mě, jsem přikládala tomu, že jsem jí dudlík začla strkat až někdy na 4 nebo 5 týdnech. Mladší Markétce jsem ho začala nutit, jen co jsme přišli z porodnice - a nechytla se. Jak tu někdo radí, aby se dudlík jakoby povytahoval, jakmile ho dítě natáhne, to vůbec realizovat nemůžu, vystrkuje ho sama z pusinky ven, jen co se jí ho tam pokusím šoupnout, a ještě se tváří, že je jí z něj zle. Přitom pěstičku si tam rve, div se jí neobrátí žaludek. Dobrá rada drahá :nevim: . Asi zas vydržím, pak mi budou maminky závidět, že mám (už druhé) batole bez dudlíku a potřeby odnaučovat :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
24.9.09 14:40

s dudlíkem jsem neuspěla ani u jednoho dítěte. Nejstarší syn to už v porodnici vyřešil palcem a dudlík pak sice občas dudlal, ale jakmile vypadl, tak hned ho nahradil palečkem.. cucal si ho pak hodně dlouho… druhý chlapeček (teď 2 a půl) si dudlík nevzal a ani nebyla potřeba, protože byl kliďas, ale poslední holčička (teď 9 měsíců) byla hodně ulekaná a uplakaná, ale také se mi nezadařilo… zkoušela jsem podobné fígle a kejkle, které uvádíte… jedině prso zabralo… ale nechce mi pít nic jiného než z prsa… vlastně ani ten prostřední neuměl z lahve dřív, než jsem ho odstavila… zkouším jí dávat lahvičky nebo hrníčky se savičkami různým tvarů a materiálů, ale nic… jen mlíko od mámy, cucne si předního mlíka, takže se mi potvrdí, že opravdu žíža byla… máte na to někdo trik? když je žíznivá je celkem dost protivná, ale vodičku, šťávičku a ani čajík si nevezme…jedině lžičkou, ale to je zas nepraktické na výletě…pořád vytahuju prso…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
27.9.11 10:46

Dobrý den,

Chtěla sem se zeptat jak píšete o tom dudlíku tak tam píšete omatlat v MM co to znamená?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
DianaToby
2.10.11 10:36

řekla bych,že mateřské mléko :lol:
Jinak malej 3 měsíce taky dudlíka nechce,dělám živýho dudlíka přesně jak píše zakladatelka.Večer a ráno ho mám u prsa pořád a i u něj uspávám,sám neusne-maximálně ho uhoupu v náručí na míči.Nechce ani láhev a to ani tu pro kojené děti.Nikdo ho nemůže pohlídat dýl jak na hodinu a půl,protože pak ře hlady a vezme jen prso a pije dost často.Povytahování praktikovat nejde.Bojím se cucání palce-sama jsem si ho cucala asi do 8 let.Dudlíka sebereš,ale palec ne.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama