Jak naučit psa chodit na vodítku?

2.6.18 14:24

jak naucit psa chodit na voditku

Ahoj, mame na hlidani doma pribuznych psa. Ma asi tak ctyri roky a jeho vychova byla vzdycky nula. Jeho majitele berou jakykoliv vycvik jako tyrani a domluvit si nedaji. Je rozjivenej a dela si co chce :roll: Doma to snim jeste jde, vetsinu casu prochrape na svym pelechu, ale kazdy venceni je peklo. Clouma na voditku od kraje ke kraji, ze mam rameno vykloubeny a na kazdyho ciziho psa se rve a steka, ze ho nemuzu vubec udrzet. A kolikrat to musim zvladnout i sama s ditetem v kocarku! Priznavam na rovinu, ze mam vetsinou chut ho umlatit, psomilove prominou. Ale chapu, ze tudy asi spravna cesta nevede. Je nejaky zpusob, jak ho rychle a efektivne naucit nervat na voditku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
319
2.6.18 14:30

Vrátit a už nehlídat, to asi nebude práce na pár hodin. ale jestli máš energii - psa nechat vylítat a až bude unavený, dát si ho na vodítko k noze, zavelet k noze!, vykročit, a jakmile začne předbíhat, zavelet k noze! a trhnutím vodítka ho vrátit. ale to funguje u štěňat, tady pochybuju. nebo zkusit dát si psa k noze, vykročit, a koncem vodítka před sebou točit ve svislých kruzích, aby ho konec praštil do čumáku, když začne předbíhat. ale tohle zvíře není vůbec vychovaný a socializovaný, takže za mě co nejdřív vrátit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
2.6.18 14:48

Pes se má cvičit už od mala, jak se to nenaučí od mala, tak takový už bude pořád. Nemá smysl rvát a tahat za vodítko. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8404
2.6.18 14:48

Rychle nejde ve vycviku vetsinou nic, zvlast u starsiho psa. Ale jak pise @navy blue, nejdriv nechat vybehat, unavit fyzicky (treba aportama), potom k noze, muzes motivovat pamlskama /piskotem, kouskem tvrdeho syra, suseneho masa/, ale to moc nejde s kocarkem, potrebujes obe ruce. A priste nehlidat, dokud to nevychovaji… chudak ty, chudak pes, to musi byt o nervy pro vas oba. (vinou majitelu, ne tvou!) Jak dlouho ho jeste mas mit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.6.18 14:49

@navy blue dekuju za odpoved. Ja jsem si prave myslela, ze bysme mohli vyuzit ten cas, kdy jsou panickove na dovoleny k tomi, ho trochu zkrotit… Jestli se teda neco da napravit za 14 dni :? Necekala bych zadnej zazrak, stacilo by mi, kdyby me nevlacel venku prikopem :roll: Ja na nej ani nemam silu ho trhnout zpatky… Kdysi jsem mela v detstvi maleho oriska, ktery se naucil vsechno hned a cely zivot lital bez voditka a nikdy ne neztratil. Jinou zkusenost se psy nemam. Ale tohle je takovej smejd, pardon, a jeste hloupej… Nikdy vic ho hlidat nebudem, to mas pravdu. Ja jsem vzdycky vedela, ze je nevychovanej, ale myslela jsem si, ze ho par dni zvladnem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.6.18 14:52

@sakota jeste 14 dni..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8404
2.6.18 14:57

@Maminanamatersky to neni uplne malo. Zkus si ho ziskat. Psi jsou uplatni vetsinou. Ma rad hracky? hraj si s nim. Rad aportuje? Blbni s nim venku, dave pamlsky, bud pro nej uzasna a zabavna a zajimava! Pokud na nej doma kaslouo, mohl by tohle ocenit a pak se te dobrovlne vic drzet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.6.18 15:03

@sakota no jo, tady ale neni zadna zahrada, kde by se mohl nejdriv vylitat. Jsme v panelaku. A doma jenom line chrape, zadny hracky ho nezajimaji. Ven jen na voditku, kde okamzite zacne rvani uz od vchodovych dveri :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1460
2.6.18 15:05

Jestli máš na venčení čas, mně u staršího psa zafungovalo spíš než škubání vodítkem systém: pes napne vodítko - zastavíme, dokud ho nepovolí. Táhne někam - změním směr a jdeme na opačnou stranu. Jakmile povolí, vrátí se k noze apod, dát pamlsek. Je to celkem otrava, protože takhle 200 m cesta k lesu trvala 5 minut, ale pes celkem rychle pochopil, že pokud někam chce, musí jít v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
2.6.18 15:11

@Maminanamatersky ještě existuje ohlávka halti, mrkni, osobně s tím zkušenost nemám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6191
2.6.18 15:13

Za 14 dní bohužel léta zanedbání nenapravíte, ale doporučím jednoduchý trik proti tahání, postavte si psa k noze a vodítko mu podvlékněte pod nohou co je dál od vás, když zatáhne vodítko se mu zařízne do podpaží a pes tah povolí, není to ideální, ale ve vaší situaci je to asi nejefektivnější řešení. Taky hrozně moc působí vaše rozpoložení, když se budete chovat a cítit sebevědomě tak pes nebude moc vyvádět, já to teď vidím na svých čubách, jsem u konce těhotenství, psychicky sotva snesu sebe, tak mi na vodítku taky začíná ta mladší divočit, když s nimi jde manžel, tak jsou v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6191
2.6.18 15:16

@navy blue Na haltinu si pes musí zvykat docela dlouho, pokud to psovod neumí, tak je to ještě víc k vzteku než tahání na obojku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
2.6.18 15:18

@Heivka škoda, ale aspoň zakladatelka bude vědět, co nemá cenu zkoušet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1460
2.6.18 15:22

@Heivka Já halti dávala svému 40 kg rvavému psovi, když ho hlídala kamarádky šedesátiletá maminka a pochopit systém mu trvalo tak půl dne a pak s ním mohla trajdat městským parkem bez obav z bitky, takže bych jí nezatracovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6191
2.6.18 15:42

@jezz1e Je rozdíl mezi ovladatelným psem, kterého na halti naučí jeho pán a mezi nevychovaným a nezvládnutým psem kterého má někdo bez zkušeností na hlídání, já ohlávky používám když chce psa vést můj skoro tříletý syn, a jsou super, ale pokud je pes opravdu divoch, tak hrozí riziko poranění oka což asi zakladatelka riskovat nebude chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama