Jak naučit štěně spát samo?

Anonymní
4.5.20 06:31

Jak naučit štěně spát samo

Potřebuji radu jak naučit štěně spát v noci samo v jiné místnosti. Má 3 měsíce. Máme ho cca 14 dní. Měl by být napůl v kotci venku teplé počasí a napůl doma v zimě, tak si to manžel představuje. Jelikož máme dům do patra chci aby byl pouze ve spodní části, kde bude mít svůj pelech k odpočívání. Vůbec nechci učit ho v ložnici tu máme v tom patře. Jenže jelikož nemůže být v nepřítomnosti puštěn dole na volno, dokud se neuklidní (likvidace bytu), manžel pořídil klec, jenže bylo mi líto ho tam zavírat tak jsme mu vyhranili prostor provizorní zábranou i s tou klecí otevřenou, kde se může pohybovat, ale přišel na to jak se dostat ven a opět likvidace :nevim: takže nevím jak to udělat. Zatím byl doma sám cca 2 hodiny, že začátku štěkal, teď už ne, ale jít do práce na 8 hodin si moc nedovedu představit. Taky se mi zdá že se dost zafixoval na manžela, mám strach pokud nebude doma delší dobu třeba aby nebylo zle. Bylo mi řečeno že pes počká, že vydrží, že nerozlišuje čas, že většinu času proleží. Ale navolno být nemůže, nebudu se třepat co se doma může stát 8o Zábrana je na schodech zatím taková provizorní. Ale já teď spím s dcerou v ložnici v patře, má dole pokoj a to by se nevyspala. Manžel spí na gauči a pes v pelechu, ale v noci chodí kontrolovat, zda tam je. Jednou jsme zkusili že manžel šel za mnou do ložnice, pes vydržel cca do 3h do rána a pak kňučel a začal poštěkávat, tak to šel už dopsat dolů na gauč a bylo ticho. Jenže naučit se to nějak musí nebudeme přece spát odděleně pořád, říkal že pokud to nepůjde vezme ho nahoru do ložnice i s plechem, jenže právě to já nechci jednak je tam spousta věcí jednak je to do patra, a na schody by vůbec neměl a já tam psa nechci. Už kvůli tomu byla i hádka :roll: Jak to máte vyřešené doma vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1430
4.5.20 07:18

Tak s nim spete dole v Dětském pokoji, štěňátko je u vás krátce, ještě není zvyklé být samo..
Jinak u nás je pejsek vždy členem rodiny, takže ho neizolujeme, spíše naopak.. Ale ten náš byl vždy pohodar, nikdy nic nezničil, mohl všude a stejně většinou chodil spát tam, kde nikdo nebyl, měl rád své soukromí :blush:
Pokud ničí, tak to může být z nudy, nebo ho mohou svědit zoubky - dala bych mu gumové hračky, co si může zvykat a třeba nějaké sušené pamlsky.
Jinak mí rodiče chtěli, aby jejich pes spal taky sám, tak mu udělali pokoj, do něj dali pelíšek a misky s vodou a jídlem a na noc ho tam vždy zavřeli.. Prvních pár nocí pes knucel, ale pak si zvykl, nic jiného mu nezbylo.. Dnes má 11 let, spí tedy denně sám, ale když může, rád se vyspi s člověkem v posteli.. A jako štěně toho zničil taky dost, hlavně projel veškerý dřevěný nábytek, jako bobr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5469
4.5.20 07:21

To je uplne normalni, stene chce byt se svou smeckou.Sam se boji. Co je to za plemeno? Az bude velky, bude vice sebevedomy a dole bude spat sam bez problemu.
Jinak stenata veci trhaji, to je take normalni, dejte mu hodne psich hracek, ruzne uzly na trhani, aby se zabavil.
Je to jako s miminem, nez ho vypiplas, da to prace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1511
4.5.20 07:30

Ty toho pejska moc nemusíš, že? Každé štěně ničí věci, chce si hrát, s tím se smiř. A ty už jsi sem na Emimino psala cca před týdnem, pokud si pa pamatuju. Být tebou, sednu si s manželem a znovu proberu, jestli si psa vůbec nechávat, nebo ho dát někomu, kdo ho bude mít rád, dokud je to ještě štěně, domov mu najdete snadno, pak už by to bylo horší. Každopádně psíka lituju, ale lidi jako ty by si měli pořizovat maximálně rybičky :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5431
4.5.20 07:51
@ropucha 02 píše:
Ty toho pejska moc nemusíš, že? Každé štěně ničí věci, chce si hrát, s tím se smiř. A ty už jsi sem na Emimino psala cca před týdnem, pokud si pa pamatuju. Být tebou, sednu si s manželem a znovu proberu, jestli si psa vůbec nechávat, nebo ho dát někomu, kdo ho bude mít rád, dokud je to ještě štěně, domov mu najdete snadno, pak už by to bylo horší. Každopádně psíka lituju, ale lidi jako ty by si měli pořizovat maximálně rybičky :zed: :zed: :zed:

Souhlasím. Jen bych nedoporučovala ani rybičky. 8)
Pes = člen rodiny. Měl by přijít do domácnosti po dohodě všech členů rodiny. Musí přijmout pozitiva i negativa.
Pejsek nám odešel do nebíčka. Dalšího z časových důvodů nechceme. Děti chtějí alespoň morče. Tatínek však nemusí hlodavce. :jazyk: Takže nebude. :nevim: (Pokud tatínek nezmění názor.) :jazyk: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
4.5.20 07:53

Vždyť je to ještě psí miminko, co jste čekali? Chce být se svojí smečkou - rodinou a samo se trápí a smutní. My jsme se štěnětem spali na zemi. Z tvého popisu situace mi přijde, že ty jsi psa moc nechtěla a ani ho moc nemusíš. Pes je inteligentní tvor, který se umí přizpůsobit a naučit spoustě věcem. Dítě máš, tak víš, co to je se o něj starat. Se psem je to stejné - staráš se, miluješ, mazlíš, vychovaváš, máš o něj strach, investuješ peníze a energii.

Jinak s náma spala fenka v posteli, teď spí na zemi vedle moji poloviny postele na pelisku. Doma muze kdykoliv kamkoliv. Znicila toho celkem dost, ale jen jako štěně - ohlodaný židle, stolek v obýváku, dveře,…

Příspěvek upraven 04.05.20 v 08:04

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1511
4.5.20 08:03

@Hořec
Svatá pravda. Tak opravuji, nějaké hodně in vystajlované akvárium, a rybičky idealně umělé. Pokud rybičky živé, tak k nim jedině ošetřovatele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3288
4.5.20 08:15

K tomu aby byl pes členem rodiny, není potřeba aby spal s vámi v posteli. Měli jste ale, být nekompromisní už od první noci, a to jste už prošvihli. My máme půlročního francouzského buldočka a od první noci má pelíšek v kuchyni a tam je jeho místo. První noc asi tři hodiny kňučel a poštěkával, druhou noc už jen chvilku a od té doby ví, kde je na noc jeho místo. Chodí tam po posledním večerním venčení automaticky. Také jsme museli udělat opatření proti likvidaci, investovala jsem 1500,– do branky aby nemohl sám do obýváku. (v celkové investici za štěně to byla zanedbatelná položka) S tím, že možná v kuchyni něco zlikviduje, jsem byla smířená a odnesl to jen v prvních dnech roh u kuchyňské linky. Pokud není jiná možnost, než klec přes noc, tak ho do ní dejte a vydržte. Nic jiného vám asi nezbývá. Samozřejmě je potřeba se pejskovi co nejvíce věnovat a psychicky i fyzicky ho unavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
4.5.20 08:16

Já mám oba dva psy v doma (5kg a 20kg). Od štěně s námi můžou spát v ložnici, kde mají svoje místo a jelikož mám dveře ložnice otevřené tak si můžou jít kam chtějí, ale stejně jsou nejradši s náma. Máte doma malé štěně je jasný, že bude plakat. Jinak já počítala s tím, že štěně mi může pár věcí prostě zničit. Tak jsem byt přizpůsobila tak, aby ztráty byly minimální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
4.5.20 08:17

Jinak prostě psu vyčlenit místo a na tom trvat. On si zvykne a pak tam bude vklidu spát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
435
4.5.20 08:30

Já se štěňátkem první 2 noci spala v obýváku na gauči.3.noc jsem už normálně spala v ložnici, štěně to krásně pochopilo.Ze začátku třeba už kolem 5.stekalo a dožadovalo se pozornosti, tak jsem se dospávala na gauči. Řikala jsem, že je to prostě jak malé miminko, že s ním je že začátku hodně práce a trpělivosti, ale teď už je zlatá.
Je tedy pravda, že jsme jí měli z dobré chovné stanice a byla opravdu vzorná a nic nám extra nezničila a to bydlíme v paneláku. Je z ní teď 20kg psí slečna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
507
4.5.20 08:30

Pokud Vam demoluje byt a neprejes si to, naucte psa na klec - pokud se to dela pozitivni metodou, pes si na ni zvykne a nebude mu vadit… Uprimne bych byt Tebou vyrazila se psem na kvalitni cvicak - nauci Te tam zakladni informace o praci se psem a najdete spolecnou rec…

Nevidela bych to tak cerne, jako uzivatelky vyse, spis si doma sednete, nastavte si ruzna pravidla a ty pak striktne dodrzujte ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30843
4.5.20 09:27
@Anonymní píše:
Potřebuji radu jak naučit štěně spát v noci samo v jiné místnosti. Má 3 měsíce. Máme ho cca 14 dní. Měl by být napůl v kotci venku teplé počasí a napůl doma v zimě, tak si to manžel představuje. Jelikož máme dům do patra chci aby byl pouze ve spodní části, kde bude mít svůj pelech k odpočívání. Vůbec nechci učit ho v ložnici tu máme v tom patře. Jenže jelikož nemůže být v nepřítomnosti puštěn dole na volno, dokud se neuklidní (likvidace bytu), manžel pořídil klec, jenže bylo mi líto ho tam zavírat tak jsme mu vyhranili prostor provizorní zábranou i s tou klecí otevřenou, kde se může pohybovat, ale přišel na to jak se dostat ven a opět likvidace :nevim: takže nevím jak to udělat. Zatím byl doma sám cca 2 hodiny, že začátku štěkal, teď už ne, ale jít do práce na 8 hodin si moc nedovedu představit.Taky se mi zdá že se dost zafixoval na manžela, mám strach pokud nebude doma delší dobu třeba aby nebylo zle. Bylo mi řečeno že pes počká, že vydrží, že nerozlišuje čas, že většinu času proleží. Ale navolno být nemůže, nebudu se třepat co se doma může stát 8o Zábrana je na schodech zatím taková provizorní. Ale já teď spím s dcerou v ložnici v patře, má dole pokoj a to by se nevyspala. Manžel spí na gauči a pes v pelechu, ale v noci chodí kontrolovat, zda tam je. Jednou jsme zkusili že manžel šel za mnou do ložnice, pes vydržel cca do 3h do rána a pak kňučel a začal poštěkávat, tak to šel už dopsat dolů na gauč a bylo ticho. Jenže naučit se to nějak musí nebudeme přece spát odděleně pořád, říkal že pokud to nepůjde vezme ho nahoru do ložnice i s plechem, jenže právě to já nechci jednak je tam spousta věcí jednak je to do patra, a na schody by vůbec neměl a já tam psa nechci. Už kvůli tomu byla i hádka :roll: Jak to máte vyřešené doma vy?

Počkej počkej… vy máte doma 3 měsíčního prcka a jsi překvapená že po 3 hodinách řve? A čekáš že vydrží 8 hodin? Chodíte s ním třeba ven?

Jinak dokud bylo štěndo malé, tak se prostě spalo chvíli s ním a pak si zvyklo až bylo starší. Máš prostě doma malé mimčo tak to tak ber :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50472
4.5.20 09:43

To čekáš že si přivedeš domů štěně a bude celou noc spát v klidu? Je tam samo a řve, do ted bylo s mámou a sourozenci ;) Vše se musí naučit a trvá to. Já si štěně vždy vzala k sobě a spalo celou noc :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
367
4.5.20 09:53

A co mu dát do pelíšku něco, co bude vonět po manželovi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama