Jak nekouřit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tothova
Povídálka 40 příspěvků 08.05.19 21:54
Jak nekouřit

Ahoj holky prosím vás o radu. Jsem 12tt a silná kuřačka, kdysi klidně krabička denně nyní se snažím 10 a méně nejlépe, ale chci přestat úplně - aspoň kvůli mimču a při kojení. Je mi 23 let, ale nemám vůbec silnou vůli, prostě na cigáro myslím. Hlavně pro mě je fakt úžasný dát si kafe a cígo… Kafe omezuji 1× denně, cigarety co nejméně, hodně spím abych kouřila méně… Horší je, že kouří i přítel a přátelé okolo mě, v práci atd..takže na to prostě chuť mám. Jak jste to zvládli a co jste dělali, prožívali při těhotenství vy silnější kuřácky? :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Caboverde
Kecalka 348 příspěvků 08.05.19 21:56
@tothova píše:
Ahoj holky prosím vás o radu. Jsem 12tt a silná kuřačka, kdysi klidně krabička denně nyní se snažím 10 a méně nejlépe, ale chci přestat úplně - aspoň kvůli mimču a při kojení. Je mi 23 let, ale nemám vůbec silnou vůli, prostě na cigáro myslím. Hlavně pro mě je fakt úžasný dát si kafe a cígo… Kafe omezuji 1× denně, cigarety co nejméně, hodně spím abych kouřila méně… Horší je, že kouří i přítel a přátelé okolo mě, v práci atd..takže na to prostě chuť mám. Jak jste to zvládli a co jste dělali, prožívali při těhotenství vy silnější kuřácky? :nevim:

Kouření zvyšuje riziko potratu, takže hodně štěstí

tothova
Povídálka 40 příspěvků 08.05.19 21:58

@Caboverde na to jsem se neptala, takový rejpalky nemám zapotřebí, když s tím chci něco dělat :mavam: amen

Ladein
Stálice 81 příspěvků 08.05.19 21:59

Tak si představ jak se mimčo dusí v tobě když kouris a řekni si zda máš právo mu to dělat. Přestala jsem kouřit v momentě zjištění těhotenství, takže vím o čem mluvím.

tothova
Povídálka 40 příspěvků 08.05.19 22:02

@Ladein tak někdo to prostě zvládá, proto mě zajímá jak to udělala silná kuřačka, kde všichni okolo včetně přítele také kouří. Taky s méně pevnou vůlí, prostě kdyby to bylo i pro mě tak jednoduché taky nekouřím, ale mozek je pak jak deb** a já to nedávám.

Lex1
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 2 inzeráty 08.05.19 22:07

Přestala jsem kouřit v den pozitivního testu, ze šoku jsem ještě dokourila krabičku a už si nedala, přítel kouřil dal, i všichni v práci. Asi neporadím, je to o vůli, mimčo pro mě bylo na prvním místě. Doufala jsem, že už nezacnu, pak přisly starosti, a rok a půl po porodu jsem stejne začala. Ale v těhotenství a kojení to byla automatická samozřejmost. Držím palce

Uživatel je onlinedivine woman
Extra třída :D 11606 příspěvků 08.05.19 22:12

Buď chceš nebo nechceš. Nic těžkého na tom není. A fakt by mě zajímalo, kde se ještě v práci kouří.

Lex1
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 2 inzeráty 08.05.19 22:12

Co zkusit Iqos? Není to spása, ale pořád lepší než obyč cigarety, my na ně přešli s mužem oba a jsme spokojeni, dítěti nesmrdime, ani samy sobě. Zkus je omezit na ty jen ke kafíčku.

Shierly
Kecalka 330 příspěvků 08.05.19 22:13

@tothova jak dlouho kouříš? Já jsem kouřila 15 let, většinou tak třičtvrtě krabičky. Několikrát za tu dobu jsem se pokusila přestat, absolutně bez šance. Jak jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem si to prostě „přenastavila“ v hlavě, dokouřila krabičku a už si nezapálila. Žádný chutě, žádný nervy, žádná žravá. Prostě je důležitý si uvědomit, že už nerozhoduješ jenom sama za sebe a že tim kouřením mimču dost ubližuješ. Pokud si to totiž v sobě vnitřně nesrovnáš, tak se ti jen tak přestat kouřit nepodaří. Myslím si, že těhotenství je nejsilnější motivace, jakou ROZUMNÁ ženská může mít.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.19 22:18

Ja jsem prestala driv nez jsem otehotnela, ale i tak jsem prestala ze dne na den (kourila jsem 17 let) Jinak nez ze dne na den to proste nejde. Myslim, ze motivaci bys mela mit dost silnou. Vsechny cigarety vyhazej, jazyk za zuby a drz se. Nejen kvuli miminu to stoji za to, nejhorsi je prvnich 14 dni a pak se zacnes bez cigar cejtit svobodna

Jitka236
Povídálka 21 příspěvků 08.05.19 22:22

@tothova Měla jsi přestat hlavně v prvním trimestru, kdy to škodí miminku nejvíce, každopádně, mysli na to jaký to na něj může mít dopad, zkus přestat kouřit, koukni se na fotku z ultrazvuku a udělej to pro něj, je mnohem důležitější než nějaké stupidní kouření, díky kterému se člověk akorát připravuje o svůj život, který můžeš se svými dětmi prožít, a děti pak nemusí žít ze strachem o maminku, a nebudou jí na kolenou prosit aby přestala kouřit…jako jsem moji maminku prosila já…

Payus
Zasloužilá kecalka 754 příspěvků 08.05.19 22:27

@tothova taky jsem kourila a uz nekourim. Proste se bojim, abych mimcu neublizila, abych o nej neprisla (nerada bych si rikala, kdybych ja blba nekourila atd…). Myslim, ze to je velka motivace. Par dni ti to asi bude chybet, ale pak uz ti to ani neprijde. Muj manzel kouri dal a nehrotim to, at si klidne smrdi :mrgreen: proste nekur, ber to jako velky plus a tvou prednost ze prestanes. Drzim ti palce :palec:

quanavera
Kecalka 460 příspěvků 08.05.19 22:36

Mysli na sve zdravi a misto cigarety si dej treba bonbon, ja byla taky silna kuracka a ze dne na den pred 8 lety jsem prestala.

Russet
Neúnavná pisatelka 15935 příspěvků 08.05.19 22:41
@tothova píše:
Ahoj holky prosím vás o radu. Jsem 12tt a silná kuřačka, kdysi klidně krabička denně nyní se snažím 10 a méně nejlépe, ale chci přestat úplně - aspoň kvůli mimču a při kojení. Je mi 23 let, ale nemám vůbec silnou vůli, prostě na cigáro myslím. Hlavně pro mě je fakt úžasný dát si kafe a cígo… Kafe omezuji 1× denně, cigarety co nejméně, hodně spím abych kouřila méně… Horší je, že kouří i přítel a přátelé okolo mě, v práci atd..takže na to prostě chuť mám. Jak jste to zvládli a co jste dělali, prožívali při těhotenství vy silnější kuřácky? :nevim:

Popros aspoň chlapa, aby doma a kolem tebe nekouřil. Ty si představ, jak díky kouření dítě nedostává dostatek kyslíku, nebude dostatečně velké a je možné, že bude mít po narození zdravotní problémy. Ještě ti cigáro a kafe chutná? :roll:

KryšpínaJetelová
Povídálka 17 příspěvků 08.05.19 22:48

Musíš přestat ze dne na den. Snižování nepomůže. Prostě se hecni, dej si poslední cigo, v hlavě si to uvědom, že je to opravdu poslední cigareta a musíš prostě vydržet si další nezapálit! Nejhorší jsou ty začátky. Zkus nepit i tu kávu, a prostě cokoliv, co tě s cigaretou spojuje. Já přestala ze dne na den kouřit po 10letech. JDE TO!
Blbý je, že teď s miminem mám sto chutí zase začít, jak jsem občas z celýho dne vyřízená :lol:.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama