jak obléct dítě do školky

6365
29.10.08 09:47

jak obléct dítě do školky

ahoj, sice nejsem v ČR, ale tohle mně zajímá. Můj syn nastupuje do školky a řeším, jak ho oblékat v zimních měsících. Většinu času budou asi trávit vevnitř, ale občas vyběhnou ven. Punčocháče mu na celou dobu moc dávat nechci, protože ho tam nebudou neustále oblíkat a svlíkat a vevnitř by mu bylo teplo..Jak oblékáte dítka vy?
V Holandsku jsou děti teda dost otužilé, čepice se dávají, když už je kolem 0 a punčocháče tady snad neznají..:D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2649
29.10.08 10:49

Syn je ve školce v tričku s krátkým nebo dlouhým rukávem a teplákách nebo plátěných hracích kalhotách. Punčocháče mu dávám když je pod 5 stupňů, ale ráno si je tam samozřejmě sundá, když jdou na vycházku, tak si je oblíká (mladším dětem s oblíkáním pomůžou).
Ve školce na ven nosí na podzim a v zimních měsících nejčastěji zateplené šusťáky. Když není moc zima, tak bez punčoch, když začíná mrznout, tak si pod ně bere punčocháče. Na podzim taky hodně nosí zateplené kalhoty, ať se netrápíme s těma punčochama :-)

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
29.10.08 10:56

U nás ve školce se to řeší tak, že dítě je ve školce v punčocháčích a triku a když jdou ven, jen si oblečou na punčocháček kalhoty a je to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
29.10.08 11:00

Ahojky,
dcera ve školce nosí elasťáky nebo punčocháče a k tomu tričko. Je to praktické, když jdou ven, tak si přes ně natáhne kalhoty ( normál nebo oteplené ), mikinu nebo svetr, bundu a hurá ven.
U nás ve školce to takto i doporučovaly učitelky, no nedovedu si představit pořád oblíkat a svlíkat punčocháče, taky proč ne?
Andrea.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
29.10.08 11:47

Máme punčocháče a triko, pak si oblíkne mikinu, bundu a oteplené šusťáky a je to :wink: Taky mi přijde zbytečný, aby byl uvnitř v teplákách a na ven se musel převlíkat do punčocháčů :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
29.10.08 14:27

My to máme jako Janinkaz, pokud je pod 5 stupňů, jinak se punčocháčky nekonají a dovnitř má tepláky, na ven jen zateplené šusťáky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
29.10.08 14:29

My máme už punčocháčky teď, byla mu zima :oops: Nejsme jediní, že ne 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
566
29.10.08 14:33

nejste, Michalka je nosí už asi měsíc-poté, co je ve školce dětem dávali už snad všichni rodiče

taky to mají snad všechny děti tak, že uvnitř punčochy a triko, aby byly rychleji oblečené naven

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
29.10.08 14:44

To jsem ráda :wink: Teda u nás ve školce nosí punčocháče snad všechny děti :wink:

Jen tak se zeptám… Kdy dáte teplé zimní botičky? Myslela, jsem, že bych tak za týden koupila, ale ještě nedala. Zatím má nohy z botasek teplý… :wink: Si vždycky připadám, jako když oblíkáme první zimu :oops: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6365
29.10.08 16:55

holky, tak dík za odpovědi. Koukám, že to je teda většinou stejné. Tady oblíkají rodiče určitě o vrstvu méně..no uvidím s těma punčocháčema. Možná punčocháče a tenké kalhoty, v tom vydrží i vevnitř, anebo ty zateplené kalhoty zní dobře.

Netuším, jaké je u nás počasí, ale tak ty teplé boty bych brala podle sebe. Mně zatím zima v normálních není, takže bych ani dítku ještě nedala, ale asi to je jedno, když se ve školce přezouvají do bačkor, to se tady taky nedělá..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama