Jak obléct roční chodící dítě do Manducy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jezzz
Závislačka 2537 příspěvků 2 inzeráty 08.11.18 09:25
Jak obléct roční chodící dítě do Manducy

Ahoj,

Jak jste prosím oblekaly chodící dítě v tomto počasí (a také v zimě) do Manducy či jiného nosítka?

Boty budeme kupovat v sobotu, zatím má kožené capáčky. S novými botami již dítě budu chtít pustit i běhat. Dítko po tom již touží :-). Každý den jezdíme autobusem, cca 30 - 40 minut / jedna cesta, pak jsme cca 30 - 40 minut venku a pak zase bus.

Potřebuji vymyslet, jak dítě obléct. Aby bylo v teple v Manduce i venku při běhání aby se mi nepotilo v MHD.

Nejsem si jistá, zda nehledám perpectum mobile.

Nosíci kapsu i bundu mám.

Moc diky za rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

ZZloba89
Kecalka 349 příspěvků 08.11.18 09:37

Pokud je v plánu dát na zem capat, tak obleč tak jako by jsi oblíkla normálně+ botky. Manduku si dej NA bundu.

jezzz
Závislačka 2537 příspěvků 2 inzeráty 08.11.18 09:41

@ZZloba89 Bundu ani sama ještě nenosím, chodím v mikine. Navíc na bundě se pak upečeme oba, já i dítě.

Navíc to neřeší problém s mhd. Často cestou k busu usne. Takže ji nevysvlecu a po vystoupení z busu hrozí, že se nachladi, protože bude spocena.

Ja spíše hledám kombinaci funkčního oblečení.

Každopádně děkuji :-)

unuděná
Kelišová 5550 příspěvků 2 inzeráty 08.11.18 09:58

Dala bych jen tepláčky, tričko, mikču a botičky a do batohu přibalila kombošku (či šusťákovou soupravu) - když půjde po svých, dáš jí to přes oblečení, pak svlékneš. My se v manduce vždycky hrozně vzájemně zahřívalil, takže jsem často nosila i v zimě až přes bundu a dítě bylo oblečeno normálně, jako já.

krukynka
Kecalka 130 příspěvků 08.11.18 10:00

Dala bych do lehčí mikinu dítěti, pod nosici bundu/mikinu a s sebou měla lehkou bundu když si půjde běhat.

jezzz
Závislačka 2537 příspěvků 2 inzeráty 08.11.18 10:07

Díky moc holky. Ta bunda mne tak napadla, že ji hodím do batohu. Jen budu muset nějakou teplejší přikoupit.

Na nožičky jste dávali termoskamase nebo něco jiného? Na to tepláčky, ponožky, botky.
Venku nehrozí, že bych jí dala další kalhoty.

Jinak mne je zatím takové horko, že chodím jen ve svetru a pod nim mam jen košilku. Dítko věcné vystrkuje ruce z kapsy, takže je asi po mne.

unuděná
Kelišová 5550 příspěvků 2 inzeráty 08.11.18 10:14

@jezzz Já šla včera z práce v tričku s krátkým ;) Dvě vrstvy na nohy dávám dětem až vyloženě v mrazech, i jako miminkům. V přechodném období jsem to dělala tak, že jsem si manducu dala pod bundu a tu měla rozeplou. Když se mi zdálo, že je prckovi chladno, tak jsem ho bundou jen přikryla a bylo.

jezzz
Závislačka 2537 příspěvků 2 inzeráty 08.11.18 10:22

@unuděná Tuhle variantu si nechávám na větší zimu. Jak nosím na zádech batoh, tak mi je pak vedro.

Ja dávám teď punčosky a tepláky. Jde mi o to, aby jí nebyla zima, když jí vypustim. Ale napadá mne ze pribalit návleky a ty bych ji v rychlosti natáhla.

PS: taky tu přijde vtipné, jak lidi kolem nosí zimní bundy, boty a ty jsi takto nalehko? ;)

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2297 příspěvků 08.11.18 10:29

@jezzz s dovolenim se vetru :hug: :mrgreen:

Holky a kdyz mam doma 5 mesicni holcicku (kocarek nesnasi :mrgreen: ), takze mame nositko. Nejak nevim, jak ji oblict, aby ji nebyla zima, ale zas ne hic :nevim: dost trpi na potnicky…

Ted ji davam tenci bodycko a teplacky, ponozecky, na to fleecovej overalek (nic tlustyho, ale teplej) a cepicku. Mam svou bundu (podzimni) + softshellovou vsadku. Nekdy prijdeme v pohode, nekdy je vlhka (malicko zpocena)…telicko celkem v pohode, ale po tvarickach ma pak potnicky, jak si na me jeste lehne, kdyz usne :(

Mam spis dat treba jen body + teplacky a treba bavlnenou mikinku, cepicku a tak si ji vzit pod bundu? Pripadne mam jeste fleecovou vsadku do te softshellove, ale to spis na zimu ;) bojim se, aby nenastydla a nemela pak treba rymu (z ty mam hruzu, kdyz neumi smrkat :mrgreen: )…

Diky moc :mavam:

unuděná
Kelišová 5550 příspěvků 2 inzeráty 08.11.18 10:36

@jezzz To jo no. Ale víc mě naštvaly vychovatelky v družině, když předevčírem nedovolili dětem sundat si bundy (ty většina dětí má, protože ráno je prostě chladno). Hráli venku vybiku, bylo 18t a všichni splavení jako koně :roll:
Já mám právě taky děti teplokrevné po mě, navíc obě jako miminka trpěla na ekzém, čímž odpovím na otázku @Kukacka123 - rozhodně je podle mě lépe méně, než více. V tom nosítku se vzájemně hodně hřejete, takže pokud je venku třeba 15st jako dnes, klidně bych dala jen tepláčky/legíny, tričko s dlouhým rukávem a případně tenkou čepičku. Pokud by dítě mělo studený krk, přidala bych rukavičky a něco teplého na nožičky, nebo přikryla bundou.

unuděná
Kelišová 5550 příspěvků 2 inzeráty 08.11.18 10:38

Mimochodem rozhodně ti nastydne spíš tehdy, když se zapotí, na to pozor. Já jedu odmalička studenější odchov a klepy klep, děti marodí minimálně a to i po nástupu do školek a škol. I když dnes jsem doma se starším, ale ten koupil nějakou střevajznu :roll:

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2297 příspěvků 08.11.18 10:45
@unuděná píše:
Mimochodem rozhodně ti nastydne spíš tehdy, když se zapotí, na to pozor. Já jedu odmalička studenější odchov a klepy klep, děti marodí minimálně a to i po nástupu do školek a škol. I když dnes jsem doma se starším, ale ten koupil nějakou střevajznu :roll:

No prave si taky rikam…asi ji dam tenky bodycko, tenkou bavlnenou mikinku, teplacky a cepicku a s sebou neco na nozky jeste (jedny teplejsi ponozky)…ja nemam vylozene kapsu, ale tu vsadku a to na tak ke krku, takze cepicku musim a na hrudnicek mi bodycko prijde malo taky…zafukuje tam a i ja mivam mikcu ;) ta bunda neni nijak tlusta…

Diky :)

Edit: at jste brzy fit ;)

Mamka moje totiz porad, aby ji nebyla zima a nenastydla ti a tak…tak sem takova zblbla :mrgreen:

unuděná
Kelišová 5550 příspěvků 2 inzeráty 08.11.18 10:55

@Kukacka123 Aha, tak to asi záleží na typu nosítka. V manduce jsem měla dítě vždycky dost přitisknuté na sebe, navíc do roka mi tam hodně spali. Takže jedině na krček mohlo fouknout, tak občas šátek jsem dala. A čepičku, tu jo. ALe já měla plešaté děti, takže tam ty tepelné ztráty přes hlavu jsou velké.
Jo tchánovci taky měli pořád strach, jako třeba „to jí necháš jen tak lézt po studené zemi?“ (v bytě, na plovoučce, kde je 22st podotýkám), nebo „to má jen tuhle tenkou bundičku?“. Klasika no. Pak přijedeme na chatu a tam je vytopeno na 28st, a tam odsud si dot často rýmu vezou :mrgreen:

jezzz
Závislačka 2537 příspěvků 2 inzeráty 08.11.18 11:10

@Kukacka123 místo čepy doporučuji kulku. Jinak já dávám tepláčky, že teď i punčochy, malá je nachlazená. Body s dlouhým rukávem, tenkou mikinu, kuklu a capáčky. Pres ní dávám kapsu, tu tenčí na jaro/podzim. Malá furt vystrkuje ruce, v autobuse si občas stěžuje, že ji je vedro (tam je bez kapsy a kukly).

Možná bych místo overalu dávala mikinu. Ale nevím, jak moc je teplý. Jinak podle mne obleka akorat :-)

jezzz
Závislačka 2537 příspěvků 2 inzeráty 08.11.18 11:13

@unuděná Ja mam starsi ve školce a pani učitelky si hned všimly, že je teplokrevna. Že začátku mi říkaly, že ji ven oblékají méně než jiné děti. Když jsem je asi třikrát ujistila, že je to v poradku, tak už nic neříkají. Dcerka má ve školce pro případ kdyby náhodou i teplejší oblečení, ale nenosí ho.

S učitelkou v družině bych si promluvila. Takhle to děti odmarodi.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Heroinová Tereza oslavila v cele smutné výročí. Nakazila svého právníka?

Další soud a další zklamání. Češka Tereza (22), která je v Pákistánu obviněná... číst dále >

Dojemný a záhadný vzkaz Plekance: Česko slíbil synům, vrací se i Vondráčková?

Tomáš Plekanec definitivně končí v zámořské NHL a v současné chvíli je na... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >