Jak odmrazujete mrazák?

1452
5.2.21 14:26

Jak odmrazujete mrazák?

Ahoj všem, dneska jsem odmrazovala u přítele a napadlo mě, jak to kdo dělá? My když jsme se o tom bavili, tak on říkal, že třeba i stačí dát hrnec s horkou vodou, ale mně to přijde zdlouhavý, zvlášt´, když tam člověk má ještě dost zmrzlých potravin. A proto i u sebe doma na to foukám fénem. Pak pěkně odpadávají kusy ledu. Případně si ještě pomůžu nějakým kuchyňským náčiním, že do toho ledu tluču aby odpadl. Zdá se mi to nejrychlejší. O nic nejde, žádný spor jsme neměli, jen mě to tak napadlo pro zajímavost ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10598
5.2.21 14:30

No, já spotřebuji vše v něm a nechám ho přes noc. Máme obří šuplíkový a minule led tál skoro 24 hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2887
5.2.21 14:31

Mame samostatne stojici mrazak, odmrazuju v dobe kdy venku mrzne, takze potraviny vysunu ven na mraz a mrazak presunu do sprchy, at se tam pres noc odmrazi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7875
5.2.21 14:39

Poridil jsem si mrazaky, kde je toho clovek usetren. Vrele doporucuji.

Ale predtim se to delalo s hrncem horke vody a kdyz se dovnitr zavrel, tak to bylo raz dva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36700
5.2.21 14:41

Fen i hrnec. nemlátím do toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
535
5.2.21 15:06

Vypnu ho. Naházím vše do ikea tašky, odnesu ven, kde mrzne. Vyndám šuplíky. Do mrazáku dám hrnec s horkou vodou. Jdu umýt šuplíky. Provedu první dloubání námrazy. Vyměním horkou vodu. Osuším šuplíky. Dodloubu námrazu a osuším. Zapnu mrazák. Z ikea tašky roztřídím do šuplíků, zandám šuplíky a fertig. Za chvíli je hotovo.
Partner byl zvyklý fénovat, ale po první hrncové metodě uznal, že je rychlejší… a to jen tak něco neuzná :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8206
5.2.21 15:08

Hlavně počkám až je venku mráz, vše dám do koše na balkon a vypnu lednici ze sítě a nechám to pomalu odmražovat
ono se tomu nemá pomáhat, v novějších lednicích by měl být antibakteriální povrh, který tímto můžeš poničit
ale i tam mám za max 4 hod hotovo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3873
5.2.21 15:18

Jen vyndám věci ven na mráz, vypnu, otevřu, čekám. :nevim:
Nechce se mi s tím nějak moc crcat, když se to udělá samo. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21226
5.2.21 15:19

Jak americkou lednici s mrazakem, tak i samostatny mrazak mam samoodmrazovaci, takze neodmrazuju…

A venkovni dvacetiletou lednici na zimu vypinam, cimz se rovnou odmrazi sama…

Driv si pamatuju, ze se pod mrazak dal na zem plech, na noc se vypnul a pres noc odtekl nebo se tomu pomahalo hrncem s horkou vodou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21287
5.2.21 15:53

My máme lednici docela malou, mrazák nahoře, bez šuplíků, jen s jendou mřížkou uprostřed. Největší hrnec naplním vodou a zahřívám až téměř k varu, mezitím obsah mrazáku naházim do námrazových tašek, co používáme občas na nákup. Hrnec zavřu do mrazáku, vyklidím ledničku a vymeju všechny ty police a kastlíky a ten čas bohatě stačí k tomu, aby z námrazy v mrazáku byla voda. Takže vytřu mrazák, vytřu ledničku, mrazák otřu co monžá nejvíc dosucha, nahážu zpátky obsah a hotovo. Záležitost na hodinku max, spíš míň, pokud se do toho pustíme ve dvou a zatímnco jeden pacifikuje lednici, druhý omývá ty vnitřní police a kastlíky. Stejně se k tomu ale vždycky dlouho dokopávám :oops: Největší os. r je pak naskládat všechno zpátky, to ještě z těch mrazákových věcí oklepávám námrazu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
5.2.21 18:14

Nikdy jsem do ničeho nemlátila, proč? Věci z mrazáku dávám do lavoru, nebo koše, pospolu, pod mrazák plech a nechám odmrazit. Vytřu. Ted´už teda máme beznámrazovou lednici, problém vyřešen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7875
5.2.21 18:22

V zimě je to jednoduché, dám jídlo ven v IKEA taškách, nechám led trochu (!) povolit, to posbírám ještě v pevné podobě (cca za půl hodiny od vypnutí) - tím se zbavím velké většiny námrazy, zbytek pak po rozpuštění vytřu hadrem. Celý mrazák umyju a jídlo tam vrátím.
Minule mi to i s odmražením a umytím lednice trvalo asi hodinu, hodinu a půl. Než jsem umyla všechny poličky v lednici, bylo komplet odmraženo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21226
5.2.21 18:43

Ja teda zila v domnění, že vsechny novější lednice a mrazaky se delaji v no-frost úpravě, tudiz samoodmrazovací…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9584
5.2.21 18:44

V zimě vyndám potraviny, dám hrnec s teplou vodou a jdu si po svém. Nechápu, proč bych ztrácela čas fénem a podobnými serepetičkami, na to je můj čas moc drahý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1671
5.2.21 19:35

@klamonožka taky tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu