Jak odnaučit lakomství

Anonymní
14.9.20 19:44

Jak odnaučit lakomstvi

Ahoj, máme malou holčičku v prosinci ji budou 3 roky. Je to malá veselá hravá holčička dokud teda nepřijde na dělení. O jídlo se umí podělit, ještě nabízí. Ale co se týká věci to vůbec. Když k nám přijdou moje kamarádky a jejich děti se třeba jen dotknout hraček dcery je to problém. Ten samý problém nastává i v momentě, kdy se hraček dotknou dospělí. Například dneska přišla na návštěvu tchyně a malé přinesla plyšáka, kterého koupila v lázních. Koupila ho tchyně, takže ta na hračku sahat mohla. Jakmile jsem ale přišla ja s tím, že z plyšáka odstraním cedulku začal boj. Spíše hystericka scéna. Pokaždé co se někdo dotkne jejích věci začne rozkazovat vetma typu „polož to“ „nesahej na to“ „to je moje“ nechci ti to půjčit " do toho začne zapůjčenou věc vyrvavat z ruky a když ani to nezabere nemá problém do někoho kopnout nebo kousnout či ho placnout. Tudíž tohle je u nás na každodenním pořádku, například při uklízení jejich hraček, dokonce i při věšeni prádla vyvádí, že zrovna to tričko je její tak ať na to nesahám. Poslední dobou toto ale začíná dělat i s věcmi, které její nejsou. Například hračky v dětském koutku, na návštěvě s hračkama detma kamarádek. Přijde mi, že se to stále zhoršuje a nezabírá fakt nic. Domlouvani, promlouváni prostě nic. Nejhorší je, že to nedělá z důvodu, že by zrovna danou věc potřebovala. Prostě ji vadí že se toho někdo dotkne. Ve finále o hračku hned ztrati zájem a odhodí ji. Jen se toho prostě nesmí dotknou nikdo jiný než ona. Výjimkou je, pokud sama přijde že si chce hrát a přidělí mi hračky. Ale to si opět můžu hrát pouze s přidělenymi hračkami. :roll: už opravdu nevím, co s tím malým lakomcem mám dělat. Trvá to už skoro rok a opravdu nefunguje nic. Naopak se to zhoršuje.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18865
14.9.20 19:56

Ja bych tu hračku zabavila, stejne jako kdyz si syn nechce uklízet veci, seberu, delam jako ze jsem to vyhodila a schovam. Neuklizis, nebudes mit co. Stejne bych to udelala ve vasem pripade, nechces se delit, nebudes mit o co. :nevim: pak kdyz se mi to nahromadi, tak to nenapadne propasuju zpatky mezi ostatni hračky, kdyz syn neni doma, ale nějakou dobu je bez tech hraček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
14.9.20 19:59

Já bych to jako lakomství neviděla, když se rozdělí s jídlem, tak lakomá určitě není. Jen tě ujistím, že tohle dělají všechny děti. Vysvetluj, že děti na návštěvě si hračku půjčí a zase vrátí. V dětském koutku hračky nejsou její, tak si je nemůže nárokovat, pouze ty svoje doma. I děti si hlídají svůj majetek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18865
14.9.20 20:01

@elide moje deti to teda nedelaji, ani sem to nevidela u zadneho z deti kamaradek, kdyz si pridem hrat. Deli se, syn jeste kamaradum nosi hračky a ochotně vsechno predvede a pujci. Když si hraje u kamaradu, tak si pujci co chce, a nikdo kolem toho nedela scénu :nevim: takze to vsechny deti fakt nedelaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.9.20 20:08

@Kriss Tina děti mých kamarádek to taky nedělají, proto mi to vadí u dcery. Půjčí si od dětí kamarádek co chce, ale ona jim nepůjčí nic. Vysvětlování že si děti hračku jen půjčí a zas ji vrátí nepomáhá. Začne scena, že ona půjčovat nechce. Když ji teda vezmu cizí hračku s tím, že když ona nepůjčí tak ať si teda taky hračky děti nepujcuje začne scéna druhá, že ona si hračku jen půjčí a pak vrátí. Takže chápe co znamená půjčit a vrátit, ale vůbec to nechce praktikovat. :think: vysvětlení nepomáhá a brání hraček taky ne. Protože ona si s těma hračkama hrát nechce, ale taky nechce aby na ně někdo jiný sahal. Tudíž když hračku jakože vyhodím je jí to jedno. Protože ji nešlo o hračku, ale o to že na to někdo sahá a chce si s tím hrát. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
3153
14.9.20 20:12
@Kriss Tina píše:
@elide moje deti to teda nedelaji, ani sem to nevidela u zadneho z deti kamaradek, kdyz si pridem hrat. Deli se, syn jeste kamaradum nosi hračky a ochotně vsechno predvede a pujci. Když si hraje u kamaradu, tak si pujci co chce, a nikdo kolem toho nedela scénu :nevim: takze to vsechny deti fakt nedelaji.

Souhlasím, syn to taky nedělal. Jen cenné hračky jsem před některými dětmi záměrně schovávala, abych předešla jejich zničení… Ale to je na jinou diskuzi :-)
Poradit neumím, v herně bych ji hračky vzala, nárokovat si je opravdu nemůže. Oblečení se vyprat musí, hračky, se kterými si nehraje a nejsou to vyloženě srdcovky, bych dětem půjčila. Nebo dej nenápadně stranou nějaké hračky „pro návštěvy“, aby si měly děti s čím hrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27613
14.9.20 20:13
@Anonymní píše:
Ahoj, máme malou holčičku v prosinci ji budou 3 roky. Je to malá veselá hravá holčička dokud teda nepřijde na dělení. O jídlo se umí podělit, ještě nabízí. Ale co se týká věci to vůbec. Když k nám přijdou moje kamarádky a jejich děti se třeba jen dotknout hraček dcery je to problém. Ten samý problém nastává i v momentě, kdy se hraček dotknou dospělí. Například dneska přišla na návštěvu tchyně a malé přinesla plyšáka, kterého koupila v lázních. Koupila ho tchyně, takže ta na hračku sahat mohla. Jakmile jsem ale přišla ja s tím, že z plyšáka odstraním cedulku začal boj. Spíše hystericka scéna. Pokaždé co se někdo dotkne jejích věci začne rozkazovat vetma typu „polož to“ „nesahej na to“ „to je moje“ nechci ti to půjčit " do toho začne zapůjčenou věc vyrvavat z ruky a když ani to nezabere nemá problém do někoho kopnout nebo kousnout či ho placnout. Tudíž tohle je u nás na každodenním pořádku, například při uklízení jejich hraček, dokonce i při věšeni prádla vyvádí, že zrovna to tričko je její tak ať na to nesahám. Poslední dobou toto ale začíná dělat i s věcmi, které její nejsou. Například hračky v dětském koutku, na návštěvě s hračkama detma kamarádek. Přijde mi, že se to stále zhoršuje a nezabírá fakt nic. Domlouvani, promlouváni prostě nic. Nejhorší je, že to nedělá z důvodu, že by zrovna danou věc potřebovala. Prostě ji vadí že se toho někdo dotkne. Ve finále o hračku hned ztrati zájem a odhodí ji. Jen se toho prostě nesmí dotknou nikdo jiný než ona. Výjimkou je, pokud sama přijde že si chce hrát a přidělí mi hračky. Ale to si opět můžu hrát pouze s přidělenymi hračkami. :roll: už opravdu nevím, co s tím malým lakomcem mám dělat. Trvá to už skoro rok a opravdu nefunguje nic. Naopak se to zhoršuje.

Dělají to do jistého věku skoro všechny děti. Jestli se umí dělit aspoň s jídlem, tak ví, co to znamená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
801
14.9.20 20:16

V případě jejich hraček bych to nechala být, respektive bych kolem toho nedělala zbytečné haló - vem si, kdyby to někdo přišel domů a začal to sahat na věci, brát je z místa atd. S dcerou bych se před každou návštěvou bavila o tom, že někdo přijde a bude si s ní hrát a jestli tedy chce dát stranou hračky na společné hraní a schovat hračky, které půjčit nechce. A vysvětlit, že jinak si hrát nebudou, nebude s čím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
801
14.9.20 20:18

V případě jejich hraček bych to nechala být, respektive bych kolem toho nedělala zbytečné haló - vem si, kdyby ti někdo přišel domů a začal ti sahat na věci, brát je z místa atd. S dcerou bych se před každou návštěvou bavila o tom, že někdo přijde a bude si s ní hrát a jestli tedy chce dát stranou hračky na společné hraní a schovat hračky, které půjčit nechce. A vysvětlit, že jinak si hrát nebudou, nebude s čím.

A před spaním bych ji přečetla Paní Laryfary, je tam jeden příběh úplně přesně pro ní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
14.9.20 20:23

Také bych půjčování jejich hraček tolik neřešila. Nechala bych to na ní. Jsou přeci její a sama si může rozhodnout co s nimi bude dělat. Dělit se přeci není povinnost. U ostatních bych to řešila domluvou případně velkých scén odchodem z herny. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13823
14.9.20 20:25

@elide ne tohle teda fakt nedelaji vsechny deti. Moje nemely ani naznaky takoveho chovani a rovnez mezi lidmi, kde se pohybuju, tohle neni normalni. Ani i u rocniho, trileteho nebo sestileteho ditete. :think: Odmalicka respektuju, ze jsou urcite hracky, ktere dite miluje a nechce o ne prijit, takze pred navstevou upozornuji, ze tyhle veci si maji schovat na bezpecne misto a take nedovolim, aby detem bralo dite z ruky cokoli, s cim si aktualne hraji. Ale pujcit babovky/jedno z sesti auticek/plastove zviratko berou deti jako smaozrejmost od utleho veku za predpokladu, ze si s danym ditetem chteji hrat. Pokud nechteji navstevy ci kamarady na hristi, nenutila bych, ale nejake sahani na tricko nebo hracky v pokoji, to bych vubec nediskutovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13457
14.9.20 20:26

Tak všechny deti to rozhodne nedelaji. Vlastne neznam zadne, ktere by to delalo v takove mire.
Ano syn ma treba oblibenou kytaru a tu nechce pujcovat a pujcovat ji nemusi, je to jeho 3ti ruka, chodi s kytarou i spat :mrgreen: :mrgreen: ale když je dobre naladeni obcas pujci i tu kytaru. Dcera nerada pujcuje jednu sadu lega protože ji trva dlouho ji postavit a rada si s tim hraje divadlo, tak muze pred návštěvou mensich det tento jeden set lega zaklidit. Tim ale koncime.
Kdybych toto resila, zrejme bych dceri rekla, že pokud si nemuzu hrat s cim ja chci, nebudu si hrat vůbec.
Demonstrativne bych ji domluvila hlidani s tim, ze ja jdu na kafe do hernicky ale ona nemuze když jsou hračky problem a mohla by jit v pripade ze nebude kvuli hračkam vyvadet atd. Vysvetlit ji, ze takhle urcite nejde se chovat, nasla bych k tomu nějakou pohádku a cetla ji to pred spaním. Věřím, ze nějaká pohadka na toto tema bude dostupna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22487
14.9.20 20:31

A jakragujes ty, kdyz dela, scenu kvuli sahani na triko nebo ma dvoji metr co se tyce jejiho hrani s cizimi hrackami?
Ja bych ji „prestala prat“, vsechno by si musela uklizet sama, na cizi hracky by nesmela sahnout. Dala bych ji ochutnat dusledky jejiho chovani a byla bych v tom velmi dusledna a vytrvala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.9.20 20:38

@Svistice hračky si sama uklízí, ji ale vadí i to, že chci hračky třeba přerovnat, nebo nakládat jinak aby se všechny vešly. Cizí hračky ji taky beru s tím, že ona své hračky taky nepůjčuje. Jenže to je další scéna, že ona si chce hračku jen půjčit, a že pak ji vrátí. Vysvětlit ji ale, že takto si její hračku půjčí i jiné dítě a pak ji ji zas vrátí opravdu nejde. Zase začne kňučet l, že ona hračku půjčovat nechce. A i v případě že vůbec nejde o její oblíbenou hračku. Například plyšáci ji vůbec nezajímáji ma 3 oblíbene, s kterými spí ostatní leží pohozeni v krabici. Ale když se jich někdo jen dotkne, je to hned problém. A tak je to se vším, plyšáci, koníci, panenky, různé skládačky. Dokonce tak vyvádí i kvůli hračkam z kinder vajíček, o kterých ani neví, že je má.

• Citovat
  • Nahlásit
5770
14.9.20 20:49
Prostě to bude
@Anonymní píše:
@Svistice hračky si sama uklízí, ji ale vadí i to, že chci hračky třeba přerovnat, nebo nakládat jinak aby se všechny vešly. Cizí hračky ji taky beru s tím, že ona své hračky taky nepůjčuje. Jenže to je další scéna, že ona si chce hračku jen půjčit, a že pak ji vrátí. Vysvětlit ji ale, že takto si její hračku půjčí i jiné dítě a pak ji ji zas vrátí opravdu nejde. Zase začne kňučet l, že ona hračku půjčovat nechce. A i v případě že vůbec nejde o její oblíbenou hračku. Například plyšáci ji vůbec nezajímáji ma 3 oblíbene, s kterými spí ostatní leží pohozeni v krabici. Ale když se jich někdo jen dotkne, je to hned problém. A tak je to se vším, plyšáci, koníci, panenky, různé skládačky. Dokonce tak vyvádí i kvůli hračkam z kinder vajíček, o kterých ani neví, že je má.

Prostě to bude taková přísnější, analytická povaha, no. Vzorná holčička, co bude mít o všech věcech přehled, bude je mít perfektně srovnané, bude je půjčovat jen těm, o kterých bude mít stoprocentní jistotu, že je vrátí ve smluvený čas na své místo. Prostě
to nebude žádný bohém, žádná ADHD bláznivka zapomnětlivá. To se projevuje už od mala, pro dospěláky se to projevuje v blbostech, ale z menších věcí se dají vypozorovat ty větší. Hračky jsou pro dospěláky kravina, pro dítě vážná věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama