Reklama

Jak odnaučit spát u kojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terina24
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 23.01.17 11:21
Jak odnaucit spat u kojeni?

Ahoj vsem :)
Mam bez mala 9 mesicni dcerku, je moc hodna, usmevava, mazlici.. ale problem nastane, kdyz se ma jit spat.. v kocarku usne jak nic, v aute taky tak, ale jakmile tyhle dve veci nejsou mozny (vychazi spanek na doma, nebo vecer usinani), tak musim kojit a malou to uspi… nekdy me necha odejit a spinka v pohode (pres den), nekdy musim lezet vedle ni a ona si cumla… dudlik nechce, zkousela jsem snad vsechno… a vecerni uspavani uz se mi dari zlepsit, kdy kojim za tlumeneho svetla a v kdyz vidim, ze zabira, tak ji prso seberu a dam do postylky.. nekdy je to s placem, kdy stojim u ni a broukam, nebo jen hladim, nekdy jen max knourne a hned spinka.. je v pokojicku uz dva mesice sama a posledni 3 tydny je to silene… vzdy spala celou noc, max jedno kojeni a pak spala v postylce dal.. ted do pulnoci (usina v pul 8) chodim max pohladit, do 10ti minut spinka, ale i tak se mi budi s silenym revem, coz nikdy nemela :? No a od pulnoci uz si ji musim vzit do postele a spat vedle ni, a samozrejme musim uspat jen kojenim, jinak rve… uz me to zacina unavovat, plus si nemyslim, ze je dobre kojit treba 3× v noci jeste… omlouvam se za zmatecne psani, ale nevim kde zacit poradne :D a prosim rypalky o zdrzeni komentaru, ze si za to muzu sama… bohuzel me nikdo neupozornil, ze si uspavanim u prsa zavarim :) zezacatku mi to prislo fajn a problem s tim nebyl..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

xkoup21
Zasloužilá kecalka 851 příspěvků 48 inzerátů 23.01.17 11:28

Ja takhle uspavala do 20 mesicu a mala se ke konci budila treba i 5× za noc. Prestalo to az s koncem kojeni.

Blahuše
Kecalka 312 příspěvků 23.01.17 11:32

Ahoj, tak radu bohuzel nemam, ale pisu jen abys vedela, ze jsem na tom uplne stejne s 9m synem :) V kocarku spi, kdyz ho uhoupu v tasce od kocarku pres den, tak spi, ale vecer jsem zkousela kde co, a proste potrebuje lezet a dudat. Ma obdobi, ze kdyz zabere a ja od nej vstanu, vydrzi spat, ale nekdy se jen otocim, abych si narovnala zada a prelezelou ruku a rve. Nakonec jsem se rozhodla zatim mu vyhovet, do te miry, jak je pro mne jeste unosne. Taky rada usinam pritulena k manzelovi, tak proc to upirat takovemu drobkovi :srdce:

Tess 85
Ukecaná baba ;) 1202 příspěvků 23.01.17 11:37

Tak ji místo prsa dávej flašku s malou dírkou (třeba u MAM vel.2) s čajem a třeba se ududlá tím…
Viděla bych spíš na to že prostě její nervový systém není zralý na spinkání celou noc bez maminky. Dej tomu čas. Do 10 let ji u prsa přes noc mít nebudeš. A pokud to opravdu chceš změnit, tak budeš asi muset být nekompromisní a prso nedávát i přes pravděpodobný pláč.

Hanka253
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 1 inzerát 23.01.17 11:42

@Terina24 Je chyba jí prso nechat dudlat..nejsi dudlík. To že před spaním se nacucá a usne, ještě proč ne, ale ne jí dělat dudlík. Co večeří? Jí ti večer kaši? pokud ano, máš jistotu, že je sytá, že nepotřebuje ještě kojit. U nás jsme toto vyřešili, že na 14 dní volna o Vánocích ukládal a uspával tatínek.. Po těch 14ti dnech si na nějaké prso na usínání ani nevzpomněla. Ale byla o pár měsíců starší. A nevím jestli 9 měsíců není moc brzo na vlastní pokojík - třeba proto se budí s tím řevem, když předtím spala celou noc. A stejně ji máš od půlnoci v posteli v ložnici, jestli to dobře chápu, tak jestli nepřehodnotit tu postýlku zpět do ložnice. A jak odnaučit to ududlávání u prsa, jednoduše nedávat. Je vidět, že to umí i bez toho, z pohlazením, broukáním - to je základ, toho se držte a prso prostě odbourej, v tomhle věku snadno zapomene - z 1/2 roku si to bude mnohem víc pamatovat.. Nedělala jsi něco špatně, jen je prostě potřeba se posunout o kus dál - usínání u prsa je normální a přirozené, ale do určitého věku. Zatímco někdo to tak má do 2 let, někdo ne - kde je ta správná hranice těžko říct, ale já myslím, že po roce už je to jen zlozvyk. Stejně jako když vidím na horách kamarády, co 2 hodiny leží u dětí školních a předškolních a uspávají.. my uložíme s rituálem, pomazlíme a už mnoho let odcházíme středem. dobrou. ;) jak si to kdo udělá tak to má. ;) Záleží na vás :) Hodně štěstí :)

Terina24
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 23.01.17 11:43

@xkoup21
No ja se dost desim konce kojeni, to bude asi narez :?
@Blahuše
No co bych prave dala za usinani u manzela :hug: :lol: ale je asi fakt, ze drobek to potrebuje vic… jen uz jsem obcas z toho unavena.. rada mam doma poradek a takhle to moc nejde, driv sem aspon pri jejim spanku mohla uklidit :)
@Tess 85
Ahoj Terez :hug: heled jakmile maly pristane v puse cokoliv silikonovyho, tak rev :mrgreen: to uz sem zkousela :lol: i obidky zapiji vodou primo ze sklenicky :lol:

Danča_87
Kecalka 322 příspěvků 23.01.17 11:44

Je mozne, ze ji rostou zuby nebo ma prdy a chce proste maminku u sebe. Nic jineho bych v tom nehledala. Dcera mi taky usina u prsa. Proste se chce tulit a boli ji momentalne dasnicky ze zubu. Uz jsem si zvykla, ze vetsinou spime spolu, protoze jsem moc pohodlna na vstavani. :)

pikola
Neúnavná pisatelka 18956 příspěvků 23.01.17 12:03

Ja uspavala takhle do dvou, pak jsem odnaucovali s placem. Ale zase, vzdy to zabralo, jinak klidne spala v kocarku nebo v aute. Kdyz byla unavena, tak stacila koza a byl pokoj. Nejakou dobu chtela taky lezet u prsa, vetsinou jsem pockala az opravdu usla, pak odpojit, chvilku pockat a presunout. Ono taky jak to dite das z vyhrate naruce nebo postele do studene postylky, tak je to dost zmena. Ja ji nechavala pres den u nas v posteli oblozenou s chuvickou.
Nekdo houpa, nekdo ma lahev a nekdo prsa…

Blahuše
Kecalka 312 příspěvků 23.01.17 12:06

@Terina24 Jo jo, chapu :) Ja to fakt beru jako docasnou vec, prave ze mu taky lezou zuby, tak potrebuje utechu a je to nejpohodlnejsi a nejrychlejsi varianta ( pro mne). Ale taky jsem zkousela dudlik, zpivat, hladit, drzet za rucicku, houpat, nosit… Ale vzdy to zabralo jen za hodne dlouhou dobu a na kratkou dobu… Takze na neumera vynalozeneho usili mne vratila k lehu na boku a je to…

Uživatel je onlinezaharra
Kecalka 120 příspěvků 23.01.17 12:28

Já tedy mám všechny čtyři děti co usinaly u prsa, ale to je taky jediný společný. Nejstarší spala od šesti týdnů celou noc v postýlce, syn usinal takhle 19 měsíců a jediný kde spal byla naše postel, další syn usinal u nás v posteli, ale nechal se přesunout do postýlky a ta nejmladší 8 měsíční usíná jedině u nás v posteli neustále se vrtí, stoupá si a dokud neodpadne tak nemůžu odejít a nenechá se přendavat do postýlky ani omylem je taky dost mazlivá a kontaktní. Nicméně všechny děti byly u nás v ložnici a až když byly větší tak spaly v pokojíčku. Já bych si ji vzala k sobě i s postýlku a udělala si to co nejpohodlnější pro malou i sebe.

Fonty
Zasloužilá kecalka 583 příspěvků 23.01.17 12:38

Mam to samé. Uspavam tak pořád 18měsíčního. Je to 14dní co se prestal budit na prso…

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 23.01.17 13:17
@Terina24 píše:
Ahoj vsem :)
Mam bez mala 9 mesicni dcerku, je moc hodna, usmevava, mazlici.. ale problem nastane, kdyz se ma jit spat.. v kocarku usne jak nic, v aute taky tak, ale jakmile tyhle dve veci nejsou mozny (vychazi spanek na doma, nebo vecer usinani), tak musim kojit a malou to uspi… nekdy me necha odejit a spinka v pohode (pres den), nekdy musim lezet vedle ni a ona si cumla… dudlik nechce, zkousela jsem snad vsechno… a vecerni uspavani uz se mi dari zlepsit, kdy kojim za tlumeneho svetla a v kdyz vidim, ze zabira, tak ji prso seberu a dam do postylky.. nekdy je to s placem, kdy stojim u ni a broukam, nebo jen hladim, nekdy jen max knourne a hned spinka.. je v pokojicku uz dva mesice sama a posledni 3 tydny je to silene… vzdy spala celou noc, max jedno kojeni a pak spala v postylce dal.. ted do pulnoci (usina v pul 8) chodim max pohladit, do 10ti minut spinka, ale i tak se mi budi s silenym revem, coz nikdy nemela :? No a od pulnoci uz si ji musim vzit do postele a spat vedle ni, a samozrejme musim uspat jen kojenim, jinak rve… uz me to zacina unavovat, plus si nemyslim, ze je dobre kojit treba 3× v noci jeste… omlouvam se za zmatecne psani, ale nevim kde zacit poradne :D a prosim rypalky o zdrzeni komentaru, ze si za to muzu sama… bohuzel me nikdo neupozornil, ze si uspavanim u prsa zavarim :) zezacatku mi to prislo fajn a problem s tim nebyl..

Já prvního odnaučila spát u kojení takto. Pořídila jsem mu normální postel se zábranou (a mantinelem), ale už v té době chodil, takže slezl když se ráno vzbudil. K tomu odnaučení; lehla jsem si k němu, dala prso, po chvilce usnul, já vzala jeho ručičku, které byla nejblíž ke mě a rychle jsem ho otočila na bok zádíčkama ke mě. Nejdřív kňoral a otáčel se zpět, trvalo to několik dní, ale nakonec si na tento rituál zvykl a už se neotáčel zpět a spal. Ono to vlastně není odnaučení uspávání prsem, ale jak ho po krátkém nakojení a usnutí odtáhnout od prsu. Zajímavý je, že to dělal i když jsem už nekojila, přečetla jsem pohádku, on se otočil a spal :lol: Chce to ale vytrvat.

Terina24
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 23.01.17 16:40

Diky moc vsem za reakce :) :hug:
A moc dekuju @holkaZ, tohle se mi celkem libi, to zkusim :)

U nas je problem dost casto, ze se odpojim a mala zacne hledat (a to vypada, ze uz spi tvrde) a pak plac a klidne spat nebude, vybrecet neplati, zpivat, hladit.. nic :lol:
Ja to jen resim, protoze bychom chteli nejspis brzy druhy mimco a tak si nedovedu predstavit kojit obe, nebo vlastne kojit i v tehotenstvi mi prijde divne… :)

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 23.01.17 17:06
@Terina24 píše:
Diky moc vsem za reakce :) :hug:
A moc dekuju @holkaZ, tohle se mi celkem libi, to zkusim :)U nas je problem dost casto, ze se odpojim a mala zacne hledat (a to vypada, ze uz spi tvrde) a pak plac a klidne spat nebude, vybrecet neplati, zpivat, hladit.. nic :lol:
Ja to jen resim, protoze bychom chteli nejspis brzy druhy mimco a tak si nedovedu predstavit kojit obe, nebo vlastne kojit i v tehotenstvi mi prijde divne… :)

Já kojila tandemově, takže celé druhé těhu a doporučuju, odpadá nalévání prsu, bolest bradavek a samozřejmě je člověk zvyklý na kojení :mrgreen:

Terina24
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 23.01.17 17:20

@holkaZ
A kdyz se narodilo druhe, tak prvni jsi porad kojila? :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama