Domácí žloutek do UM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hihi22
Kecalka 223 příspěvků 16.01.17 22:34
Domácí žloutek do UM

Ahoj,

tchyně i její maminka mi tvrdi, ze v jejich rodine se dava domaci zloutek do UM, aby se detem posilili kosti… ze detem davali 1× za dva dny zloutek domaci do mlika…

Mala ma hypotonii na zadech, musime cvicit vojtovku, aby se zpevnila…

Nejak se mi tomu nechce verit, ze by to pomohlo.

Nemate nekdo zkusenost?
Mala ma 7 a pul mesice a zloutek ma jiz zavedeny.

Diky

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

vejilka
Závislačka 4581 příspěvků 16.01.17 22:37

Tak do UM jsem žloutek nedávala ani o tom neslyšela. Nahrazovala jsem ho ale místo masa do příkrmu. Samozřejmě vařený.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 34 inzerátů 16.01.17 22:39

@hihi22 To jako syrový?! :poblion:

hihi22
Kecalka 223 příspěvků 16.01.17 22:39
@kacenka8 píše:
Tak do UM jsem žloutek nedávala ani o tom neslyšela. Nahrazovala jsem ho ale místo masa do příkrmu. Samozřejmě vařený.

Jasne… to delam taky… ale tchyne prave furt rika, at ji ho dam do mlika, ze bude silnejsi… i pritel ho jako maly dostaval…

hihi22
Kecalka 223 příspěvků 16.01.17 22:40
@xstrasilka píše:
@hihi22 To jako syrový?! :poblion:

Ano syrovy… i muj pritel na tom vyrostl…

Helileli
Závislačka 2953 příspěvků 16.01.17 22:40

Jako syrovy? To doufam ne
Zloutek je dobry zdroj zeleza a tuku vhodnych pri rustu, o tom zadna, ale stejne ti poslouzi v jidelnicku i kvalitni cervene maso, ci napriklad na to zelezo cervena repa, plnotucne mlecne vyrobky.
Dite by melo mit jidelnicek pestry, obden zloutek mi prijde uz trochu moc, ale urcite bych hlidala celkove prisun zeleza, to ma vliv na svaly a celkovy rust a vestrave by ho mel byt dostatek.
A snazila bych se to i takto podat rodine, ze ta jejich „tradice“ ma logicky zaklad, ale ze to nemusi byt jen ten zloutek.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 16.01.17 22:41

Podle mě je úplně jedno, jestli žloutek sní dítě v masozeleninovém prikrmu nebo s UM nebo samotný. Žádné zázračné účinky bych u něj nečekala. A hlavně prosím dávej vařený, jinak by místo silných kostí mohl následovat silný průjem.

Adinka_2012
Závislačka 2603 příspěvků 8 inzerátů 16.01.17 22:42

@hihi22
tak to vůbec netuším, proč by se měl žloutek v mléce „posílit“, to je blbost…jinak teda nevím, ale na hypotonii asi strava nezabírá? Jen se ptám, žádné rýpání.

Helileli
Závislačka 2953 příspěvků 16.01.17 22:42
@hihi22 píše:
Ano syrovy… i muj pritel na tom vyrostl…

Tak syrovy ani smykem, nezblaznili se? To chteji diteti zpusobit salmonelu? Prave v domacich chovech je ji vic jak v kontrolovanych. V tom bych se velmi pevne vymezila, ze toto ne.

Elen8
Extra třída :D 12988 příspěvků 16.01.17 22:42

To je tak leda na salmonelózu.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 34 inzerátů 16.01.17 22:43

@zoy Skvěle napsáno :potlesk: :mrgreen: :mrgreen:

Adinka_2012
Závislačka 2603 příspěvků 8 inzerátů 16.01.17 22:44

Syrový teda ani omylem, fuj, to bych nepozřela, ani kdyby mi to mělo způsobit věčné mládí :lol:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28966 příspěvků 16.01.17 22:45
@Adinka_2012 píše:
Syrový teda ani omylem, fuj, to bych nepozřela, ani kdyby mi to mělo způsobit věčné mládí :lol:

to jsou takové vesnické blafy z minulýho století. Salmonela je nebezpečná.

vejilka
Závislačka 4581 příspěvků 16.01.17 22:46

@hihi22 Syrový bych nedala ani náhodou!!! Dřív třeba byly jiné slepice nebo já nevím kde na tohle přišla tchýně :D ale dneska bych si netroufla sníst syrové vejce kvůli salmonele která řádí snad každou chvilku. Natož dát to kojenci :zed:

alun-ka
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 16.01.17 22:46

Syrové vejce v žádné formě! To se vůbec nesmí, jak to múže dneska vůbec někdo radit, ještě k tomu dítěti. :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Heroinová Tereza oslavila v cele smutné výročí. Nakazila svého právníka?

Další soud a další zklamání. Češka Tereza (22), která je v Pákistánu obviněná... číst dále >

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >