Jak odnaučit tříleté dítě od plen?

1205
20.4.21 22:00

Jak odnaučit tříleté dítě od plen?

Mám dotaz, jak naučit tříletého chodit na WC? Čurání už má v malíčku, ale kaka jen do pleny, když ji nemá, tak do slipu. Přitom ví, kam „to“ patří, ví i to, že když půjde na záchod nebo na nočník, nebude protivné přebalování, ale bude kousek čokolády… Ale nic. Někdy když se pokaka, tak pláče nebo přijde, ale častěji to neprizna. Ani nechodí stopro pravidelně, že bych zkusila posazovat třeba každé ráno na chvíli. Já jsem teď nastoupila do práce a malý má jít od září do školky. Další náš problém se jmenuje dudlík. Odmala ho měl na spaní a má ještě teď (já vím, to jsme těžce prohadali), protože i tak těžce usíná. Ale přes den, pokud ho nevidí, si nevzpomene. Horší je, že v poslední době když je unavený nebo rozhozeny, začne si cumlat prsty. Což je podle mne horší. Poradíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
20.4.21 22:05

Neporadím. Také s tím bojuji. Je mu 3r+2m a nepočůral se už snad rok ani v noci. Ale kakání vždy do pleny, teď jsem mu ji přestala dávat, tak do plenek.

Doufám, že se to zlomí, jak mu v létě sundám vše a nechám ho běhat naostro. Musí. V září musím do práce a on do školky.

Holky, soukromé školky berou děti na plenách, nebo ne???

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 22:06

Oprava. Teď kádi do trenek. Plenu jsem mu sebrala kvůli zahřívání varlat a plodnosti.

• Citovat
  • Nahlásit
31219
20.4.21 22:13
@Anonymní píše:
Oprava. Teď kádi do trenek. Plenu jsem mu sebrala kvůli zahřívání varlat a plodnosti.

On tam ale ještě spermie nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9910
20.4.21 22:15

Nijak, prostě počkat, až mu to docvakne a půjde to. Do září času dost. Čím víc na něj budeš tlačit, tím to může být horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 22:15
@Russet píše:

Ne, ale poškozuje se tím ta tkáň. Je to stejný důvod, proč se musí nesestouplé varle operovat do 1 roku věku.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 22:17
@Russet píše:

Mimochodem ahoj :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Anonymka z diskuse na stejné téma viz. výše zhruba 3 měsíce nazpátek.

• Citovat
  • Nahlásit
6253
20.4.21 22:18
@Anonymní píše:
Neporadím. Také s tím bojuji. Je mu 3r+2m a nepočůral se už snad rok ani v noci. Ale kakání vždy do pleny, teď jsem mu ji přestala dávat, tak do plenek.

Doufám, že se to zlomí, jak mu v létě sundám vše a nechám ho běhat naostro. Musí. V září musím do práce a on do školky.

Holky, soukromé školky berou děti na plenách, nebo ne???
@Anonymní píše:

Holky, soukromé školky berou děti na plenách, nebo ne???

Asi jak ktera, “nase” soukroma skolka bere deti od 2,5 let a musi byt bez plen.
Naopak firemni detska skupinka bere od 2let, a i s plenama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31219
20.4.21 22:23
@Anonymní píše:
Ne, ale poškozuje se tím ta tkáň. Je to stejný důvod, proč se musí nesestouplé varle operovat do 1 roku věku.

Tak nesestouplé varle v břiše, kde je cca 37 je něco jiného. Syn měl na kadění pleny taky. Jednoho dne se mu chtělo kadit na koupališti, zasedl na cizí záchod a od té doby už jen na WC.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1205
20.4.21 22:27

Ono je to celé horší tím, že já jsem nastoupila do práce už teď. Ty čtyři měsíce bude prcek víceméně na střídačku se mnou a s manželem, ten druhý bude celé dny v práci. Plus z každého měsíce bude muset být týden u babi. No jsem zvědavá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 22:36
@Russet píše:
Tak nesestouplé varle v břiše, kde je cca 37 je něco jiného. Syn měl na kadění pleny taky. Jednoho dne se mu chtělo kadit na koupališti, zasedl na cizí záchod a od té doby už jen na WC.

No jo, ale to si o tu plínu říkal, ne? Ne že by ji měl na sobě celou dobu. A kolik mu bylo? Ten můj to podle mě dělá do trenek proto, že mu to tak vyhovuje, ne že by to jinak neuměl.

• Citovat
  • Nahlásit
31219
20.4.21 22:43
@Anonymní píše:
No jo, ale to si o tu plínu říkal, ne? Ne že by ji měl na sobě celou dobu. A kolik mu bylo? Ten můj to podle mě dělá do trenek proto, že mu to tak vyhovuje, ne že by to jinak neuměl.

Ano, počkal klidně celý den, než přijdu z práce kolem třetí a pak se přišolíchal, ze chce plínku. Vykonal a pohoda. Motivace a různé odměny nefungovaly. Buď se bál nebo byl pohodlný, přitom v té pleně se to víc na zadek oblemclo, než když se naučil normálně chodit na WC. Prostě čuňátko. Věděl moc dobře, jak to má být, ale prostě nekonal. Bylo mu už víc jak tři. Moje babička už chtěla, ať s ním jdu k lékaři. Že je nějaký divný. A naučil se to. Prostě to chce čas. Ve školce děti většinou nekadí. Nechávají si to na doma. Syn ještě v 6 nikdy ve školce nebyl na velké. Vydrží to domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 22:46
@Russet píše:
Ano, počkal klidně celý den, než přijdu z práce kolem třetí a pak se přišolíchal, ze chce plínku. Vykonal a pohoda. Motivace a různé odměny nefungovaly. Buď se bál nebo byl pohodlný, přitom v té pleně se to víc na zadek oblemclo, než když se naučil normálně chodit na WC. Prostě čuňátko. Věděl moc dobře, jak to má být, ale prostě nekonal. Bylo mu už víc jak tři. Moje babička už chtěla, ať s ním jdu k lékaři. Že je nějaký divný. A naučil se to. Prostě to chce čas. Ve školce děti většinou nekadí. Nechávají si to na doma. Syn ještě v 6 nikdy ve školce nebyl na velké. Vydrží to domů.

Tak to je ale podle mě normální. Takhle to měl můj syn, měl to tak i jeho nejlepší kamarád a spousta dětí okolo.

Ale to je naprosto jiná situace, kdy to dítě potřebu vědomě ovládá a prostě jen ze zvyku vyžaduje plenu místo WC. Má to tak spoustu tříletých.

Zakladatelka a já řešíme teď úplně jiný problém…

• Citovat
  • Nahlásit
31219
20.4.21 22:49
@Anonymní píše:
Tak to je ale podle mě normální. Takhle to měl můj syn, měl to tak i jeho nejlepší kamarád a spousta dětí okolo.

Ale to je naprosto jiná situace, kdy to dítě potřebu vědomě ovládá a prostě jen ze zvyku vyžaduje plenu místo WC. Má to tak spoustu tříletých.

Zakladatelka a já řešíme teď úplně jiný problém…

Nějak se v tom ztrácím, on ji má jako pořád?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 23:01
@Russet píše:
Nějak se v tom ztrácím, on ji má jako pořád?

Ano, obě děti - moje i zakladatelky - ve více než 3 letech kadí úplně náhodně, naprosto to neovládají a vykadí se, ať plenku mají, nebo ne. Dokonce se často ani neobtěžují nám to sdělit.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat