Vývojová dysfáze

Anonymní
20.4.21 08:39

Vývojová dysfáze

Ahoj,

tak jsme u logopeda dostali následující diagnozu, defakto i ted na tříleté prohlídce. Nevím, co od toho čekat, ale mám z toho celkem obavy.. Malej mluví od rána do večera, ale spíš tou svojí patlavinou, jinak cca tak 200 slovíček má. Věty jen typu: Baf baf hajá, tudy deme, panda hačí, mami pití apod. někdy i více slovné, ale spíš je naskladá vedle sebe. Je teda neklidný, ale jinak společenský, usměvavý..

Máte prosím zkušenost, dá se z toho vyrůst. V květnu nás ještě čeká psycholog :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
930
20.4.21 09:29

Pridej se do skupiny fb Rodiče dětí s vývojovou disfazii. Tam je všechno, dáš lupu a můžeš hodiny číst zkušenosti ostatních případně polož dotaz a máš hned několik odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 09:37

Syn ve 3 letech uměl cca 20 zvuků. Hodně věcí nerozuměl.
Teď mu je 7 a dotahujeme poslední hlásky.
Vyrůst se z toho nedá, ale dá se hodně věcí dohnat.
To vidím doma. Syn se nikdy nic nenaučil sám. Vše jsme ho museli nadrit a když jsme neopakovali, tak zapomněl.
Loni se díky logopedii naučil písmena a letos je už neumí.

• Citovat
  • Nahlásit
20.4.21 09:37

Ahoj, mám děti obě s diagnózou vývojové dysfaze :( stanovila nám to logopedka ve třech letech, dnes je mojim dětem 6 a 7 let. A dochází e na logopedii a dělají velké pokroky. Už pěkně mluví. Dcera jde do prvni třídy s odkladem letos a syn měl odklad a je ve speciální třídě logopedicke. Zvládá školu dobře. Hodně nám pomohlo vyprávění a básničky a čtení a chtěla jsem a chci i teď po dětech, aby semnou víc mluvili, aby mi o něčem povídali a ukazovali v textu písmenka a ono se to hodně upraví. Teď jdem na další kontrolu a paní v poradně je hodně chválí. Věřím, že jde se vyrovnat i ostatním dětem v jejich věku. Pokud máte čas se malému věnovat. Tak to vyjde. Hodně je opravovat v řeči. Kolikrát dělám, když něco řeknou špatně prosím? Co jsi říkal? Já ti nerozumím, můžeš mi to zopakovat? A už ví. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
930
20.4.21 13:37

@ptakovapelika jen napisu, ze opravovat u tech mensích detí není uplně dobrý způsob, lepší je zopakovat to slovo po něm správne, aby dítě slyšelo, jak to má znít správně a tím si to časem zafixuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18491
20.4.21 13:47
@Anonymní píše:
Ahoj,

tak jsme u logopeda dostali následující diagnozu, defakto i ted na tříleté prohlídce. Nevím, co od toho čekat, ale mám z toho celkem obavy.. Malej mluví od rána do večera, ale spíš tou svojí patlavinou, jinak cca tak 200 slovíček má. Věty jen typu: Baf baf hajá, tudy deme, panda hačí, mami pití apod. někdy i více slovné, ale spíš je naskladá vedle sebe. Je teda neklidný, ale jinak společenský, usměvavý..

Máte prosím zkušenost, dá se z toho vyrůst. V květnu nás ještě čeká psycholog :zed:

Zkušenost mám, že logoped nás chce do péče až ve třech letech, syn „umí“ 20 slov, psycholožka ho viděla teď ve 2.5 letech a diagnózu rozhodně nemáme. Za to co umí tvůj syn bych líbala nohy a nějaký diagnózy měla celkem na háku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18491
20.4.21 13:52
@alialiali píše:
@ptakovapelika jen napisu, ze opravovat u tech mensích detí není uplně dobrý způsob, lepší je zopakovat to slovo po něm správne, aby dítě slyšelo, jak to má znít správně a tím si to časem zafixuje.

To je ta nešťastná kombinace „na každé dítě platí něco jiného a co odborník, to názor“, nám psycholožka kladla na srdce, ať právě nejdeme tou cestou „já ti nerozumím“, že to určitě uslyšíme od babiček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 13:57

@ptakovapelika to s tím opravováním je u každého dítěte jiné. U nás to vede jen ke vzteku a vzdoru.
Teď jsem mu nerozuměla jedno slovo. Nebyl schopný mi to nijak vysvětlit a skončilo to tím, že ležel na zemi a zoufale ječel a to mu je sedm.
Ve třech letech přestal komunikovat úplně.

• Citovat
  • Nahlásit
62233
20.4.21 15:22
@Anonymní píše:
Ahoj,

Máte prosím zkušenost, dá se z toho vyrůst. V květnu nás ještě čeká psycholog :zed:

je to individuální, určitě to lepe vysvětli někdo jiny

Dite meho pritele neumi mluvit ani v deviti letech… naději, ze z toho někdy dostane ut jsem vzdala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1261
20.4.21 15:43
@Anonymní píše:
Ahoj,

Počkala bych až na posudek od psychologa - ten tvé dítě posoudí komplexněji než logopedka. U dcery jsem měla podezření na vývojovou dysfázii cca od 3,5 let, ale ona má nerovnoměrný vývoj v mnohem více oblastí. Od cca 4,5 let s ní chodím ke klinické logopedce, do soukromé PPP, psychiatr. Každý den cvičení… Dělá pokroky, teď by měla jít řádně do první třídy, ale bude mít odklad a doufám, že ji vezmou do přípravky (ve školce se přiklonili spíše k této variantě).
Pokud u Vašeho dítěte problém je, tak to už řešíte a to je to nejdůležitější…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat