Jak oznámit dítěti rozvod?

310
13.7.20 02:09

Jak oznamit diteti rozvod?

Budu se rozvadet. Chtela bych vedet jak to rict dceri 7 let. Na stesti se s manzelem dokazeme na vsem shodnout a chceme spolecnou peci. Proste se chceme snazit, aby se dceri toho moc nezmenilo. Jenze nevim jak ji to rict? A kdy predstavit noveho partnera? S tim chci samozrejme pockat co nejdele to pujde. Diky za vase zkusenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26437
13.7.20 04:53

Sednout si všichni spolu a prostě jí to říct. To už je nový chlap na obzoru? Jinak nechápu tu otázku - prvním dechem rozvod a druhým nexťák. Toho bych dceři ukázala až v případě, že bych si s ním dovedla představit společný život. Nejdřív po roce vztahu, ne sexu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30640
13.7.20 05:14
@Russet píše:
Sednout si všichni spolu a prostě jí to říct. To už je nový chlap na obzoru? Jinak nechápu tu otázku - prvním dechem rozvod a druhým nexťák. Toho bych dceři ukázala až v případě, že bych si s ním dovedla představit společný život. Nejdřív po roce vztahu, ne sexu.

Jak chceš utajit před sedmiletým dítětem rok vztahu s někým novým? Ne sexu, ale vztahu :mrgreen: To si představuji jako společné žití a fungování :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
310
13.7.20 05:38

@Russet prosim, nech si ty domnenky diky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
632
13.7.20 06:27

Říct to, nejlépe společně s manželem, na rovinu. Zdůraznit, že o nikoho z vás nepřijde. A představit dalšího partnera? Na to je času dost, asi tak 100 let. Dítě bude mít teď, chudák, úplně jiné starosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26437
13.7.20 06:35
@Jana206 píše:
Jak chceš utajit před sedmiletým dítětem rok vztahu s někým novým? Ne sexu, ale vztahu :mrgreen: To si představuji jako společné žití a fungování :nevim:

Tak když bude mít hlídání, může se s ním scházet a dítěti nic neříkat, ne? Lepší než po měsíci nebo dvou od se známení nakvartýrovat chlápka domů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26437
13.7.20 06:36
@Hvezda70 píše:
@Russet prosim, nech si ty domnenky diky ;)

Opravdu je nechutný jedním slovem říct slovo rozvod a jak to dítěti sdělit a už myslet na nového nabíječe :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16988
13.7.20 07:02

O rozvodu říct společně s manželem. A někoho nového hodně dlouho domů netahat. Nejmíň rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.7.20 07:03

Russet má pravdu. Mne bylo sestnact, kdyz mi mama oznamila se štěstím, že má přítele. Dodnes si pamatuji jak me to sebralo. Brecela jsem dost. Myslím, ze to zmenilo i náš vztah o trochu…ona byla ta šťastná a já se trápila. A to jsem tátu v té dobe ani nemela ráda…Jako rozvod oznamit citlivě, zdůraznit, co vsechno se nezmění. A o pritelovi rici az opravdu po nejake dobe chození a rozhodne ho hned nestehovat domu. To az se budou dobře s ditetem znat z neutrálního prostredi (vylety, prochazky a zabavne činnosti) a byla bych opatrná i se zamikovanými gesty.

• Nahlásit
  • Citovat
14873
13.7.20 07:17

Pokud se dokážete domluvit, tak si s dcerou sedněte a řekněte jí o tom. Hlavně buďte připraveni jí to vysvětlit tak, aby to pochopila, a nesmí mít pocit, že je to kvůli ní. Nedávejte plané naděje, ale popis toho, jak to bude fungovat. A buďte připraveni jí na vše odpovědět.

A nového chlapa? Toho bych vůbec nezmiňovala a dala jí opravdu dost času. Dítě je důležité, ne to, že si někde potřebuješ ulevit. Potřebuje zpracovat rozvod, a potom teprve tohle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama