Jak oznámit dítěti, že kočička musí pryč

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
47
6.12.21 09:49

Jak oznámit dítěti,prosím radu

Ahoj, prosím potřebuji pomoci. Věřte, že je to hodně citlivé a smutné pro všechny.
Dcerka dostala kočičku, ale u mladší se rozjely silné ekzémy, rýma a svědění celého těla. Po zvážení pro a proti a konzultace s alergo a doktorkou, jsme došli k názoru, že bude nejlepší dát kočičku pryč.
Já ale absolutně nevim a nemám to srdce ji to oznámit. Poraďte mi, prosím. Dcerce je 6 a mladší 6m. Děkuji. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25846
6.12.21 10:04

Tak to ti nezávidím. Mě stačí, že teď dáváme koťata z domu a to si jedno necháváme. Máte potvrzený testy, že je mladší skutečně alergická na kočky a není to jen souhra náhod?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
6.12.21 10:05

@Janli Ano, bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
187
6.12.21 10:09

Ahoj, mrzí mě, že řešíš takovou životní situaci. Chápu, že pro šestiletou holčičku to bude těžké, ale bavila bych se s ní narovinu, upřímně a otevřeně.
Zeptala bych se jí, jestli si všimla, co trápí její sestřičku - že má ekzémy, že má rýmu,… pak bych jí upřímně řekla, že jsem s ní byla za paní doktorkou, která řekla, že příčinou je kočička a vysvětlila bych, co je to alergie. A pak bych si s dcerkou společně pobrečela, zdůraznila bych, že alergii nelze předvídat a že tě to trápí stejně, jako ji. Držím vám palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28786
6.12.21 10:10

Jo tohle bude těžké, hlavně bych to nesvadela na mladší, nebo to starší bude té mladší vyčítat a nesnaset ji kvůli tomu. Asi bych si vymyslela nějakou pohádku, kde pojede koťátko třeba za svoji rodinou, že se mamince kočičky stýská apod. Pak bych zkusila kotě nahradit něčím jiným, na co má menší alergii? Pokud je to třeba srstí, tak bych pořídila třeba nějaké skinny morče, aby měla starší jiného kamaráda :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4168
6.12.21 10:11

@Emm12345 zkusila bych ji nabidnout nejakou jinou alternativu, kterou druha dcerka snese, alespon jako kompenzaci. Snad pro kocicku najdete dobry domov.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26423
6.12.21 10:14

To mě moc mrzí :hug:
Za mě jak píše @Kriss Tina - asi bych to šestileté nepodávala jako problém ségry. Mohlo by to rozjet nepříjemnou sourozeneckou nevraživost, což opravdu nechceš. Ale teda nevím, jakou „pohádku“ bych si vymyslela.. Mimochodem myslíš, že by nepomohlo kočičku pouštět jen do prostor, kde není miminko? Asi jste ale v bytě, že?

Příspěvek upraven 06.12.21 v 10:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
@Kriss Tina píše:
Jo tohle bude těžké, hlavně bych to nesvadela na mladší, nebo to starší bude té mladší vyčítat a nesnaset ji kvůli tomu. Asi bych si vymyslela nějakou pohádku, kde pojede koťátko třeba za svoji rodinou, že se mamince kočičky stýská apod. Pak bych zkusila kotě nahradit něčím jiným, na co má menší alergii? Pokud je to třeba srstí, tak bych pořídila třeba nějaké skinny morče, aby měla starší jiného kamaráda :think:

Tohle mi přijde úplně zbytečné, proč by ji měla lhát? Jasně že nemůže říct, že je to kvůli mladší sestře, ale proč by jí to nemohla normálně vysvětlit, jak psala výše foxtauri? Tohle se prostě stává, nikdo za to nemůže, ani je to kruté, ale v životě jsou horšit věci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47

Holky díky, brečím jenom když si to představím. Kočička zůstane v rodině, nikomu cizímu už bych ji nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26423
6.12.21 10:15
@Sybill píše:
Tohle mi přijde úplně zbytečné, proč by ji měla lhát? Jasně že nemůže říct, že je to kvůli mladší sestře, ale proč by jí to nemohla normálně vysvětlit, jak psala výše foxtauri? Tohle se prostě stává, nikdo za to nemůže, ani je to kruté, ale v životě jsou horšit věci…

Protože šestileté dítě si z toho vyvodí co? Ségra má alergii = kvůli ségře musí kočka z domu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28786
6.12.21 10:21
@Sybill píše:
Tohle mi přijde úplně zbytečné, proč by ji měla lhát? Jasně že nemůže říct, že je to kvůli mladší sestře, ale proč by jí to nemohla normálně vysvětlit, jak psala výše foxtauri? Tohle se prostě stává, nikdo za to nemůže, ani je to kruté, ale v životě jsou horšit věci…

Protože šestileté dítě nevi co je alergie a neumí si představit, že kočka miminku ubližuje. Prostě uslyší že sestřička má problém a kvůli ní přijde o kočičku. Upřímnost je fajn, ale radši nějaké malá lež, než riskovat že si pak starší bude vybijet vztek na mladší a nebude mít sestru ráda, protože kvůli ni přišla o mazlíčka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
6.12.21 10:21

A to žijete v jednom pokoji? Nestačí prostě pohyb kočky po bytě/domě omezit? Jako ono pár chlupů by se stejně dostalo, ale zas tyhle alergie nemusí být extra silné a kontakt s trochou by třeba nejen neškodil, ale mohl i pomoct, aby se časem zmírnila nebo zmizela. A teprve kdyby to fakt nefungovalo, tak holce vysvětlit, že kočka musí z domu. Ostatně v šesti letech by si ji sama mohla už i celkem dost ohlídat. Moje dcera má třeba svou kočku ve svém pokoji, protože pak je tu ještě obrovský kocour, toho sem taky, až se mi děcko narodí, nebudu pouštět, protože má asi osm kilo, tak fakt nechci, aby miminu ublížil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2589
6.12.21 10:23

Taky bych nelhala. Za par let pravy duvod stejne vyjde najevo a ona si moc dobre bude pamatovat ty bachorky a ze jste lhali. Zvlast kdyz zustane v rodine, tak se asi bude ptat, proc je kocka najednou u babicky/tety nebo kde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
187
6.12.21 10:24

Ve všech složitých životních situací dětští psychologové radí hlavně nelhat, ale tady se budou vymýšlet „pohádky“, bezva :potlesk: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
6.12.21 10:25

Určitě ji nechci a nebudu lhát, je dost chytrá. Bojím se toho, aby to nedávala za zlé malé, jak píšete..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat