Jak postupovat ve školce?

148
2.6.21 20:36

Jak postupovat ve školce?

Ahoj, prosím radu, dcerce bude v půlce září 5 let, chodí do školky teprve rok, z celého roku tam byla celkem něco málo přes měsíc ( covid, já jsem byla dlouhodobě nemocná, dcera často nemocná.. ) dcera má od začátku špatnou adaptaci, dlouho tam brečela, špatně se seznamuje s kolektivem a dětmi, nechtěla se zapojit do programu ve školce, hodně dlouho jen seděla v koutě a sledovala, ráno byly boje a pláč že tam nechce. Teprve ted se začíná pomalu rovnat a to asi jen diky tomu, že tam má sousedku se kterou se znala ještě před skolkou. Teď k problému, ředitelka mš chce celou třídu dcery rozdělit a rozházet je do předškoláku, tzn dcera by byla v předškolní třídě pravděpodobně dva roky, k tomu ta její kamarádka tam nepůjde, rozdělí kamarády, dostanou jiné učitelky. Vůbec se mi to nelíbí, posledních pár dní se dceri začíná líbit ve školce, aby ji od září daly jinam a zase začnou boje? Dcera bude mít upřímně potíže srovnat se i s jinou učitelkou, natož že tam nebude znát vůbec nikoho. Dá se to vůbec nějak řešit? Samozřejmě půjdu za ředitelkou mš abych s ní o tom promluvila, ale vůbec nevím jak na to bude reagovat, myslela jsem že ji se povinná předškolní docházka ještě letos týkat nebude když je narozena až v půlce září. Hlavu by na to měla ale ten sociální kontakt a změny jsou pro ní hodně náročné, nechci abychom zase začaly od znova. Díky za vaše zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24779
2.6.21 20:40

Normálně si s ředitelkou promluv, seznam ji s tím, jaké obtíže tvé dítě musí překonávat a požádej ji o nějaké konstruktivní reseni. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1708
2.6.21 20:41

Tak je nesmysl, aby bylo v predskolacich dítě, které které predskolak. Zajdi za ředitelkou a prober to s ní. Třeba nebude problém dát dceru do jiné třídy. Nebo de zjsitiy že to spatne spočítali a dceru sami preradi. Kdyby ji nešlo dát do jiné třídy, máš celé prázdniny, abys ji na to pripravila. Změnu učitelů a kolektivu zažije za život ještě hodnekrat. Je to nemile, ale čím víc se kolem toho bude dělat humbuk, tím víc to dítě bude řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
148
2.6.21 20:45

@Midaku ona by snad neměla být letos předškolák, pokud je to tak, že za předškoláka se považuje dítě narozené do konce srpna. Vím že jde o pár dní ale jestli chápu dobře, tak by v předškolní třídě pak strávila dva roky, pochybuji že ji takhle brzo vezmou do školy. Chápu že v životě je hodně změn, ale jsou děti pro které to není optimální a ani její třídní učitelka, která dobře ví, jak dcera funguje říkala že se jí to nelíbí, že bude mít problém to zvládnout

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19725
2.6.21 20:47

Obraz se na ředitelku, ideálně s konkrétním řešením a popros ji, co by šlo udělat. Na druhou stranu, jak ze tam nikoho nebude znát? Rikej teď dceři, ať pozná co nejvíc děti, příští rok bude z části i s nimi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19725
2.6.21 20:50

@Dunkey já teď s naší ředitelkou řešila něco podobného a asi máme nějakou rozumnou, protože u nás složení tříd řeší jednotlivé učitelky, jak se jim které dítě zda zralé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
148
2.6.21 20:50

@Cuddy nezná, ty třídy netravi společný čas dohromady, kord teď vůči covidu, každá funguje zvlášť a není kdy, aby se seznámily i děti z ostatních tříd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
148
2.6.21 20:52

@Cuddy mě učitelka řekla že na to je bohužel malý pán, byť se jí to nelíbí, tak prý nezáleží na jejich rozhodnutí, přitom si myslím že třídní učitelka to dítě zná lépe než ředitelka, která s dětmi nefunguje ( ona učí, ale ty starší)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19725
2.6.21 20:52

@Dunkey ale přeci nepůjde dcera že třídy jediná, ne? Prostě část děti půjde tam a druhá jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
148
2.6.21 20:57

@Cuddy pochopila jsem tak že ty děti rozhází do různých tříd, nepůjdou všichni do jedné takže těžko říct kdo kde s kým bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11155
2.6.21 20:57

Tak třeba můj syn byl v předškolní třídě taky 2 roky, je narozený až v půlce listopadu. Je to menší školka, a prostě se předškolní třída doplňuje do kapacity i podzimními dětmi.
Já to chápu, protože je potřeba uvolnit zase kapacitu pro nové děti, takže je nesmysl, aby např. v předškolácích bylo 18 dětí místo 25, a školka mohla přijmout o 7 malých dětí méně.
Ale třeba vím, že šel do předškolních syn, a v mladší třídě zůstal kluk narozený v září, protože ředitelka usoudila, že ten je ještě hravější a nemá zatím zájem o úkoly/písmenka atd. a bude mu líp mezi mladšími. Takže pokud půjdeš za ředitelkou a řekneš jí svoje obavy, tak podle mě bude možnost nechat dceru s mladšími dětmi. Ale aby se nestalo, že 80% kamarádů jí půjde do předškoláků a jí to pak bude líto :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1708
2.6.21 21:00

@Dunkey předškolák je dítě, které má do konce srpna 5 let. Mám syna o měsíc mladšího než tvoje dcera. Příští rok 2021/2022 ještě předškoláci nebudou. To až ten další rok, půjdou do školy a hned budou mít 7 let. 2 roky v predksolacich tráví děti, které mají odklad. Ale dát do předškoláků dítě, o kterém se ví, že do školy nepůjde, je blbost. To by měla uznat snad i sama ředitelka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19725
2.6.21 21:01

@Dunkey to ale není špatné, že se promichaji kolektivy. V každém případě pokud máš konkrétní přání, oduvodnitelne, pochopitelně, ne jen tak z pleziru, tak o to ředitelku popros.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19725
2.6.21 21:03

@Midaku ne, to hloupost není, jak psala @zrcadlo Těžko v předškolácich zůstane nenaplnena třída, aby o to méně vzali nových děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
148
2.6.21 21:05

@zrcadlo myslím že se učitelka zmínila, že je to z kapacitních důvodů, což chápu, ale ředitelka nikdy s dcerou nepracovala, prostě rozhodla jen vůči věku, kde je nějaký individuální přístup k dětem? Jsou děti co to zvládnou a děti co potřebuji čas, což je bohužel to moje a stejný názor má i její třídní, a ten beru v potaz, vi nejlíp jak dcera v kolektivu funguje, nelíbí se mi ten přístup..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat