Hraní her na tabletu u předškoláka

18
25.5.21 21:48

Hrani her na tabletu u predskolaka

Ahoj holky, jaky mate nazor na hrani her u predskolaka? Nas mladoch je v te mensine ve tride, co nehraje. Hraje si sam, nebo se mu venujeme my. Problem je v tom, ze jeho „kamaradi“ maji jen strilecky, hrani vseho mozneho a on nehraje nic. Copak dnes neumi rodic zabavit sve dite? Strci mu tablet na 2h, aby mel klid? Myslime, ze ma jeste cas, jenze doba je jina a nechceme mu vychovou, ackoliv myslim, ze je spravna, delat problemy v kolektivu..Najednou nejde o vychovu, ale o to, k cemu je rodic dotlacen okolim..Jak to mate vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
993
25.5.21 21:54

U nas 4-leta nema ani tablet. Hry hrajeme tipu domino, na mobilu hrala chvilkove vzdelavaci hry, ale to uz nehraje. Pokud nechces, aby hral hry, tak mu tablet nedavej. :mrgreen:
A ano pro rodice je to pohodlnejsi strcit diteti tablet, mobil. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
25.5.21 22:11

Syn hraje na tabletu každé dopoledne za odměnu, když si splní svoje „povinnosti“ bez větších záseků. Vzdy max půl hodiny a má tam víceméně vzdělávací hry. Docela nám to pomohlo ho naučit barvy a krásně pochopil pexeso, což se mi prostě s klasickým papírovým nepodařilo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13143
25.5.21 22:23

Pujdu proti proudu. Ja jsem si jako mala taky nehrala s hrackami, ktere mela moje babicka. Dnesni doba jsou technologie, media apod. Cimz netvrdim, ze cumeni X hodin do blbakovin je v poradku. Ale ani mi neprijde v poradku drzet deti od technologii nasilim. Pokud ma dite i jine zajmy, ma zajem o vrstevniky, o deskovou hru s rodici, vylet, ma zajem jit ven na kolo, tak na tabletu neshledavam nic spatnyho. Je dobre dle meho naucit dite jak s PC, tabletem, 3D tiskarnou atd. realne pracovat. Vytvaret videa, strihani, programovat, hrat hru klidne spolecne. Myslim, ze se to zbytecne demonizuje, furt dokola

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5353
25.5.21 22:30
@Šarlota4 píše:
Pujdu proti proudu. Ja jsem si jako mala taky nehrala s hrackami, ktere mela moje babicka. Dnesni doba jsou technologie, media apod. Cimz netvrdim, ze cumeni X hodin do blbakovin je v poradku. Ale ani mi neprijde v poradku drzet deti od technologii nasilim. Pokud ma dite i jine zajmy, ma zajem o vrstevniky, o deskovou hru s rodici, vylet, ma zajem jit ven na kolo, tak na tabletu neshledavam nic spatnyho. Je dobre dle meho naucit dite jak s PC, tabletem, 3D tiskarnou atd. realne pracovat. Vytvaret videa, strihani, programovat, hrat hru klidne spolecne. Myslim, ze se to zbytecne demonizuje, furt dokola

Souhlasím. Můj syn chodí ven, jezdíme na výlety, děláme spolu různé úkoly z časopisů, na hřiště, ke kamarádům, čteme si, hrajeme deskovky, hraje si i sám…

A nevidím nic špatného na tom, že si občas zahraje hry na mobilu nebo koukne na pohádku na televizi.

Ty hry na mobilu hrajeme někdy i spolu (proti sobě).

Zakladatelko, přijde ti toto špatně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
25.5.21 23:26

Syn 5 a kousek má dovoleno hrát o víkendu cca 30minut, případně při dlouhé cestě autem. Hraje třeba Matemága, Hravouku, Dopravu. Nevidím v tom nic zlého. Když to ten den není, nehroutí se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8697
26.5.21 00:13

Moje děti (7,5 a 6let) nehrají prakticky vůbec. Tablety dostali nedávno (ne od nás rodičů), mají tam Matemága a další 3 výukové hry, zahrají si tak jednou, dvakrát do měsíce hodinu. Sem tam si půjčí můj mobil, kde mají nějaká oblíbená videa s tématikou vesmíru a jednou týdně syn procvičuje na PC angličtinu podle cvičení, co jim posílá učitelka že školy. Dohromady na pc/mobilu/tabletu stráví asi hodinu, hodinu a půl týdně.
U nich zatím na plné čáře vede sport a lítání s kamarády na hřišti. Každý den po škole jdeme ven a domů se vracíme kolem půl sedmé, o víkendech jezdíme na výlety, ani nevím, kde bychom na hraní na tabletu brali čas. A nepozoruji, že by to moje děti nějak diskvalifikovalo v kolektivu. Naopak, jsou velmi oblíbení. A nevím ani o tom, že by hraní mezi kamarády nějak řešili. Pořád řeší Star wars, Avengers, kdo má jaké Lego, komu vyrostl jaký krystal, kolik udělají kliků a ujedou km na kole, teď se k nám začínají čím dál víc cpát kamarádi staršího syna, protože zjistili, že máme doma mikroskop a můžou pod ním čučet na brouky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50970
26.5.21 02:28
@Šarlota4 píše:
Pujdu proti proudu. Ja jsem si jako mala taky nehrala s hrackami, ktere mela moje babicka. Dnesni doba jsou technologie, media apod. Cimz netvrdim, ze cumeni X hodin do blbakovin je v poradku. Ale ani mi neprijde v poradku drzet deti od technologii nasilim. Pokud ma dite i jine zajmy, ma zajem o vrstevniky, o deskovou hru s rodici, vylet, ma zajem jit ven na kolo, tak na tabletu neshledavam nic spatnyho. Je dobre dle meho naucit dite jak s PC, tabletem, 3D tiskarnou atd. realne pracovat. Vytvaret videa, strihani, programovat, hrat hru klidne spolecne. Myslim, ze se to zbytecne demonizuje, furt dokola

T sis nehrála s míčem, panenkami? :think: já si třeba s hračkami po babičce hrála. Měla nádherný loutkový divadlo, domeček pro panenky s kompletním vybavením. Naopak mi přijde zbytečný dávat předškolním dětem do ruky tablet. Stejně v tomhle věku na tom jen tupě mačkají obrazovku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2321
26.5.21 07:29

Starší syn dostal tablet až na škole, ale mladší dcera se s ním svezla, takže ta ho měla dřív. Měli tam nějaké dětské hry. Většinou se střídaly období, kdy hráli intenzivněji a až se nabažili, tak tablet klidně ležel několik týdnů, měsíců bez povšimnutí. Podle mě je lepší, povolit v únosné míře, než z tohoto dělat nedostupnou věc, ke které když se pak dostanou, tak se nebudou chtít odtrhnout, protože je nedostupná.
Pak objevily Minecraft a tam už tedy trávily víc času, ale ta hra je tvořící. Staví tam svůj svět - domy, ohrady pro zvířata, které si můžou ochočit a starají se o ně…
Tam i dcera předškolačka, vytvořila krásný dům s koberci, krytkami, s výběhy pro zvířata opravdu vypracovaný. Dobře se na tom trénuje prostorová představivost se kterou má starší syn problém.
Zvlášť teď v době kovidu a on-line výuky se ukázalo, že se tomu člověk nevyhne. Bylo jedině plus, že syn už z dřívější doby uměl ovládat třeba myš u počítače, ta mu dřív dělala celkem problém. Kdyby se s ní měl seznamovat až u výuky, tak by už vůbec nestíhal.

Příspěvek upraven 26.05.21 v 07:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13143
26.5.21 07:31
@lucenka píše:
T sis nehrála s míčem, panenkami? :think: já si třeba s hračkami po babičce hrála. Měla nádherný loutkový divadlo, domeček pro panenky s kompletním vybavením. Naopak mi přijde zbytečný dávat předškolním dětem do ruky tablet. Stejně v tomhle věku na tom jen tupě mačkají obrazovku.

Tvuj nazor me absolutne nezajima :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
26.5.21 07:39

Syn je předškolák, tablet nemá, takže ani hry nehraje. Krásně se zabaví i bez toho, dokáže si hrát se vším, co má po ruce. Nejradši tráví čas sportem a lítáním po hřišti s kamarády. Doma společně hrajeme stolní hry nebo kreslíme nebo něco vyrábíme. Ostatní děti ale asi všechny mají tablet, popř. playstation, takže občas se baví o hrách a syn neví, o čem je řeč, ale zatím mu to nevadí, z kolektivu ho to nijak nevyčleňuje. Až o to projeví zájem, tak mu něco na hry koupíme, nechceme, aby pak byl mezi dětmi úplně mimo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
26.5.21 09:02

A proč mu nedovolíš používat tablet na chvilku denně? Ty nepoužívas mobil? Počítač? Nechápu, proč rodiče svým dětem tyto věci zakazují, když ty děti vidí, jak běžně rodiče moderní techniku využívají. Je teda docela divné, když rodiče čtou e-knihu, ale děcku řeknou ať si jde hrát se šiškami a klacíky. Dítě chce používat (hrát si s) to, vidí u rodičů. Tak to přece vždycky v historii bylo. Dříve to byl povoz a koníci, pak auťáky a dnes chce dítě taky zkoušet ty věci, které rodiče denně využívají. Rozumím pak tomu, že tyto děti jsou dost zmatené a svým rodičům nerozumí. Samozřejmě je ale nutné nastavit nějaký režim a časová omezení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
866
26.5.21 09:07

Tříletý syn hraje na Playstation s tátou každý víkend v sobotu i neděli cca 30-60 min. takovou dětskou lego hru - hlavně tam jezdí s autíčky. Vůbec na tom nic špatnýho nevidím, malej to miluje a je neuvěřitelné, jak se díky tomu posouvá v angličtině, v jemné motorice…Umí to ovládat líp jak já. Přijde mi špatný extrém na obě strany. Aby předškolák nikdy nehrál PC hru, to pak bude v kolektivu divnej. Zase nemůže u toho sedět každý den.

Zase u nás nikdy nejede TV, protože ji ani nemáme. Syn má pohádky pouze jednu večer, večerníček k čištění zoubků. A sem tam, když mu stříhám nehty. Film ještě nikdy neviděl žádný. V době covidové sem tam nějaký záznam dětského divadla.

Příspěvek upraven 26.05.21 v 20:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50970
26.5.21 09:12
@samantafox píše:
A proč mu nedovolíš používat tablet na chvilku denně? Ty nepoužívas mobil? Počítač? Nechápu, proč rodiče svým dětem tyto věci zakazují, když ty děti vidí, jak běžně rodiče moderní techniku využívají. Je teda docela divné, když rodiče čtou e-knihu, ale děcku řeknou ať si jde hrát se šiškami a klacíky. Dítě chce používat (hrát si s) to, vidí u rodičů. Tak to přece vždycky v historii bylo. Dříve to byl povoz a koníci, pak auťáky a dnes chce dítě taky zkoušet ty věci, které rodiče denně využívají. Rozumím pak tomu, že tyto děti jsou dost zmatené a svým rodičům nerozumí. Samozřejmě je ale nutné nastavit nějaký režim a časová omezení.

Ekniha je ale něco jiného, než tupé ťukání do displeje ;) a předškolák těžko bude sám číst knížky (ve většině případů).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
26.5.21 09:23
@lucenka píše:
Ekniha je ale něco jiného, než tupé ťukání do displeje ;) a předškolák těžko bude sám číst knížky (ve většině případů).

Tak já svůj mobil používám multifunkčně - knihy, komunikace, zpravodajství, hudba, Netflix, práce… Asi jako každý. To dítě to přece vidí a CHCE se to taky naučit. Ať se ti to líbí nebo ne, technika je prostě všudypřítomná a izolovat od ní dítě je tak úplně nepřirozené. A nerozumím tomu „tupému ťukání“. Dovednosti dítěte se vyvíjí a asi bys nevěřila, co s technikou zvládne šestileté dítě, které má tablet na půl hodiny denně. Jsou to fakt chytré věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat