Syn se šíleně předvádí

Anonymní
24.5.21 00:03

Syn se šíleně předvádí

Syn má 4,5, ve školce je po dlouhém lockdownu a zatím si tam moc nezvyknul, často bojkotuje program, nechce si hrát, nechce nic dělat. I dřív byl doma hůř zabavitelný, ale na druhou stranu, býval hodně šikovný na různé stavení, i vyrábění, plno věcí ho zajímalo..a teď by jenom všechno přerušoval a kazil. :? Doma se snažím stále něco podnikat, protože jinak se jen povaluje po domě a nic ho nebaví. Problém je v tom, že jakmile je přítomen kdokoliv jiný, syn se chová s prominutím jak nevychovaný spratek. Pořád něco vyřvává, krká, bouchá do věcí. Snažila jsem se to ignorovat a převést pozornost jinam, ale to se prostě nedá. Začnu o něčem vyprávět a on do toho skáče nesmyslnými poznámkami, dělá naschvály ostatním, prostě blázinec. Už jsem mu několikrát dala na zadek a zakázala oblíbené věci, naštve ho to na chvíli a pak se samozřejmě chová o to hůř. Ale tak co s ním, přece nebudeme celé léto zavření sami doma, aby nedělal takovou ostudu? Co teda chce, když hřiště, výlety, kamarády takhle bojkotuje, jen s námi ho to vůbec nebaví? :zed:

Příspěvek upraven 25.05.21 v 13:38

 • Citovat
 • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17482
24.5.21 00:10

No potřebuje unavit a pozitivní pozornost.

Lockdown byl pro všechny těžkej, včetně dětí a teď jsou zase věci jinak a holt on si od napětí pomáhá takovýmhle chváním.

dávej ho co nejvíc otci a nebo dědečkům, ať ho unaví, vyběhají vyblbnou a srovnají v rámci mužske energie. Už je docela dost velký na to, aby byl s tímhle konfrontovaný, včetně ostřeji nastavených hranic, než zatím umíš ty.

Zároveň bych hledala na leto nějaký příměšťák, kde se vybouříi. Takže spíš fotbal, než výtvarku.

Chceš knihy pro inspiraci?

Mrkni sem

https://obchod.portal.cz/…chova-kluku/

https://obchod.portal.cz/…uji-hranice/

Bude potřeba nějaka adaptační doba a trošku poštelovat výchovný přístup a denní režim, ale to pujde.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
6455
24.5.21 01:25

Proc se mu stale snazis najit nejakou zabavu? Neni schopen si zahrat chvili sam?
Potom kdyz mas navstevu logicky dela hovadiny, aby si zase ziskal Tvoji pozornost.
Ve 4,5 letech uz je schopen vstrebat, ze se bavi dospeli a ma pockat, az skonci a pak muze mluvit on.
Prilis se kolem neho motas a stejne Te jako autoritu neuznava.
Proc neposloucha ani ve skolce? Jak jeho chovani komentuji/hodnoti ucitelky?

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
2369
24.5.21 03:05

Dala bych ho na nejakou fyzickou aktivitu, krouzek kde musi poslouchat trenera. Treba fotbal, nauci se autorite (toho trenera) bude ho to treba bavit, budou tam ostatni kluci, vsichni budou delat to same tak on taky…no a vybije si tam energii… Vrati se ti dom srastne decko

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
18260
24.5.21 08:19

Hodně unavit, ale ne tím, že kolem něj budeš skákat a vymýšlet mu program. To je logické, že se pak předvádí, aby tvou pozornost získal i v době, kdy tam je návštěva :nevim: Osobně bych takové chování před návštěvou netrpěla a syna poslala do svého pokoje, pokud se neumí chovat slušně. Sorry, ale není to dvouleťák, kterému můžeš odvádět pozornost. Na to, aby chápal, že do řeči se neskáče a už vůbec se před návštěvou nekrká apod. je už velikej dost.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
24.5.21 12:55
@unuděná píše:
Hodně unavit, ale ne tím, že kolem něj budeš skákat a vymýšlet mu program. To je logické, že se pak předvádí, aby tvou pozornost získal i v době, kdy tam je návštěva :nevim: Osobně bych takové chování před návštěvou netrpěla a syna poslala do svého pokoje, pokud se neumí chovat slušně. Sorry, ale není to dvouleťák, kterému můžeš odvádět pozornost. Na to, aby chápal, že do řeči se neskáče a už vůbec se před návštěvou nekrká apod. je už velikej dost.

No a když to dělá mimo domov, kde ho nemůžu zavřít do pokoje? Snažím se to netrpět, ale obvykle pak nedělám nic jiného než ho napomínám a on z toho má očividně další zábavu. Když ho plesknu, stejně nepřestane, akorát přidá. :roll:

 • Citovat
 • Nahlásit
18260
24.5.21 13:00
@Anonymní píše:
No a když to dělá mimo domov, kde ho nemůžu zavřít do pokoje? Snažím se to netrpět, ale obvykle pak nedělám nic jiného než ho napomínám a on z toho má očividně další zábavu. Když ho plesknu, stejně nepřestane, akorát přidá. :roll:

Tak asi záleží, kde to je. Pokud v čekárně u doktora, tak tam bych snahu o zabavení chápala, to mu klidně pusť něco na mobilu. Pokud na hřišti, na návštěvě apod., tak se odchází domů po třetím napomenutí. Evidentně si říká o pozornost, zamysli se, kdy se tyhle situace stávají.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
1228
24.5.21 13:13
@unuděná píše:
Tak asi záleží, kde to je. Pokud v čekárně u doktora, tak tam bych snahu o zabavení chápala, to mu klidně pusť něco na mobilu. Pokud na hřišti, na návštěvě apod., tak se odchází domů po třetím napomenutí. Evidentně si říká o pozornost, zamysli se, kdy se tyhle situace stávají.

A myslíš, že se ty ituace stávají z nějaké patologické příčiny, jakože třeba žárlí nebo prostě jen zkouší, nudí se?

Příspěvek upraven 24.05.21 v 13:18

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
24.5.21 13:16

Dělá to prakticky pořád, při výletě, na nákupu, s někým na hřišti, samozřejmě když je někdo u nás. A co je to vlastně, že chce pozornost, to se jako nudí nebo dělám něco špatně? Nebo fakt skoro pětileté dítě potřebuje, aby se pořád, pořád, každý nádech někdo díval a komentoval a bavil ho? Protože tohle přesně on dělá. Navíc i když jdeme na výlet za jeho cílem, jsme třeba s babičkou a bavíme se přímo s ním, ne, že bychom si krafali a jeho posílali pryč. A on dělá totální nesmysly. :zed:

 • Citovat
 • Nahlásit
18260
24.5.21 13:43
@Anonymní píše:
Dělá to prakticky pořád, při výletě, na nákupu, s někým na hřišti, samozřejmě když je někdo u nás. A co je to vlastně, že chce pozornost, to se jako nudí nebo dělám něco špatně? Nebo fakt skoro pětileté dítě potřebuje, aby se pořád, pořád, každý nádech někdo díval a komentoval a bavil ho? Protože tohle přesně on dělá. Navíc i když jdeme na výlet za jeho cílem, jsme třeba s babičkou a bavíme se přímo s ním, ne, že bychom si krafali a jeho posílali pryč. A on dělá totální nesmysly. :zed:

Tak obráceně - kdy to nedělá? Kdy je v klidu?

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
24.5.21 14:02
@unuděná píše:
Tak obráceně - kdy to nedělá? Kdy je v klidu?

Asi jenom když může něco úplně, co chce, čili pustit si pohádku, hrát hru na nějaké elektronice (což dovolujeme výjimečně), semtam se do něčeho zažere a třeba pomáhá nebo ho baví číst, stavět, ale i když se člověk věnuje jen mu, tak z 90 % je to tohle - schválně vším mlátí, odpovídá nějaké žblbebty, vykřikuje, nechce dělat nic konkrétního neposlechne pokyn, prostě blbne, ale až do neúnosné míry. Chápu, že děti blbnou, to ať si třeba kamarádama na trampolíně po sobě pokřikují, ale on to dělá většinu dne. Před rokem se s ním úplně v klidu dalo nakoupit, někam zajít… A teď, jako když do obchodu přijede cirkus. :roll:

 • Citovat
 • Nahlásit
18260
24.5.21 14:07
@Anonymní píše:
Asi jenom když může něco úplně, co chce, čili pustit si pohádku, hrát hru na nějaké elektronice (což dovolujeme výjimečně), semtam se do něčeho zažere a třeba pomáhá nebo ho baví číst, stavět, ale i když se člověk věnuje jen mu, tak z 90 % je to tohle - schválně vším mlátí, odpovídá nějaké žblbebty, vykřikuje, nechce dělat nic konkrétního neposlechne pokyn, prostě blbne, ale až do neúnosné míry. Chápu, že děti blbnou, to ať si třeba kamarádama na trampolíně po sobě pokřikují, ale on to dělá většinu dne. Před rokem se s ním úplně v klidu dalo nakoupit, někam zajít… A teď, jako když do obchodu přijede cirkus. :roll:

A co na to říkají učitelky ve školce?
Má nějaké kroužky, nebo aktivity, kde se hodně fyzicky unaví?

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
24.5.21 14:13
@unuděná píše:
A co na to říkají učitelky ve školce?
Má nějaké kroužky, nebo aktivity, kde se hodně fyzicky unaví?

Učitelky jen říkají, že se moc nechce zapojovat, ale když už, tak je šikovný. Kroužky nemá, teprve nastupoval od září do školky, tak jsem nechtěla ještě řešit kroužky, s tím, že teda stejně přes zimu a lockdown moc nechodil. Většina kroužků, co vím, se stejně ještě ani teď neobnovila, tak to je dost zbytečné. Od září samozřejmě půjde, snad ne na 3 týdny než to zas všechno zavřou. :nevim: Ale když jsme někam chodili dřív, stejně vůbec nedělal, co se mělo, prostě ne, zásek. :nevim:

 • Citovat
 • Nahlásit
18260
24.5.21 14:30
@Anonymní píše:
Učitelky jen říkají, že se moc nechce zapojovat, ale když už, tak je šikovný. Kroužky nemá, teprve nastupoval od září do školky, tak jsem nechtěla ještě řešit kroužky, s tím, že teda stejně přes zimu a lockdown moc nechodil. Většina kroužků, co vím, se stejně ještě ani teď neobnovila, tak to je dost zbytečné. Od září samozřejmě půjde, snad ne na 3 týdny než to zas všechno zavřou. :nevim: Ale když jsme někam chodili dřív, stejně vůbec nedělal, co se mělo, prostě ne, zásek. :nevim:

No, je možné, že je jen prostě velmi nesoustředěný a temperamentní, stejně jako že z toho kouká nějaká diagnoza. Což prosímtě ber s rezervou, nevidím ho, netuším, nakolik je opravdu takhle divoký, ale znám jen velmi málo dětí, které by takhle bojkotovaly hromadný program od nějaké autority… :think: Co takhle zkusit jít cestou pozitivní motivace? Třeba takhle „teď přijde na návštěvu teta a pokud se budeš hezky chovat, čili nebouchat dveřmi, nekrkat… (doplň si sama), tak si večer můžeš půjčit na půl hodinky telefon“ - domluvte si nějaké heslo, kterým mu dáš najevo, že to přehání, no a pak to holt dodrž.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
24.5.21 14:43
@unuděná píše:
No, je možné, že je jen prostě velmi nesoustředěný a temperamentní, stejně jako že z toho kouká nějaká diagnoza. Což prosímtě ber s rezervou, nevidím ho, netuším, nakolik je opravdu takhle divoký, ale znám jen velmi málo dětí, které by takhle bojkotovaly hromadný program od nějaké autority… :think: Co takhle zkusit jít cestou pozitivní motivace? Třeba takhle „teď přijde na návštěvu teta a pokud se budeš hezky chovat, čili nebouchat dveřmi, nekrkat… (doplň si sama), tak si večer můžeš půjčit na půl hodinky telefon“ - domluvte si nějaké heslo, kterým mu dáš najevo, že to přehání, no a pak to holt dodrž.

A těch velmi málo dětí, co znáš, mají ADHD nebo něco horšího? Já bych se popravdě u něho nějaké (asi hraniční) diagnóze nedivila. Ale zároveň to může být prostě kombinace temperamentu a inteligence. Tuhle pozitivní motivaci zkouším, včera třeba, když nebude dělat naschvály po cestě na výletě, může si v cíli dát horkou čokoládu…no, nedal si. Celou cestu nám na ukazování a zabavení dělal naschvály, vešel se na nás, když jsme si ho nevšímali, klidně uteče opačným směrem nebo vůbec nejde. :nevim:

 • Citovat
 • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat