3letý nechce pít z hrnku

Anonymní
29.5.21 20:38

3 lety nechce pít z hrnku

Holky,
Anonym, stydím se :oops:
Syn 3 roky a 3 měsíce! Nechce a neumí pít z hrnku. V září jde do skolky. Zkouším od 2.5 let (vím, pozdě) prosím, vydiram, uplacim a prostě nechce a nebude pít!! Byli jsme koupit hrnek, který si vybral. Byl nateseny, zkusil několikrát, vždy se polil a to ho strašně demotivuje vždy, že pak ho nechce ani vidět.
Chtel by pít jen z brčka. Poraďte prosím, jak na nej :,( sebrat mu láhev a nedat jsem zkoušela, ale půl dne nepil nic, že to nedokážu zpět nedat. Jsem opravdu zoufalá. :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21497
29.5.21 20:42

Vyzkousej panáka. Ono je to menší, že jim to na trénink lip sedne do ruky, a je to průhledné, ono to malé dítě neodhadne kolik má uvnitř vody a pak se poleje, ve skle to vidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.5.21 20:49

@Kriss Tina to jsme zkoušeli, nechce ho, nelíbí se mu. Je to složite :( starší se Teda naučil za dva dny pít z Lovi hrnečku a hned uměl z hrnku bez politi. Ale mladší je oříšek, Lovi Hrnek nechce a to jsem na to Spoléhala. Vždycky si nalije te vody moc, nebo i kdyz málo, tak má otevřenou u toho pusu, místo aby ji po napiti zavřel a spolkl :roll:. Strašne mě to stresuje, kdyz vím, že se už školka blíží a on to neumí.

• Citovat
  • Nahlásit
2350
29.5.21 20:56

Klidek u decek to uvidi a veme to jako normalni vec. Zkus mu na to vymyslet nejakou hru nebo kup dobrou sladkou stavu… Nali nu stavu do lahvace nakou co neznaco jeste nepil…nali mu to pred nim z toho lahvace do hrnku a rekni mu, ze tam ma to co muzou pit jen dospeli! Starsimu zakaz z toho pit, ze to je jen pro nej protoze byl dneska mooooc hodnej. A jak uvidi, ze ma neco co je jakoue vic tak bude pit neboj ;) starsimu nic nerikej at to nevykeca… :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1870
29.5.21 21:01

Nechci zlehčovat tvoje pocity, ale neboj se, v 15ti už to bude umět velice dobře :-) Školka se blíží, ty jsi vystresovaná, pořád na to myslíš, zkoušíš, vydíráš, uplácíš, prosíš a nevím co ještě. Občas bych mu to nabídla, ať to průběžně zkouší a trénuje. A ocenila bych ho, že to zkouší. A dál bych to neřešila. Co se podle tebe stane, když bude pít ve školce s brčkem? Třeba uvidí, že ostatní děti pijí bez brčka a to ho teprve namotivuje tak, aby se to naučil (a v tomhle věku, když to bude zkoušet, tak se to naučí hodně rychle).
Někdy je podle mě lepší nechat věcem volný průběh a nesnažit se to dítě pořád cpát do škatulek „teď už by mělo umět to a to“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6542
29.5.21 21:04
@Anonymní píše:
@Kriss Tina to jsme zkoušeli, nechce ho, nelíbí se mu. Je to složite :( starší se Teda naučil za dva dny pít z Lovi hrnečku a hned uměl z hrnku bez politi. Ale mladší je oříšek, Lovi Hrnek nechce a to jsem na to Spoléhala. Vždycky si nalije te vody moc, nebo i kdyz málo, tak má otevřenou u toho pusu, místo aby ji po napiti zavřel a spolkl :roll:. Strašne mě to stresuje, kdyz vím, že se už školka blíží a on to neumí.

Dávej mu do hrníčku min pití. Jakože fakt jen na dně, než pochopí způsob jak z toho pít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.5.21 21:33

@pet p já tomu rozumím, zda se to, ale právě u mladšího toho neřeším tolik, co u staršího. A brčko ve školce bohuzel nepovolí, to vím, starší syn tam ještě chodí a bude chodit. Já vím, že se vše naučí, ale nechci, aby ve 3.5 letech se polival. Je to přece vizitka matky…

• Citovat
  • Nahlásit
2929
29.5.21 21:45

A nemůže ho to naucit tatinek? Treba by ho to bavilo vic, kdyby dostal tretinku na pivo a pil z toho. Nebo proste at se v tom zapoji chlap a poradi si.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.21 06:56

@Micaella22 to víš že může a je fakt, že od něj si dá rict. Jenže táta je pohodlný a je mu vše jedno. Vše zbývá na mně :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.21 07:00

@Renca8
Díky, zkusím. Moc variant nemáme, pije je vodu přes den, ráno čaj s medem. I brčko dlouho nechtěl, ostatní už coby mimina pili, on ho viděl a utíkal. Měl láhev s pitkem. Až ve 2letech!! Přesel na brčko stylem, že jsem mu řekla, že to pítko (a nebyl to dudlík) dáme jinému chlapeckovi, že je to pro mimina a šli koupit spolu brcko. Ale tato strategie najednou na přechod na hrnek jaksi selhala :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
1870
30.5.21 08:33
@Anonymní píše:
@pet p já tomu rozumím, zda se to, ale právě u mladšího toho neřeším tolik, co u staršího. A brčko ve školce bohuzel nepovolí, to vím, starší syn tam ještě chodí a bude chodit. Já vím, že se vše naučí, ale nechci, aby ve 3.5 letech se polival. Je to přece vizitka matky…

Tak když brčko ve školce nepovolí, tak se tam párkrát polije, dáš mu víc náhradních triček a pak se to naučí.
Je mi smutno z toho, že považuješ své dítě za svou vizitku. Dítě je individualita se svými slabými a silnými stránkami, není to žádná vizitka. Některé dítě se bojí ještě ve 3 letech vůbec vylézt na skluzavku (natož sjet dolů) a matka tvého typu by byla vystresovaná, že je to poseroutka a co z něho bude, když se ve 3 letech bojí obyčejné skluzavky a jak bude potom chodit ve škole s dětmi třeba na plavání, vody se přece bojí taky, achjo, děti se mu potom budou smát, že je posera a mamánek… a už ti jedou v hlavě tyhle nesmysly.
Tvoje dítě jenom neumí pít z hrnku. A že je mladší třeba v lecčem šikovnější, no a co, každý je jiný. Mimochodem, děti se nemají mezi sebou srovnávat, neslyšela jsi o tom nikdy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2350
30.5.21 12:47
@Anonymní píše:
@Renca8
Díky, zkusím. Moc variant nemáme, pije je vodu přes den, ráno čaj s medem. I brčko dlouho nechtěl, ostatní už coby mimina pili, on ho viděl a utíkal. Měl láhev s pitkem. Až ve 2letech!! Přesel na brčko stylem, že jsem mu řekla, že to pítko (a nebyl to dudlík) dáme jinému chlapeckovi, že je to pro mimina a šli koupit spolu brcko. Ale tato strategie najednou na přechod na hrnek jaksi selhala :mrgreen:

No tak ja nevim, ale moje tri leta by pres den vodu taky nepila. To by radsi nepila vubec… Davam ji vodu se sirupem…stridam prichute

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
30.5.21 14:01

Nevím jestli te to uklidni. Ale v naši školce děti můžou mít svoje lahvicky. Syn šel do školky, jako odmítač hrnku. A nejradši pil z mimiflasek nebo brcka od aventu. Čaj si pak docepoval. Nakonec se naučil ve školce, když Tsk pili i ostatní, chtěl taky.
A protože příklady táhnou, některé striktně hrnkove deti nevím od kolika měsíců najednou chtěly lahvicky. :mrgreen:
Jo a učitelka mi rikala, ze oni poznaj, které dítě doma pije z hrnku a, které ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.21 19:57
@Renca8 píše:
No tak ja nevim, ale moje tri leta by pres den vodu taky nepila. To by radsi nepila vubec… Davam ji vodu se sirupem…stridam prichute

Ale on vodu chce, sladké mu nechutná, nepije to. Nic mu nenutim :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.21 20:00

@Dollorres to máte super, u nás fakt ne. Ještě na schůzce, kdyz šel do školky první syn, upozorňovali, ať děti trénují pití z hrnku. Že láhev rozhodně ne. Možná v nějaké minoskolce to může být, ale ve státní, kde je 25 děti nejspus ne, v naší striktně pouze hrnky a navíc ne plastove.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat