Jak prát pár plen?

7592
7.1.07 11:58

Jak prát pár plen?

Zkušené mamči,

poraď te mi jak prát pár pokakaných a počůraných plínek . Používám jednorázovky, ale někdy mám třeba 3kusy špinavých klas.plen.
A pak nevím co s nima. Posledně sem je namočila do vody a poté přihodila do praní ručníků, ale zůstaly mě na nich fleky.
Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2237
7.1.07 12:39

Ahoj,

Ja bavlnene plenky potru zlucovym mydlem a do tri dnu je pak pridam bdu k normalnimu svetlemu pradlu na 60st nebo kdyz toho mam hodne, tak je peru zvlast a kapnu tam neco antibakterialniho. (bud tea tree oil nebo mio fresh).

Terik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
TP
2782
7.1.07 13:23

ahoj, koupila jsem si nově Vanish, a jsem s ním moc spokojená. skvrny pokapu, necham chvilku odležet, pak to přeperu žlučovým mýdlem a naložím do vody, většinou to tak do 2dnu vyperu, buď s naším prádlém nebo s prádlem, které ušpinila Kamča.
Po vyprání už žádné skrvny na plenkách nemám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
468
7.1.07 16:31

souhlasim s TP, tez pouzivam vanish a nemuzu si ho vynachvalit. Vyperu s nim i nejhorsi skvrny z obeda ve skolce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1784
7.1.07 20:29

Ahoj, ja tedy fleky na plenach moc neresim, ale snad poradim. Vecer (vetsinou kazdy druhy) pleny vymacham v umyvadle, vyzdimu, na fleky dam neco proti flekum (treba ten Vanish) a pleny normlane povesim na snuru. Vymachane nesmrdi. Nebo to necitim, protoze to visi ve sklepe. Kdyz uschnou, tak je seberu a hodim do kose ke spinavemu pradlu. Az peru bile pradlo (1× tydne) tak k nim pridam i ty pleny. Ten pripravek . proti flekum je tedy vetsinou na plenach nekolik dni, zatim mi je nerozezral :-) a fleky zmizi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7592
12.1.07 03:38

Díky za vaše tipy.
Doma Vanish mám, ale nějak jsem na něj nevzpomněla. To je asi z toho čerstvého poblouznění z miminka. Rodila jsem 1.1.2007 :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
12.1.07 17:23

Holky a nakolik to perete? Já na 90 a nemám žádný flek. Nedávám tam nic, jen prášek. Jinak mám postup stejný jako Lenka, přeprat v ruce, ušušit a pak najednou pořádně vyprat v pračce. Jsou jako sníh.

• Citovat
  • Nahlásit
260
29.1.07 23:35

Tak já pokakané plínky potřu žlučovým mýdlem, moje nejoblíbenější je to od Ulricha www.ekoprani.cz, jinak používám z DM když mi dojde Ulrich. Přidávám k plenkám ekobělidlo sůl na skvrny taky od již zmíněného Ulricha (je to čištý Percarbonát sodný, rozpouští se ve vodě na kyslík a sodu, ten kyslík bělí a desinfikuje) peru pokakanou na 60°C , k praní momentálně střídám mýdlový sliz s Indickými ořechy, Vanish ani jiné prášky teď nekupuju totiž jak si můj nos odvykl, že ty ořechy ani sliz nevoní nijak moc (sliz dělám z mýdla omino bianko) tak mi prostě začali všechny prášky strašně uměle smrdět, je vážně zajímavé jak se kdysi libá vůně změní, když přestaneš používat věci se syntetickými parfémy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama