Jak přežít roční dítě

danis
4.8.06 13:59

Jak přežít roční dítě

Dobrý den, potřebuji poradit jak přežít, vydržet s jednoročním dítětem :)
Je to kluk a přestal nám jíst obědy (trvá to už víc než měsíc), sní s bídou 4 lžičky, mezitím to několikrát vyplivne. Zkoušeli jsme různá jídla, i kupované hotovky (Hipp,Hami) a je to stejné. Večeře má zatím z mléčných kaší a sní vše (jasně, když na oběd nic nejí).
Myslel jsem, že nejí z horka, ale horka pominuly a on oběd nejí, přitom když bych mu dal piškoty tak sní celý balík.
Jak toto řešíte vy?
dík za rady

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1719
4.8.06 14:12

Vaříš mu pořád zvlášť? asi jo, že? Mě tohle přesně začala dělat v roce Bianka, jediné řešení bylo najet na stravu naši - prostě pokud dostala ochutnat z našeho, tak se cpala ostošet..Takže od té dobí jí vše co my, samozřejmě tolik nesolím, nepoužívám ostré koření a glutamátové bujóny..jinak jí skoro vše, kromě hub, hranolek a tak..

Klaris

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
4.8.06 14:25

u nás to bylo totéž-naše jídlo bylo pro šmudlu atraktivnější, jednou se s manžou dokonce pral o klobásu-samozřejmě neuspěl-manaž dostal vyčiněno,že před malým tohle jíst nemůže a malej se tak naučil co může a co ne,že dneska i když mu nabízím cokoliv,co jsme říkali,že je jen pro maminku a tatínka,tak si to nevezme a jen zdůrazní,že je to pro maminku a „tatínky“ a prostě si nevezme. Zkuste hold přizpůsobit dospěláckou kuchyni dítku a jíst třeba začne. :wink:

• Citovat
  • Upravit
6545
4.8.06 14:27

Mam doma totéž, akorát, že mojí slečně jsou 2 roky (resp. budou).

No krom toho přechodu na vaši stravu bych se zamyslela, jestli vám nerostou zoubky. To je doba, kdy mi malá nesní prakticky vůbec nic a je skoro jen o půllitru mlíka denně, které z toho vypije před spaním a po probuzení. Tomu by mohly nasvědčovat piškoty, které by mohly dáseň masírovat.

Jo, kdyby mi někdo poradil, jak přežít:) (ale u nás je krizovka se vším všudy a to těma zubama).

G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
4.8.06 14:29

Ještě před měsícem jsme na tom byli úplně stejně. Nám pomohla Lučina, malý ji má rád a tak při každým obědu vezmu do ruky Lučinu a ždibíček mu dám na lžičku zároven s jídlem aby to viděl že ji tam má a takhle toho sní docela dost, ale když mu ji tam nedám tak ani za nic do pusy nic nedá, ke konci jídla už mu musím ukazovat asi 2× že ji tam opravdu má aby to dojedl, zatím to funguje :lol:
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
4.8.06 15:26

Ještě před měsícem jsme na tom byli úplně stejně. Nám pomohla Lučina, malý ji má rád a tak při každým obědu vezmu do ruky Lučinu a ždibíček mu dám na lžičku zároven s jídlem aby to viděl že ji tam má a takhle toho sní docela dost, ale když mu ji tam nedám tak ani za nic do pusy nic nedá, ke konci jídla už mu musím ukazovat asi 2× že ji tam opravdu má aby to dojedl, zatím to funguje :lol:
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11904
4.8.06 15:42

Ja se pridam nasemu synovi jsou 2roky ma 10,5kg a temer nic neji uz dva mesice, jeho strava je- rano a vecer mleko Nutrilon, pres den mleko jogurtove, rozinky, popr. hrozno (to vyjimecne) a tak dve lzicky z jakehokoliv obeda :(((
A to navic jako u KOSMI- to jsem rada, ze nejsem sama, nam zase takhle na ty dve lzicky zabira tvrdy syr eidam , takze kdyz do nej nedostanu ani ty dve lzicky tak mu na lzicku nebo vidlicku s obedem (a je uplne jedno, co ji klidne treba svickovou s knedlikem) musim dat kousek tvrdeho syra.
A pritom si samozrejme vzdycky vzpomenu na knizku Prekopove Maly tyran (doporucuji) a je mi smutno :(((( Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16291
4.8.06 16:52

Jak vás tak čtu tak pokud budu stejná matka jako aupairka tak chudák moje dítě :D tam jsem se naučila hezkou strategii.. necheš jíst? ok, nic nedostaneš, ale nestěžuj si že máš hlad… ikdyž je fakt že jsem měla děcka až od 2,5 let stáří…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4454
4.8.06 16:55

Tak to jsem ráda, že je to naprosto běžný jev! :-)
Ten samý problém teď řeším u našeho téměř 14ti měsíčního syna. Doteď to byla taková „malá kyselina“, snědl vše, od jídla se musel odhánět; nyní je alergický na tekuté věci a obědy do něj taky páčím. Zjistila jsem, že mu stačí uvidět misku a začíná hysterčit a vztekat se, přitom když se zadaří, aby ochutnal, chutná mu to… ale z principu prostě nebude a nebude :-)

Co by mohl jíst celé dny je chleba a pečivo - suché nebo namazané máslem, žervé, Lučinou atd. - na mašinky - to sní třeba jeden a půl krajíce a má boule za ušima… :-)

Prostě asi potřebují změnu - a upřímně řečeno - ani se jim nedivím :-)
Tak asi vyměním jeho misky za talíře a vůbec víc společnou stravu a třeba si dá říct a bude to lepší.

Tak hodně úspěchů všem! ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
4.8.06 16:56

Hanule, v podobné variantě to provádím doma taky, jenže - ono to ani hlad nemá a to už pak člověka lehce přeci jen znervozní:)
Někdy se pak úchylí buď k trpělivosti, nebo k tomu, že ujede ze svých nároků. U nás zatím věřím, že je to jen přechodné.
Přesto doma poslouchám řeči, že jsem si zadělala, že nikdy nijak nejedla. Na druhou stranu si nemyslim, že je fajn, aby mělo dítě v puse něco celej den.
G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.06 20:32

Ahoj, já si taky myslela, že je to vedrem, když malý přestal chtít jíst na oběd zelenin. kaši a večer mléčnou kaši. Ale ono to trvá pořád dál, zato chce všechno, co vidí u nás. (Je mu 11,5 měsíce).
Když byl rok naší první, bylo to to samé a doktorka mi tehdy řekla, že už chce jíst „lidské“ jídlo, tedy to naše dospělácké.
Tak začínám opatrně dávat „lidské“ jídlo i malému.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
28.4.18 22:55

Roční dítě pláče

Dobrý den, potřebuju poradit co dělat, kdyz mi 13 měsíční dcera pláče, kdyz je u me na ruce je hodná ale jak si ji chce nekdo vzit z rodiny např. teta, sestrenka atd… tak začne úplně hystericky řvát, ale nez ji byl rok tak byla úplně hodná byla u tety, sestrenky atd… a nikdy nervala az ted. Nebo kdyz ji posadim na zem a kousek popojdu tak řve a i kdyz jsme spolu doma a vidí na mě stejně řve. Nevím co mam dělat, jestli to je jen období které přejde nebo nevím, prosím poraďte, moc děkuji????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama