Jak probíhá potrat?

Anonymní
1.1.21 23:07

Jak probíhá potrat?

Ahoj holky, zeptam se na Vas nazor? Mam dve deti, holcicku a chlapecka. Jeste kojim, takze antikoncepci jsem nechtela. S manželem si davame pozor. Ale ted mam posledni tyden bolesti v podbrisku, těhu test mi vyšel negativni, ale bolesti pretrvavaji. Menstruaci jsem jeste od porodu(15m) nemela. Pokud by se potvrdilo těhu, jsem přesvědčena, ze pujdu na potrat. Jak to prosim probiha? Mate nekdo zkusenosti s potratovou pilulkou?
Tímto, se prosim nechci dotknout žen, ktere se o miminko snazi, nebo jim to nejde.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24623
1.1.21 23:20

Nestahuj kalhoty, Brod je daleko.
Test máš negativní, bolesti v podbřišku budou spíš buď první ovulace nebo první menstruace po porodu.
Asi by bylo dobrý posílit antikoncepci, pokud bys případné těhotenství řešila potratem. Já HA taky nechci, kojím, taky praktikujeme přerušku, ale k tomu ještě od první ms měřím bazální teplotu a hlídám tak neplodné období. A teda já bych na potrat nešla, takže kdyby náhodou něco selhalo, nebylo by to fatální.
Takže klid a res spíše tohle, než praktiky. To ti stejně vysvětlí doktor, kdyby na to došlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1407
2.1.21 17:40

Bolet podbřišek tě ale může z čehokoli, ne? Ovulace, blížící se menstruace, cysta… Šla bych k doktorovi, pokud to nepřejde, jestli máš negativní test, tak bych v tom těhotenství nehledala.

Nicméně (nevyzadane :lol: ), jestli „dáváme si pozor“ je nějaká varianta prerusovane souloze, tak to těhotenství časem budeš řešit dost pravděpodobně :nevim: Taky nechci ani tělísko, ani „prášky“, takže máme úzkostlivě pečlivě používaný kondom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
2.1.21 22:13

Pokud bys byla těhotná, v první řadě musíš navštívit gynekologa, který Tě vyšetří a odešle do nemocnice, kde provedou vlastní zákrok. S potratovými pilulkami mají uživatelky velmi rozdílné zkušenosti a ne vždy dobré. V každém případě to není jediná pilulka. Napřed dostaneš tabletu, která zastaví vývoj embrya a po nějaké době další, která vyvolá potrat. Ty ovšem nevíš, kdy potrat začne, a to Tě může překvapit v nevhodné chvíli. Některé ženy krvácejí jako při normální menstruaci, jiné mají velké bolesti a krvácejí velmi silně. Ty ovšem nevíš, kdy potrat začne a to Tě může překvapit v nevhodné chvíli. Může se stát, že potrat není kompletní a žena musí ještě podstoupit kyretáž. Naproti tomu miniinterrupce se provádí odsátím obsahu dělohy, což trvá nejvýše 5 minut. Počítej s tím, že oba tyto zákroky se dají dělat v raném stadiu těhotenství, nejpozději do 8 týdne a proto se nesmíš dlouho rozhodovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat