Jak řeší alimenty

Anonymní
19.4.21 23:09

Jak řeší alimenty

Ahoj… Nevím kde si to zjistit atd. Jediný nme napadla tahle stránka ;) S ex nejsme spolu od narození syna, před 4 měsíci jsme to zkusili dat dohromady ale prostě tatínek má jiné zájmy než prostě fungovat jako rodina :zed: tak to vydrželo fakt chviličku… No dala jsem na soud návrh do svěření do mě péče a alimenty jak jsme byli celou dobu domluvený… Jenže mě kontaktovala Paní soc. Z péče o děti a že se musí do návrhu doplnit pár info. Tak se mě ptala jak dlouho spolu nejsme a já řekla že ty 4 měsíce :zed: :zed: :zed: bylo to po telefonu tak to hned ze mě vypadlo a teď jsem si prostě uvědomila že to u soudu budou asi nejspíše brat tak že jsme spolu po celou dobu byli 8o… Tatínek má období kdy za synem chodí častěji a období kdy se neukáže 2 měsíce zaplatil mi od narození jen 7 měsíců… Tak mi prosím řekněte jak to probíhá u soudu a i ty výživné… :oops: děkuji :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63645
20.4.21 06:49

Hlavně klid. U soudu řekneš, jak to celé proběhlo. Dále je nutné dokázat, co jste si dohodli a platby, které provedl :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 08:19

@martina.se a může jít za to i sedět? Jelikož mi řekl že pokud ho napraskam tak si mě chytne a dopadnu špatně že si nepůjde sednout 8o

• Citovat
  • Nahlásit
10839
20.4.21 08:31
@Anonymní píše:
@martina.se a může jít za to i sedět? Jelikož mi řekl že pokud ho napraskam tak si mě chytne a dopadnu špatně že si nepůjde sednout 8o

Ten je dobrej fakt 8o Máš nárok i na alimenty na sebe, do dvou let dítěte. Tak atˇplatí co má a nemusí mít strach že půjde sedět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63645
20.4.21 12:38
@Anonymní píše:
@martina.se a může jít za to i sedět? Jelikož mi řekl že pokud ho napraskam tak si mě chytne a dopadnu špatně že si nepůjde sednout 8o

To je vůl.. Jo, pokud neplatí, tak teoreticky může.. Ovšem až poté, co budeš mít aliky že soudu a Ty nebude platit, pak se to teprve řeší..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.21 19:02

@martina.se takže to že neplatil se ani řešit nebude? A bude se to řešit až po tom co proběhne soud a až pak nezaplatí?

• Citovat
  • Nahlásit
63645
21.4.21 20:46
@Anonymní píše:
@martina.se takže to že neplatil se ani řešit nebude? A bude se to řešit až po tom co proběhne soud a až pak nezaplatí?

Zatím je ofiko nemáš, jak jsem pochopila.. Ani sepsanou dohodu. Tzn nedokážeš mu, kolik jste se domluvili. Po rozsudku je povinen platit částku tam uvedenou, řeší se ve chvíli, kdy nezaplatí 3 měsíce.. Ale Loch je to poslední krajní řešení a je to na dlouho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.21 21:28

@martina.se byl soud ohledně zapsání do rodného listu tam bylo řečeno že bude platit 1500,– a že mi ho svěřuje do péče ale bylo to jen dohodou u soudu ale hlavně to byl soud o zapsání a pak jsem to prostě nějak neřešila akorát teď vybehavam úřady a jiné věci kde prostě potřebuju mít rozsudek a už mi vadí jak chvíli platí a pak zas ne a nedela si žádný starosti jestli vůbec jeho dítě má vše :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat