Jak se bydlí v Uhříněvsi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
agathka
Stálice 65 příspěvků 10.05.11 19:56
Jak se bydlí v Uhříněvsi

Zdravím,
chtela bych se zeptat maminek nebo tatínků, kteří bydlí v Uhříněvsi, jak se tam bydlí. Máme tam vyhlídnutý domeček.. Jaké je tam vyžití pro malé děti - hřiště, mateřská centra, cvičení pro děti ( a vlastně i pro dospělé) atd. Koukala jsem, že je tam jedna poměrně velká školka. Je šance, aby se tam dostalo dítě, které má mladší sourozence? Jak je to s dopravní dostupností do Prahy (především MHD)? Jak se tam nakupuje? Prý je tam jen Norma a Žabka.. A kde nakupujete plenky atd.? Co pediatři?

Díky za jakékoliv postřehy a zkušenosti.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.11 20:11

Ahojky, ja jsem sice z Kolovrat,coz je hned vedle,ale Uhrineves dobre znam. Libi se mi jak tam i tady u nas. Spojeni MHD super. Jezdi tam vlak a na hlavak to trva asi 20 min a jezdi ve spicce kazdou pul hodku,jinak kazdou hodku. Jediny kamen urazu je skolka a tady u nas i skola. Dostat se tam je celkem nemozne a berou snad jen predskolaky. A Uhrineves je na tom mnohem hur. Zrovna nedavno jsem cetla nekde clanek,ze v Kolovratech a v Uhrinevsi do peti let klesnou nemovitosti o 30% kvuli skolce. Je tu sice dost soukromych,ale ty ceny :-(

Amber
Extra třída :D 14500 příspěvků 10.05.11 20:30

Na nákupy jsou Čestlice co by kamenem - Makro, Hypernova, Billa, Bauhaus, Gigasport, Siko.. :) Je to jen přes Pitkovice a jsi tam :)

agathka
Stálice 65 příspěvků 10.05.11 20:52
Amber píše:
Na nákupy jsou Čestlice co by kamenem - Makro, Hypernova, Billa, Bauhaus, Gigasport, Siko.. :) Je to jen přes Pitkovice a jsi tam :)

O Čestlicích vím :). Já jsem zmlsaná bydlením na Budějovické, kde máme obchod na každém rohu a na nákupy není třeba vyrážet autem, což tady asi nepůjde.

Anonymní píše:
Jediny kamen urazu je skolka a tady u nas i skola. Dostat se tam je celkem nemozne a berou snad jen predskolaky. A Uhrineves je na tom mnohem hur. Zrovna nedavno jsem cetla nekde clanek,ze v Kolovratech a v Uhrinevsi do peti let klesnou nemovitosti o 30% kvuli skolce. Je tu sice dost soukromych,ale ty ceny :-(

S tou školkou jsem to trochu čekala. Měl by tam být také nějaký DDM, kde provozují něco jako školku. Nevíte někdo, jak to tam funguje?

lenulik
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 10.05.11 21:58
agathka píše:
Zdravím,
chtela bych se zeptat maminek nebo tatínků, kteří bydlí v Uhříněvsi, jak se tam bydlí. Máme tam vyhlídnutý domeček.. Jaké je tam vyžití pro malé děti - hřiště, mateřská centra, cvičení pro děti ( a vlastně i pro dospělé) atd. Koukala jsem, že je tam jedna poměrně velká školka. Je šance, aby se tam dostalo dítě, které má mladší sourozence? Jak je to s dopravní dostupností do Prahy (především MHD)? Jak se tam nakupuje? Prý je tam jen Norma a Žabka.. A kde nakupujete plenky atd.? Co pediatři?Díky za jakékoliv postřehy a zkušenosti.

Ahojky, můžu mít ten samý dotaz ( vše, co píše zakladatelka ) ale o Strančicích ?

katka 79
Kecalka 292 příspěvků 11.05.11 11:29

ahoj, byva sa tu perfektne. cisty vzduch (oproti prahe), ticho (ak nejdes prave cez namestie). obchody - norma a zabka + super pekaren + 2 reznictvi + vietnamske vecierky. na velke nakupy cestlice (autom alebo mhd). je tu aj nejaka drogeria, kde urcite kupis plienky. skolka - skoda slov. skola - neviem. Restauracie a pizzeria. vlak jazdi do prahy v spicke kazdych 15min, mimo spicku 2× za hodinu (stejne cez vikend), na hlavaku si za 20min. jazdi aj bus na haje alebo na depo hostivar. detske ihriska - ak spravne pocitam, tak asi 5 alebo 6. super prechadzky do obory a po okoli. my chodime casto peso az do kolovrat.
za mna - uhrineves doporucujem.

zabudla som dopisat, kazdu stredu dopo farmarske trhy. plus klasika domace potreby, elektro, kvetinarstvo, cukrarne, kadernictva, galanterka, posta, mudr - od detskeho, cez odbornych, po dospeleho. policia. proste vsetko, co k zivotu potrebujes, tak tu najdes.

agathka
Stálice 65 příspěvků 13.05.11 12:41

Díky všem za odpovědi :)

Ještě mě napadlo, jestli je tam nějaký krámek s dětským oblečením a botičkama, případně bazar dětských potřeb a oblečení?

katka 79
Kecalka 292 příspěvků 13.05.11 19:10

mas tu 3 sekace. obchod s novym oblecenim nie. ale v 1 sekaci maju tusim aj nejake nove veci, dovazaju z anglicka.

kghsdcawj
Nováček 5 příspěvků 09.01.17 18:25

Musím trochu aktualizovat a uvést na pravou míru některé informace. V Uhříněvsi bydlím už od dětství, bývalo to pěkné místo k bydlení, ale to už dávno neplatí. Investovat do nemovitosti v této MČ důrazně nedoporučuji. Avizovaná občanské vybavenost, zde sice je, ale její kapacity, jsou dávno překročeny. Spojení odsud je pouze vlakem, autobusy mívají ve špičce klidně půlhodinové zpoždění, vlaky jsou přecpané a dost často také mají výluky a zpoždění. Autem- počítejte s tím, že v Uhříněvesi je permanentní dopravné zácpa. Zároveň se zde nachází největší překladiště kontejnerů ve střední Evropě, a několik stavebních firem - všude jsou stovky kamionů. Čistý vzduch tu opravdu není, Uhříněves je a ještě velmi dlouho bude jedno velké staveniště. Je to mimo jiné dáno tím, že MČ vládne skupina chytráků, která po revoluci skoupila místní pozemky, které si ted mění na stavební a prodává developerům, kterým zde povoluje mnohapatrové obytné komplexy, na které zdejší infrastruktura absolutně není připravena. Když jsem v létě chodila s kočárkem, síťka proti hmyzu, kterou jsem dávala na kočárek byla pokaždé úplně černá od prachu.
Dále se zde nachází skládka toxických odpadů.
Nulová možnost sportovního vyžití Školská zařízení, pokud se budují, budují se pouze proto, aby se mohli napakovat kamarádíčci pana starosty. S naprosto nedostařující kvalitou i kapacitou.
Takže pokud chcete, aby se Vaše děti dusily, neměli kam chodit do školky do školy, k lékaři. Chcete každá den trávit v dopravních zácpách s tisíci kamionů, pak je Uhříněve jasní volba. Jinak utíkejte, co nejdál to jde.

Markéta321
Nováček 3 příspěvky 05.03.17 23:15
Uhříněves nikdy víc

Ahoj, ráda bych také přidala trošku do mlýna. Do Uhříněvsi jsme se přestěhovali z Hájů a od té doby jsem těžce zoufalá. Bydlíme kousek od ulice Františka Diviše. Jediné hřiště v docházkové vzdálenosti 25 minut (s dítětem hodina), obchody a školka taktéž. Dopravní zácpy známe všichni. Takže pro rohlíky a vlastně i na hřiště dojíždím na Háje a každou cestu si nadávám, že jsme tam nezůstali. Jediné pozitivum je vlak a naděje, že se snad jednou odstěhujeme pryč. Sice je v plánu stavba další školy a snad i školky, ale vše je v části u sídliště Romance od Skansky směrem do Říčan, kam je to pěšky přes 30 minut svižným tempem (s dítětem hodina), autem kvůli zácpám ještě déle, takže naši situaci to v ničem nezmění.

Yanicka
Povídálka 21 příspěvků 16.04.17 21:43
Uhrineves des s co Kolovraty?

Pekný den, diky moc za update k danej lokalite. O uhrinevsi som počula rovnake veci-hlavným synonymom mesta je „Zacpa“. Ako je to ale s kolovratmi? Tiez je to dopravne taka katastrofa? Zaujíma ma hlavne cesta autom. A este k škole-ak dieťa neprijmú do školy-kam potom chodi? My zvazujeme dom v kolovratech, ale nechcem neskôr čeliť takým prekvapeniam ako zacpy alebo dojazd do školy v inej zóne. Diky moc

kghsdcawj
Nováček 5 příspěvků 17.04.17 08:49

No Kolovraty jsou na tom podstatně lépe, hlavní tah na Říčany vede mimo obec. Bohužel ale správně spadají pod Uhříněves, což může být dost riziko z důvodu dosažitelnosti Základní školy. V kolovratech, i když výstavba není tak zrůdná, se staví také nové domy a bytovky, takže počítám, že kapacita té pěkné malé základky, kterou mají přímo v obci bude asi brzo naplněna a v takovém případě by mohlo hrozit, že by Vaše děti zařadili do té nové školy, kterou se Uhříněveská mafie chytá stavět u Romance, kterou se jim možná potlačí i přes to že tam budou překročeny snad všechny myslitelné hygienické limity (prach, hluk apod.) Snaží se jí totiž nacpat na pozemek, který už je jinak neprodejný a nepoužitelný, protože je těsně u té nevytíženější silnice Uhříněves-Říčany.

Yanicka
Povídálka 21 příspěvků 18.04.17 07:55
Doprava kolovraty

@kghsdcawj Dakujem moc za odpoved. Su zacpy smerom z kolovrat do Prahy a spet? Keď ten hlavný ťah vedie mimo-dá sa dostať do Prahy inou, lepšou cestou bez zacpy? Diky moc

kghsdcawj
Nováček 5 příspěvků 18.04.17 16:41

Hlavní tah vede hned vedle Kolovrat, dá se jet ještě přes Čestlice, taky přes Háje, ale ve špičkách bývají zasekané všechny cesty. Ale to asi nebude lepší z žádné vesnice okolo Prahy, nejrychlejší a relativně nejspolehlivější dopravní prostředek v ranní špičce je vlak. Já třeba jezdím do práce před 7. a to ještě zácpy nebývají ani v té Uhřiněvsi, takže se dá v pohodě i autem.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Došly peníze, nebo se mu nechce platit? Rosol žádá o snížení alimentů

Inspiroval se u svého nového kamaráda Tomáše Řepky? Lukáš Rosol měl požádat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >