Jak se chovat u soudu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.17 12:31
Jak se chovat u soudu

Za nedlouho mám jednání u soudu. Bývalý si podal po mnoha letech absolutního nezájmu a neplacení výživného návrh na úpravu styku s dítětem. To bio otce nezná, za otce považuje mého manžela a obnovení kontaktu by znamenalo absolutní šok. Proto jsem zásadně proti jakémukoliv kontaktu, mám k tomu více důvodů. Věc je jasná jak facka, proto to chci zatím zkusit bez advokáta. Připravila jsem si argumenty, podle mě celkem neprůstřelné, ještě si je musím sepsat atd. Ale jinak vůbec nevím jak to u takového soudu chodí. Tzn. Kam si jako protistrana mám sednout, na co všechno se budou ptát, při položené otázce od soudce musím vstát či přejít do té „ohrádky“ před něj nebo mohu sedět, zda mě nechá vylíčit vše i kdyby to bylo zdlouhavé nebo mají tendenci přerušovat zkracovat…? Vím, ptám se na blbosti, ale jsem z toho celkem na nervy a fakt chci být připravená na všechno a působit tam seriozně a nebýt tam za blbce. Prosím pokud to má někdo za sebou podělte se se mnou o vše důležité i třeba o vaše postřehy. Moc děkuji a prosím o anonym, je to citlivé :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

veria
Generální žvanilka 23067 příspěvků 1 inzerát 14.12.17 12:43

Pri výslechu jdeš do ohradky, jinak sedis na místě a když říkáš něco soudu, třeba i jen jedno slovo, musíš vstát. Mluvit jen na vyzváni, případně se přihlásit o slovo. Při výslechu te nechá mluvit, pokud nebudeš moc odbočovat od předmětu věci. Pak se sám soudce bude ptát a pak muže mít otázky protistrana. Jako v podstatě „žalovaná“ budeš sedět na straně vpravo když si stoupnes celem k soudci.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 14.12.17 12:47

Neboj, oni Ti budou přesně říkat - kam si sednout, kde si máš stoupnout atd..

Lama Lama
Hvězda diskuse 47277 příspěvků 14.12.17 12:48
@veria píše:
Pri výslechu jdeš do ohradky, jinak sedis na místě a když říkáš něco soudu, třeba i jen jedno slovo, musíš vstát. Mluvit jen na vyzváni, případně se přihlásit o slovo. Při výslechu te nechá mluvit, pokud nebudeš moc odbočovat od předmětu věci. Pak se sám soudce bude ptát a pak muže mít otázky protistrana. Jako v podstatě „žalovaná“ budeš sedět na straně vpravo když si stoupnes celem k soudci.

já nikam do ohrádky nechodila a furt jsem seděla až na konci nás vyzvalala k tomu, aby jsme se postavili.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 14.12.17 12:49

Jinak ještě dodatek, sepiš si to na papír, on se soudce bude ptát, zda s návrhem souhlasí, popř pokud ne, tak proč atd, a pokud budeš mít body na papíru, je to pro Tebe jednodužší.. jinak ideálně je mít vše co jde podloženo i důkazy :think:

veria
Generální žvanilka 23067 příspěvků 1 inzerát 14.12.17 12:51

Jj, samozřejmě důkazy, to je to nejdůležitější.

veria
Generální žvanilka 23067 příspěvků 1 inzerát 14.12.17 12:52
@Lama Lama píše:
já nikam do ohrádky nechodila a furt jsem seděla až na konci nás vyzvalala k tomu, aby jsme se postavili.

Takže jsi mluvila na soudkyni vsedě? Tak to byla nějaká hodně tolerantní. Správně to není. ;)

Lama Lama
Hvězda diskuse 47277 příspěvků 14.12.17 12:54
@veria píše:
Takže jsi mluvila na soudkyni vsedě? Tak to byla nějaká hodně tolerantní. Správně to není. ;)

na soudce i soudkyni.
To je možný, že to správný není. My toho moc nenamluvili.

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.17 12:57

Jako zalovana strana sedis po leve ruce soudce, byvaji tam stoly do tvaru pismene U. Soudce oslovujes pane predsedo/pani predsedkyne. Zadna ohradka tam vetsinou neni, stoupnes si u vyslechu doprostred celem k soudci. Vzdy, kdyz i od stolu na nekoho mluvis, stoupnes si. Soudce ti da ke vsemu pokyn, tak bud v klidu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.17 13:10

Děkuji za odpovědi :palec: může mi tu někdo tedy popsat, jak přesně celé to jednání vypadá? Tzn vejdu do soudní síně, usadím se, soudce zahájí jednání a dál…? Ty důkazy nevím… budu se dost odvolávat na to co už je ve spisu. On tvrdí, že nás roky hledal… přitom jsem několikrát podávala TO pro neplacení výživy a pokaždé dostal na policii platební údaje včetně mé adresy. Navíc má adresa je na všech korespondencích od policie… Takže tady je evidentní, že lže jako když tiskne…

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 14.12.17 13:12
@veria píše:
Takže jsi mluvila na soudkyni vsedě? Tak to byla nějaká hodně tolerantní. Správně to není. ;)

mi řekli, ať sedim - ale byla jsem těhotná :mrgreen:

jenny.fields
Generální žvanilka 24304 příspěvků 14.12.17 13:16

Jestli on bude mít advokáta, obstarala bych si svého. Můžeš si myslet, že je to neprůstřelné, ale je to otec a soud může stát na jeho straně, prostě zázračně prozřel :roll:

veria
Generální žvanilka 23067 příspěvků 1 inzerát 14.12.17 13:17
@martina.se píše:
mi řekli, ať sedim - ale byla jsem těhotná :mrgreen:

Tak to joooo. Ale jinak je to u soudu neslušné a většinou soudci vyzvou ke stoupání.

arada
Extra třída :D 11015 příspěvků 14.12.17 13:18

Bez právníka bych nešla. Soudce tě vyslechne jako první a pak už tě nenechá mluvit, pokud má protistrana právníka a lže jako když tiskne. Manželova ex měla advokátku a ta neustále zasahovala do výslechu manžela. Manžel byl sám a nikdo mu nedovolil se bránit lžím protistrany.Byla jsem v soudní síni, takže jsem vše viděla a slyšela.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 14.12.17 13:20
@Anonymní píše:
Děkuji za odpovědi :palec: může mi tu někdo tedy popsat, jak přesně celé to jednání vypadá? Tzn vejdu do soudní síně, usadím se, soudce zahájí jednání a dál…? Ty důkazy nevím… budu se dost odvolávat na to co už je ve spisu. On tvrdí, že nás roky hledal… přitom jsem několikrát podávala TO pro neplacení výživy a pokaždé dostal na policii platební údaje včetně mé adresy. Navíc má adresa je na všech korespondencích od policie… Takže tady je evidentní, že lže jako když tiskne…

sedíš před jednací síní, číslo máš na pozvánce. na vyzvání vejdeš, řeknou Ti, kam se posadíš, soudce bude chtít op, pak už vás povede. Neboj nic. tohle všechno pak řekneš soudci v rámci toho, až Tě vyzve dodání vysvětlení.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo k nám vozí migranty z Libye? Potetovaná Němka, kapitánka lodi Sea-Watch 3

Kapitánkou jedné z lodí, která u libyjských břehů zachraňuje migranty, je... číst dále >

Detaily ústeckého masakru: Aleše a Marii vrah hodiny bil, pak znásilnil jejich dcery

U ústeckého krajského soudu dnes pokračovalo řízení s komplicem vraha z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama