Jak se dělá perníková chaloupka?

17207
27.11.09 10:28

Jak se dělá perníková chaloupka?

Ahoj všem,

chtěla bych poradit, jak na perníkovou chaloupku. Chystám se péct perníky zítra.
Měl by někdo šablonku na jednotlivé dílky? Loni jsem na poslední chvíli rýsovala obdélníky, ale stejně mi to nepasovalo k sobě … Stačilo by mi napsat rozměry jednotlivých dílů, nebo bylo-li by přímo někde ke stažení …

Jestli už tu taková diskuse je, tak se omlouvám.
Děkuji
Jiřina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9868
27.11.09 10:34

Zkus se zeptat holek v perníkové skupině :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17207
27.11.09 11:03

Díky za upozornění :potlesk: , ve skupinách mě hledat nenapadlo. Snad mi někdo poradí.
Jiřina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1299
24.10.14 20:54

Obnovuju starší téma. Má tu někdo recept kterej používá na chaloupku a případně by se pak těsto dalo použít na klasické perníčky? Do vánoc je ještě času dost, ale mám termín na silvestra a chtěla bych ještě s malým něco upíct dokud jsem pohyblivá :) Příadně i nákres kdyby někdo měl. Na netu je toho spousta, ale já bych raději nějakej osvědčenej recept, než zkoušet co se povede a co ne. Stačí třeba odkaz na ty co pečete. Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3909
24.10.14 20:57

Jůů, tak to bych se ráda přidala…Já kdysi pekla tu od Dr. Oetkera a někde mám ještě vystřižené ty dílky, ale recept by se hodil ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8414
24.10.14 20:57

Taky zrovna hledám tipy na nějakou pernikovou chaloupku :). Tak se s dovolením vetřu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1299
24.10.14 21:01

Tak třeba se něco najde. Já loni našla na netu recept. Měl spoustu dobrejch hodnocení a ve výsledku byly perníčky jak beton. I po dlouhé době by se s nima dalo zabíjet jak byly tvrdý. Kluk mi teť u všeho asistuje a rád se mnou peče, tak by si to aspoň užil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2355
24.10.14 21:06

Já budu letos dělat tu od Dr. Oetkera. Z toho těsta jsem už několikrát pekla perníčky a byli výborný, ale přímo tu chaloupku jsem nedělala, ale letos jdu na to :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67
24.10.14 21:09

Chystám se dělat letos poprvé, dneska jsem si zrovna vystřihovala a překreslovala šablonu na tu větší. S tím že podstavec si udělám větší placku a přidělám tam ještě plot a nějaký stromečky atd. :) :) http://www.mimibazar.cz/recept.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3909
24.10.14 21:09

Já mám recept na perníčky, co jsou hned měkké - když je teda nepřipečeš a nevysušíš :D Ale právě se bojím, že z toho by chaloupka nebyla moc dobrá… ony perníčky jsou obvykle tvrdší a měly by změknout časem… otázka je, jestli chceš tu chaloupku pak jíst… já ji pak vyhodila, protože na ní byl prach a tak - byla to fakt jen dekorace…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3909
24.10.14 21:11

@barca93 Určitě se povede! Když jsem to dala já a to jsem patla :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24392
24.10.14 21:18

Jé ta je pěkná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24467
24.10.14 21:21

Chaloupka bude skoro vždycky pak tvrdá… Jak je v bytě na vzduchu :nevim:
Peču podle normálního receptu na perníčky.

Šablony jsem si nakreslila sama, hlavní je po upečení ty dílky zas oříznout na původní rozměr a pak to bude pasovat.
Spojím párátkama a spoje pak zamaskuju polevou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1299
24.10.14 21:34

@Leenour moc děkuju. Ani jsem netušila že na mimi jsou taky recepty :)

@veveruschka Nejsppíš bude na jídlo. Malej asi neodolá, takže ji budu muset zabalit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
785
24.10.14 21:46

Rozměr šablon z tvrdého papíru 1-spodní díl 14×11,5cm 2-boční stěny 7,6×4,5cm 2-střešní díly 10,4×8,2cm 2-štítové stěny7,8×4,5cm. Těsto-200g hladké mouky 200g žitné mouky,100třinového cukru,50g másla dvě celá vejce, koření-po lžičce mletá skořice, tlučený hřebíček, tlučený badyán a tlučený anýz 50gmedu jedna lžička mletého zázvoru, jedna lžička kakaa dvě lžičky jedlé sody na bílkovou polevu dva bílky 420g cukru moučky a šťáva z půlky citronu.Na mírném ohni rozpustit máslo s medem-po úplném vychladnutí vyšlehat s vejci. Smíchat všechny sypké přísady a postupně zapracovat tekutou směs. Těsto zabalit do folie a nechat odpočinout. Těsto rozdělit na tři díly a z každého vyválet plát o tloušce 5mm. Podle šablon vykrájet jednotlivé díly chaloupky. potřít vejcem a peč dvacet minut. Druhý den spojit pomocí bílkové polevy, vždy počkat, až poleva mezi jednotl díly zaschne. Zdobit podle fantazie já ještě přetahuji čokoládou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama