Reklama

Jak se léčí neplodnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

leelafry
Povídálka 11 příspěvků 05.12.17 22:21
Jak se léčí neplodnost?

Zdravím, ráda bych se zeptala, kdo jste zažil nějakou léčbu neplodnosti, jak to vypadá? Zcela od začátku, prosím.
Vysadila jsem léky před cca 1,5 rokem. Nesnažíme se o dítě nějak cíleně. Spíme spolu když máme chuť, neumím a nechci si měřit teploty (je to u mě takové i nereálné, vstávám každý den jinak, což prý být nemá a má se měřit každý den ve stejnou dobu). Nevím kdy a jestli mám vůbec ovulaci. Po vysazeni jsem dlouhou dobu neměla vůbec menstruaci, až asi po roce se tak nějak srovnala ale pořád to není ideální.

Mám leidenskou mutaci, takže pro mě není dobré brát hormony. Zároveň je upřímně ani brát nechci, přibírám po nich, mám špatné nálady atp. Stačí mi jaká jsem před menstruací. Plačtivost, protivnost, všechno mě bolí atp.

A tak mě zajímá, jak se to řeší. Nevím, jestli už to mám začít řešit nebo to prostě ještě nechat třeba rok být. Zatím to není tak akutní, abych chtěla brát hormony nebo jít na nějakou operaci.
Díky za info

Přečtěte si článek: Neplodnost: Když miminko nepřichází

Reklama

Reakce:

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22831 příspěvků 05.12.17 22:30

@leelafry hele já se teda nikdy neléčila s neplodností, ale proč chceš léčit něco, co ani nevíš, jestli máš?
Zaměř se na své tělo, sleduj ho. Ovulace má svoje příznaky, něco si o nich načti a zkus vysledovat, jestli je na sobě pozoruješ. Já si teplotu neměřím, přesto poznám, kdy mám plodné dny a většinou poznám i kdy je den ovulace.

Therushka
Kecalka 441 příspěvků 05.12.17 22:46

Jestli to řešit nebo počkat asi taky záleží na tvém věku…

saphire
Kelišová 6545 příspěvků 05.12.17 22:47

@leelafry tak asi bych si nechala udelat hormonalni profil z krve pokud se ti neco nezda a pak uvidis co dal ;)

leelafry
Povídálka 11 příspěvků 05.12.17 22:52

@lleennttiillkkaa Hele tohle mám všechno načtené a nepoznám ani prd.
@Therushka no právě, příští rok mi bude 30, takže asi už je čas. Jako nějak na děti nespěchám, kdyby mi bylo 25 tak to vůbec neřeším.

Therushka
Kecalka 441 příspěvků 05.12.17 23:01

@leelafry Asi bych se být tebou šla nezávazně poradit k doktorovi. Vždycky můžeš říct, že s léčkou ještě počkáš, ale aby sis za pár let nervala vlasy, že jsi čekala moc dlouho…

leelafry
Povídálka 11 příspěvků 05.12.17 23:12

@Therushka no proto jsem chtěla vědět ten postup. Když tohle doktorce řeknu, tak co se bude dít dál. Jestli jsou nějaké mezikroky - jako ta krev nebo tak. Nebo jestli mě hned bude chtít poslat na nějaké nepříjemné zákroky a nasazovat mi hormony.

Whitedog
Závislačka 2637 příspěvků 05.12.17 23:28

@leelafry

Tak prvním krokem je zjistit, jestli ty ovuluješ a jaký má partner spermiogram. Nemusíš se bát ani jednoho. Ovulaci si můžeš zjišťovat pomocí ovulačních testů (když to nepoznáš jinak a BT měřit nechceš) - prostě několik dní po sobě budeš doma čůrat na papírek. Kdyby se to doktorce nezdálo, může se cca 10. den cyklu podívat ultrazvukem, jestli se ti tam nějaký folikul k ovulaci chystá nebo ne(jako běžná gyn prohlídka). Jak se zjišťuje partnerův spermiogram asi popisovat nemusím - prostě kabinka ;-) Pokud máš dobrého a vstřícného gynekologa, nemusíš kvůli tomu ani docházet do žádného reprodukčního centra. To až v případě, že by byly problémy se spermiemi nebo s ovulací a tvůj doktor by si na to netroufal nebo bys s ním nebyla spokojená.
Pak jsou tu samozřejmě možnosti bylinek a vitamínů na podporu početí (kontryhel, maca, inositol,…), které umí trochu zlepšit spermiogram nebo pomoci s ovulací.
A jsou i nehormonální metody pomoci v centru (např. časovaný styk, IUI) - ale to je potřeba fakt vědět, jak na tom jste.
Ve 30 asi ještě nemusíš úplně tlačit na pilu. Ale alespoň bych si zjistila, že jste oba OK. Protože kdyby tomu tak nebylo, je dobré vědět to dříve než později - on to totiž někdy může být běh na dlouhou trať a zjistit to ve 35 letech už je trochu blbé…

leelafry
Povídálka 11 příspěvků 05.12.17 23:30

@Whitedog děkuju, moc si mi pomohla.

admin
Extra třída :D 11018 příspěvků 07.12.17 15:40

Zdravím, @leelafry,
na Leidenskou mutaci se ptala řada žen v Poradně pro otázky neplodnosti a reprodukční medicíny. Zkuste nakouknout tam.

Držím palce, :kytka:
Monika

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >