jak se omluvit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 09.04.10 12:34
jak se omluvit?

:roll: zákládám trapnou diskuzi, ale potřebuji poradit. Nedávno jsme si v práci zkoušeli kraťase a jedna kolegyně si je koupila, ale mě přišlo, že jí jsou dost těsný- já osobně by jsem si takový nevzala, jenže já jsem tlustá a ona je štíhlá a může si obtažený dovolit. Další den jsme se o tom bavili s jednou kolegyní a já jí řekla, jak jí byli těsný, že si v nich asi nesedne, že já by jsem z toho měla strach, ale že jí hrozně slušeli a že jí vlastně sluší všechno. Myslela jsem to v dobrým, nikoli jako urážku. jenže mě najednou volala a řekla mi že jí je líto jak o ní mluvím- viz. ty kraťase a zavěsila. No a teď mě je z toho úplně blbě, protože nevím jak jí to kdo podal, zítra se s ní mám vidět v práci a nevím co jí k tomu říct. Chci jí říct jak to bylo, ale těžko říct, jestli to pochopí. Jak to omluvit? Holt ženskej kolektiv

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

radúna
Extra třída :D 12034 příspěvků 09.04.10 12:43

Neomluvila bych se. Když se ona neobtěžovala zjistit, co jsi řekla DOOPRAVDY, maximálně bych to uvedla na pravou míru.:

„Ano, řekla, jsem, že jsou ti obtáhlé na tělo, tobě to ale sluší, já bych si netroufla se svou postavou tohle oblíknout. Tohle jsem řekla a JPP (jedna paní povídala) a místní tamtamy to jaksi překroutily ke svému prospěchu.“
Držím palce, aby to dotyčná pochopila a možná se i kapku zastyděla, že uvěřila jen jednomu zdroji…

Jejda, jak já se „těším“ do práce a jak „miluju“ tyhlety žabomyší spory… :roll: .

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 09.04.10 12:48

já tyhle spory právě nemiluji, snažím se vyhýbat diskuzím při kterých se pomlouvá, zvedám se a odcházím, ale občas něco slyším, vidím a nechci nikoho pomluvit a prostě to plácnu- jako teď s těma kalhotama. Mám spíš pocit, že kolegyně nechápe můj humor, i to se stává. Každopádně ten kdo jí to řekl, už určitě nedodal, že jsem na ni dalších 5 minut pěla ódy jaká je to kočka. Opravdu to je pěkná ženská a mám ji ráda a mrzí mě, že je naštvaná. Nechci si nikoho rozhádat, jenže to by jsem nesměla v práci otevřít pusu, každej se toho hned chytá a kecá nesmysli :cert: no prostě ženský :evil:

trixinka
Závislačka 4361 příspěvků 09.04.10 13:08

goldenko taky jsem pracovala jen v ženským kolektivu a bylo to stejné. Ale Raduna má pravdu, asi bych řekla že to překroutili a jestli tomu chce věřit tak ať si trhne. Že jí můžeš zopakovat co jsi řekla a ať věří čemu chce. Je to složité, ale tohle bys zvládnout mohla :wink: držím pěsti. :hug:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 09.04.10 13:40

Řekni jí jak to bylo, co jsi řekla po tom, co si doopravdy myslíš (že jí to v nich sluší, je kočka, blablabla :lol: ). Buď to vezme a bude to OK, když to nevezme, není to už tvůj problém, ty jsi nic špatného neřekla, vysvětlilas jí to, můžeš dodat, že tě mrzí, jestli to vyznělo blbě, ale nic takového si nemyslíš - jestli ti neuvěří, fakt není nic, co bys s tím mohla udělat :nevim:

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 09.04.10 13:50

myslíte, že to časem vyšumí a bude zase v poho, nebo že bude naštvaná už navěky?

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 09.04.10 14:07

To asi záleží na konkrétní povaze - někdo to přejde, někdo dokáže být rozhádaný kvůli prkotině i deset let.

Ale furt je možnost, že si to nechá normálně vysvětlit a bude to OK. Kdoví, co jí kdo řekl :roll:

cinkxa
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 09.04.10 14:17

ahoj , kdysi se mi v práci stal obdobný trapas, bavili jsme se o kolegyni, já v dobrém, že přeci vše mají tak o co jim jde a někdo jí to podal tak nějako jinak, vylítla na mě co se ji deru do života, bla bla, tak jsem ji v tom jejím amoku zastavila zeptala se která bije a když z ná´í vylezlo to co řekla jedna paní..... tak jsem jí odpověděla, že když chce něco vědět ať se jde přímo zeptat toho kdo to vyslovil… každý zprostředkovaná informace je pozměněná, viz příklad hry na tichou poštu ta je toho velikým důkazem.
jinak v kolektivu ženských je lepší si dávat pozor n pusu a raději nic neříkat ..... my jako ženské jsme hrozné drbny a jenom jak můžeme tak vše proti sobě použijeme :-) takže pokud kolegyně není tvojí kamarádkou, tak ji nech tzv vyhnít , přeci ji ke svému životu nepotřebuješ, chápu , že to je nepříjemné,ale proč se zabývat problémy druhých , jo mimochodem , kdyby se v těch kratasech tak dobře cítila, tak by na to ani nereagovala, jenom se pravděpodobně dozvěděla to co si sama myslela a nechtěla si to přiznat, holt kritika se špatně snáší.
Jinak doporučuji nelhat, nepřetvařovat se a budeš mít klid, říkám vše narovinu. často se lidi urazí,ale za čas se jim to v hlavě rozleží a jsou v pohodě…

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 09.04.10 14:29

už aby byl zítřek a já se s ní viděla, řeknu jí to jak to bylo a možná se jí zeptám jestli zná hru na tichou poštu, opravdu to tak funguje, už kolikrát jsem slyšela v práci o někom nějaký drb a když už to bylo třetí den co se to omýlalo bylo to čím dál propracovaněj­ší.nejvíc mě vytočila že mě to zavolal telefonem, nechápu proč mě to neřekla v práci aby jsme to probrali

Phoebe
Závislačka 4724 příspěvků 09.04.10 15:28

doufám že dáš vědět jak to dopadlo :) jsem zvědavá, chápu tě, taky nemám ráda když je na mě někdo naštvaný a přitom vlastně nemá proč. Holky mají pravdu, prostě na rovinu říct jak to bylo a když to nevezme tak za to nestojí, aby jsi se kvůli ní trápila :wink:

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 09.04.10 16:03

jojo někdy po víkendě dám vědět, jak to vzala :roll:

Flyingfrog
Extra třída :D 12123 příspěvků 09.04.10 18:23

Nějak nechápu, co má co jiná kolegyně říkat další, že ty jsi o ní něco řekla. Zeptala bych se asi, kdo jí co řekl a podle toho bych se zachovala. Omlouvat se za něco, co jsi řekla v dobrém? Není tvá vina, že to nějaká „dobrá“ duše překroutila. Ženský kolektiv je zlo.

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 09.04.10 18:25

taky nechápu proč jí to někdo kdákal. Mě když někdo něco řekne a vím, že se to třeba moc nehodí vykládat dál tak mlčím. Kdyby jsem to bývalo řekla sama věřím tomu, že by se ta holka zasmála a pohoda, ale takhle z toho mám akorát nervy

radúna
Extra třída :D 12034 příspěvků 10.04.10 13:58

Goldenko, neměj nervy. Nekaž si víkend. Ženský kolektiv je fakt šílený. Každopádně Ti držím palce, aby to ta dotyčná kolegyňka vzala normálně a nechala si od Tebe vysvětlit, jak jsi to doopravdy řekla. Takové situace jsou blbé, to vím. Ale naučila jsem se, že pokud si to ta „postižená“ osoba nenechá rozumně vysvětlit, nedohaduju se. Protože si chce věřit té „lepší“ verzi a chce se cítit ublížená. Pak to nemá cenu a vykašlat se na to a nechat ji v tom patlat se. Jen Ty víš, jak to bylo a že máš „čisté svědomí“. Asi si teď zřejmě rormyslíš každé slovo, které řekneš, co?

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34280 příspěvků 10.04.10 18:05

mě se podařilo urazit kamarádku tím, že jsem jí pochválila čepičku (háčkovanou s kytičkou) slovy"jé, to je hezká čepička, takovou jsem měla v mateřské školce"

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >