Reklama

Jak se připravit na TSP?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Ellldos
Povídálka 20 příspěvků 27.02.17 20:55
Jak se připravit na TSP?

Ahoooj holky, vím že toto téma tady trochu bylo, ale chci se spíše zeptat, jak se připravujete na TSP? vím že na muni jsou online verze, tak spíš jak k tomu přistupujete, jestli berete příklad po příkladu a věnujete se tomu klidně několik minut, aby jste to pochopily atd, nebo si ty testy zkoušíte na čas a kolik uděláte tak uděláte..nějak si nevím rady jak k tomu přistupovat :nevim: děkuji za rady a zkušenosti

Příspěvek upraven 27.02.17 v 21:35


Reklama

Reakce:
 
Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.17 21:03

Hmmmm, no ono je to tak, že z každého roku je tam těch verzí x.. Takže jsem vždy první projela na dlouhý čas, tak abych pochopila princip příkladů a další si dělala na čas.
V dalším roce se některé typy příkladů opakují, ale přidají zase nové. Takže opět jeden dva na dumání ak to k sakru řešit a zbytek na čas.

Stejně, na testu bude zase něco nového, tak že fakt nemusíš vše dělat na čas. Spíše si jen zafixovat vyhledání typů které umíš a víš, návrat k tomu kde asi budeš vědět a vykašlání se na to křížkovat co stopro nevíš. I to nekřížkování je důležité se naučit, protože si tím lidi (i já) snižují percentil.

 
Lendeš
Kelišová 5165 příspěvků 27.02.17 21:06

Doporučuju procházet jednotlivé otázky, zjistit které typy otázek ti jdou, které ti nejdou vůbec nebo ti jdou pomalu. TSP jsou postavené tak, že se za časový limit nedají stihnout všechny otázky, takže je důležité vědět, co ti vůbec nejde a to u přijímaček přeskočit. Například pokud máš špatnou prostorovou představivost, tak nemá smysl tím ztrácet zbytečně čas. Taky si ale nějaký test udělej na čas ať máš představu, kolik se toho dá za ten časový limit stihnout.

 
Ellldos
Povídálka 20 příspěvků 27.02.17 21:46

Saatine a Lendeš, moc děkuji za příspěvěk :) jasně, tak že chápu, prostě nad tím prvně sedět klidně několik hodin, zjistit postup a logiku, zjistit svoje silné stránky, zda je to numerická část či prostorové myšlení atd..a na přijímačkách se na to zaměřit a postupně jít k věcem, které mi až tak nejdou. Díky :) Jsem pár let ze školy, dnes jsem nad tím sedla a měla jsem pocit, že to snad nejde, donutit se soustředit a uvažovat, neuvěřitelné jak po pár letech ten mozek vypne :? a to chvilku po škole, když jsem si zkoušela TSP, tak jsem si říkala, super, to je brnkačka :lol:

 
Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.17 21:52

Ber to hlavně jako hru, mně to přišlo strašně jednoduché, protože to je jen jako iq test a ty mi vždy šly, není to test znalostí.
Dneska jsem seděla na semináři a natvrdo přiznala, že mám v hlavě od zkoušek vygumováno. Právě jak jsem starší 26, tak mi to v té hlavě zůstane max na zkoušku a o dva měsíce později ani ťuk :DD
Tohle je super v tom, že si to nemusíš pamatovat ;)
Jo aa bacha rok, dva, tři? Jsou nejaktuálnější verze, jsou tam osekané sekce, jedna je vypuštěná a něco z toho je zaděláno do jiných sekcí :D A taková ta dějepisná, pokud tam chceš nachytat body - vždy je tam něco z EU… s kým sousedí, členské státy, orgány eu a takové typy.
A nově je tam ajina, ale zadávají ji poměrně dobře, že už to není tolik na přemýšlení a jde to z toho vyvodit.

(A když vidíš mé problémy s mě/mně, s čárkama a vůbec čitelným projevem, musí se tam dostat každý :D )

 
Ellldos
Povídálka 20 příspěvků 27.02.17 22:04

NO mně bude letos 30, ale musím říct, že občas to je jedním uchem dovnitř a dalším ven :D hlava to už nebere, snad se ten mozek probere a začne fungovat a přemýšlet jako za mlada :) No já se chtěla hlásit dálkově na práva na Muni, tak to ještě zvažuji, zda dát druhou přihlášku, když je ještě ten den na podání :) ale přihlásila jsem se do Olomouce na andragogiku, ale UPOL verze online snad ani pořádně nemá :nevim:, tak to právě začínám procvičovat na TSP. Teď přemýšlím, zda TSP z Muni jsou podobné SPF v Olomouci? snad jo

 
Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.17 22:07

@Ellldos PrF má individuál, ale i dálkové??
O podobnosti nic nevím :nevim:

 
Ellldos
Povídálka 20 příspěvků 27.02.17 22:17

@Saatine uvidím, budu muset najít více informací :) ale děkuji za tvé poznatky a názory :kytka:

 
Lendeš
Kelišová 5165 příspěvků 27.02.17 22:18

@Ellldos Studuju andragogiku v profilaci na personální management na FF UPOL a TSP na UPOL byly víc vědomostní a určitě byly někde staré verze..zkusím pohledat

 
Ellldos
Povídálka 20 příspěvků 27.02.17 22:23

@Lendeš jééééé tebe mi seslalo samo nebe :lol: nevadilo by ti, kdybych ti napsala do zprávy ohledně nějakých informací ohledně tohoto studia? děkuji moc :srdce:

 
Lendeš
Kelišová 5165 příspěvků 27.02.17 22:24

@Ellldos Jasně, napiš..a ty testy jsou tady: http://www.ff.upol.cz/…ciho-rizeni/

 
Ellldos
Povídálka 20 příspěvků 27.02.17 22:40

@Lendeš děkuji za ty testy, ty jsem právě našla, ale zda jsem se dobře dívala, tak to je jen z r.2015 a 2016? Brno to má lepší, ty tam toho mají požehnaně na procvičování :roll:

 
Ellldos
Povídálka 20 příspěvků 27.02.17 22:40

@Lendeš děkuji za ty testy, ty jsem právě našla, ale zda jsem se dobře dívala, tak to je jen z r.2015 a 2016? Brno to má lepší, ty tam toho mají požehnaně na procvičování :roll:

 
silvie1978
Kecalka 312 příspěvků 28.02.17 07:53

Dělala jsem tsp na muni a přijde mi, že se moc naučit nejdou. Buď člověk pochopí princip nebo ne. Zatrhla jsem jen 21 odpovědí, u kterých jsem si byla téměř 100% jistá správností, zbytek jsem nechala být a měla jsem percentil 71. Hlavně se nenechat vystresovat okolím, které vyplní třeba celý arch.

 
ElisU
Stálice 51 příspěvků 28.02.17 14:23

Já se to učila tak, že jsem si nejdřív zkusila pár testu bez hlídání času, a snažila jsem se spíš pochopit způsoby a principy jaký tam jsou, a potom jsem si různý jiný varianty zkoušela na čas, a pak porovnávala moej výsledky s výsledkama pro tu konkrétní variantu (na Muni to jde všechno vyhledat za kolik bodů byl jaký percentil u které varianty). Našla jsem na netu někde i nějaký pdf soubor, kde asi na dvou variantách testu byly vysvětleny právě ty postupy a principy, což je super, protože to je základ u TSP podlě mě. :) A jak psal někdo výše, za časový limit určitě nestihneš všechno, takže si zkoušej ty testy, pak uvidíš co ti jde lépe, a to co ne potom rovnou přeskakuj a kdyžtak se k tomu vrat na konci :)


Reklama

 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

„Novotný má veliké problémy a já mu zařídím ještě větší,“ vzkazuje Řepka

Alespoň drobná záplata za půlroční vězení a tučnou pokutu? Pavel Novotný na... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >


Reklama