Přípravný kurz pro CPE

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elenloth
Závislačka 3837 příspěvků 7 inzerátů 21.02.17 16:29
Přípravný kurz pro CPE

Přemýšlím o tom, že si udělám Cambridge certifikát CPE a hledám nějaký přípravný kurz, protože jsem mizerný samostudent. Absolvovala jste některá nějaký přípravný kurz? Kde a jak jste byly spokojené? Je jich strašně málo, tak nevím, jestli mi nějaký neuniká. Raději bych nějaký kratší, rozhodně ne celý rok nebo semestr, spíš nějaké intenzivní studium. Máte pro mě nějaký tip?

Reakce:

Tšekkin Kulpa
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 21.02.17 17:13

Mas už nejaky předchozí certifikát?
Ja mam FCE a CAE a co jsem se divala na proficiency tak tam jsou cvičení stejná ale je to vyšší náročnost.
Ja chodila na pripravu a bylo to přínosné v tom ze jsme se naučili jak taková cvičení vypadají a na co se v nich zaměřit.
Chodila jsem do caledonian school.

Elenloth
Závislačka 3837 příspěvků 7 inzerátů 21.02.17 18:31

@Tšekkin Kulpa Mám FCE, ale z dávné doby, ještě na střední. Na CAE bych se asi zvládla připravit sama, v rozřazovacích testech jsem level C1, takže mířím trochu výš.

Tšekkin Kulpa
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 21.02.17 23:12

@Elenloth no já bych si teda na cpe netroufla a to mluvím plynule (zila jsem hodně v cizině)…to cpe nedá ani část rodilych mluvcich. Ale tim te nechci odrazovat.
Zkus tu caledonian school. Ti mi prisli dobri. A cpe přípravy taky dělali.

ruzovasrnka
Zasloužilá kecalka 796 příspěvků 21.02.17 23:33

Já se snažím připravovat sama, na CAE, FCE mám, ale na CPE bych si zdaleka netroufla. Mě připadá, že kurzy na téhle úrovni už nemají moc význam, na FCE jsem se připravovala tak, že jsem si po večerech (spíš nocích) dělala testy + jsem měla konverzaci 1× do týdne s rodilým mluvčím, občas mi i opravil nějakou esej, když jsem se dokopala k tomu nějakou napsat. Ty eseje mě osobně připadají nejtěžší.

Jo ještě jsem si pořídila čtečku a čtu v aj tak hodinku denně, vždycky než uspím mláďata, to se mi osvědčilo jako nenásilná forma učení, stáhla jsem si tam slovník, což je super, že jenom klikneš na slovíčko a přeloží se…

Jinak hodně štěstí, aj zdar :kytka:

Majka13
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 22.02.17 12:33

Myslím, že zrovna na CPE není veřejný kurz ten správný postup.

CPE už hodně visí na idiomatické a frázové zásobě. Nehledě na docela specifická lexika, které do tebe v kurzech nenacpou. To si musíš načerpat sama čtením a poslechem.

Gramaticky se CAE a CPE zase až tolik neliší. Takže v kurzu s tebou projdou gramárnu, kterou už bys teoreticky měla znát a projdou postupy a tipy. Nicméně díky většímu počtu studentů se to asi občas nebude trefovat do toho, co zrovna ty potřebuješ. Každý bude mít jiné slabé stránky. To by mě osobně odrazovalo.

Já se připravovala tak, že jsem si sehnala několik sad CPE testů a prošla je v daných časových limitech. Když jsem viděla, že to mám nad 90 %, nechala jsem to být a akorát si při individuálce nacvičila speaking a nechala si poradit s writing částmi s tím, kde jsem měla největší nedostatky.

PS: Zkoušej si dělat cvičný listening, když už jsi unavená. Většinou je jako poslední část, a to už má člověk mozek na kaši a koncentraci v háji. Tak abys měla bojové podmínky :lol:

Elenloth
Závislačka 3837 příspěvků 7 inzerátů 23.02.17 20:48

@Majka13 Díky za názor a za tipy. Já jsem ale fakt mizerný samouk. Angličtinou se zabývám poloprofesionálně, ale potřebuju oživit právě takové ty gramatické špeky, které se běžně nepoužívají, ale v těch testech jsou. Od veřejného kurzu čekám právě tu gramatiku a hlavně tu strukturu, určitý rozvrh, na který potom snad nalepím i další svou přípravu doma. Já jsem totiž nedělala CAE, takže už jsem určitě vypadla ze cviku i ohledně těch testů.
Slovní zásoby, poslechu a čtení se tolik nebojím, angličtinu používám skoro denně, překládám, dělám titulky z odposlechu, koukám na filmy v originále. Pokud do toho půjdu, začnu zase číst nějaké britské noviny. Jen na writting bych si musela ještě někoho najít, kdo mi to opraví.

Kde se dají sehnat cvičné/staré testy? Mám myslím jedny a jedny ukázkové, ale bez řešení. Pravda je, že jsem ještě moc nekoukala, tak budu vděčná, když mě nasměruješ.

Majka13
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 23.02.17 21:19

*writing :lol: Promiň, nedalo mi to.

Zkus dát do Google „CPE practice tests book for joy“. Mají tam i CAE testy. Dost dobrá je i kniha „Most Common Mistakes ať Proficiency“

Jinak pokud chceš pak vyloženě kontrolu psaní, můžu ti dát kontakt na manžela. Certifikační kurzy učí taky a zaměřuje se jako právě na psanou část.

A co se týče nebojení se poslechu: Nečekej standardní rychlost, fakt se s tím nese*ou. Taky dělám titulky z odposlechu z vysoce rušného prostředí, takže jsem zvyklá na leccos, ale docela mě překvapili. Snažím se jen přátelsky varovat. Pokud budeš třeba mířit na A, fakt to nedávají zadarmo. Ty cvičné se reálu ani neblíží.

Mmch. co kurz zkusit přímo u British Council? Stejnak CPE díky nižšímu zájmu pořádají primárně oni. Aspoň by mohli mít mnohem větší vhled.

Elenloth
Závislačka 3837 příspěvků 7 inzerátů 24.02.17 10:11

@Majka13 Writing. Trapas, no. :oops: :mrgreen:
Díky za odkazy, moc to pomůže.
S British Council nastala celkem vtipná situace. Bylo to první místo, kam jsem zamířila se kouknout, ale ještě před pár dny tam nabídku na kurz pro CPE neměli. Proto jsem vlastně založila tuhle diskusi. No a teď jsem se podívala znovu, protože jsem si chtěla ověřit, že tam ten kurz není, než to tady napíšu a on se tam mezitím objevil. :dance: Takže jsem se právě objednala na vstupní test a uvidíme, co uvidíme. :lol:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >