Reklama

Sociální práce studium

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
restaurátor
Nováček 8 příspěvků 19.02.17 20:10
Sociální práce studium

Dobrý den, mám zájem studovat obor sociální práce VOŠ v Praze.
Chtěla jsem se zeptat jestli nemáte někdo osobní zkušenost z nějaké z vyšších škol, kombinované studium? Čeho se týkají přijímací zkoušky?
Jaké je užití v praxi? Jak konkrétně v běžném dni vypadá práce sociálního pracovníka?(nap­ř:v neziskovém sektoru? Jak se pohybuje běžně plat?
Moc díky
Veronika


Reklama

Reakce:
 
zelenoockaa19
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 19.02.17 20:15

@restaurátor Jestli můžu poradit tak na VOŠ bych nešla. Ne kvůli kvalitě, ta bude srovnatelná ale většina sociálních pracovnic s dis co znám si dodělávají další titul. Navíc z Bc můžeš pokračovat dále na Mgr. V neziskovém sektoru se to dost liší. Já třeba dělám jak sociální „v kanclu“ tak vedu skupinu našich uživatelů. V kanclu jsem 1 - 2 dny v týdnu dle potřeby. To vedu agendu uživatelů, kontroluju správnost evidence, počítám vyúčtování, komunikuji s opatrovníky (to i mimo tyto dny samozřejmě), provádím sociální šetření… Je to docela různorodé. K platu, znám neziskovky kde dělají za 12 000 čistého a i takové kde za 18 000 čistého… Dost záleží na druhu služby, na typu organizace - nezisková, příspěvková, zda je na malém městě či na větším městě…

edit: studovala jsem UPOL/CMTF - do školy jsem jezdila asi tak jeden víkend v měsíci a dalo se to zvládnout i při práci:).

Příspěvek upraven 19.02.17 v 20:31

 
ŠárkaPu
Kecalka 224 příspěvků 19.02.17 20:28

Přikláním se ke stejnému názoru. Pokud chcete dálkově studovat, raději bych tedy volila také VŠ a ne VOŠ. Já mám vystudovanou dálkově sociální práci na univerzitě v HK. Bylybtam se mnou spolužačky, které měli vystudovanou VOŠ a přesto si raději bakalářský titul dodělávaly. Velkou výhodu to má, pak i při možném navazujícím magisterském studiu. Podmínky jsou na každé škole jiné, já tehdy dělala zkoušky z nějakého všeobecného přehled, pak ze zaměření na sociální práci a pak ústní pohovor, kde je zajímalo zda mám nějakou praxi. Neustále se to ale mění. Do školy jsem jezdila každých 14 dní v pátek a sobotu. Na mateřské se to dalo zvládat v pohodě, byl čas na učení. Pak jsem ale nastoupila do práce a bylo to už horší, veškerou dovolenou mi pokryla škola. Nejlepší bude, když se podíváte na konkrétní školy, kde najdete podmínky přijímacího řízení. Určitě doporučuji přečíst si ale nějakou literaturu k sociální práci. Plat opravdu nelze jednoznačně určit, záleží v jakém sektoru a na jaké pozici by jste případně pracovala. Přeji hodně štěstí při výběru! Já byla s touto univerzitou moc spokojená, mohu Vám jí jen vřele doporučit! ;)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.17 20:34

Jdi na VŠ, přijímačky na každou školu jsou rozepsané na netu, včetně potřebné literatury. Na VOŠ se vykašli, je to zbytečné. Já mám jako sociální pracovnice plat 16tis. čistého, jako nic moc, dělám to proto, že mám pružnou pracovní dobu, takže jsem schopná to jakžtakž kloubit s dětma :roll:

Anonym prosím ponechat kvůli platu.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.17 21:49

Studovala jsem VOŠ sociální práce Jasmínová (dříve Jahodová). Byla to kvalitní škola, řekla bych, že možná Bc. je z určitého pohledu lehčí (není u státnic jazyk - to bylo pro mě nejtěžší ty odborná témata v jazyce:)), výhoda je na VOŠ více praxe. Byly jsme tam skvělá parta, ještě nyní po letech se scházíme každý rok. Dnes už bych také šla na Bc., ale já tenkrát nechtěla dojíždět, protože dálkové studium sociální práce v Praze nebylo a nedalo se to skloubit s mým zaměstnáním. Pak jsem si dodělávala Bc. na UJAKU - studium 1 rok po VOŠ vzdělávání dospělých, hodně lidí to tak dělalo. Jinak plat v neziskovém sektoru jako sociální pracovnice po letech praxe 20.000 Kč hrubého.

 
Enmamma
Závislačka 2783 příspěvků 19.02.17 22:44

Já mám uznanou kvalifikaci bez studia ministerstvem. Plat se pohybuje od úplně otřesných platů po celkem slušné. Záleží jak se vyprofiluješ a zda pracuješ v neziskovce, státním sektoru nebo děláš v projektu podpořeném z ESF.

 
restaurátor
Nováček 8 příspěvků 21.02.17 22:34

Díky moc. Tahle škola mě právě taky zaujala. Jen nevím jestli tam není moc práv? A jak je to s praxí? Může člověk volit odvětví, které chce? nebo je to dané?
Berou jako praxi i pedagogickou práci? Přijde mi, že s praxí je tam více šancí se dosta…

 
restaurátor
Nováček 8 příspěvků 21.02.17 22:36

Moc děkuji všem za příspěvky. No, já chci studovat v Praze a u toho musím pracovat…takže by bakalář byl pro mě dost náročný…kombinované studium jsem nikde nenašla…
Takže najít si poté práci problm není?
Ráda pracuji s lidmi. Myslím, že jsem empatická a naplňuje mě pomáhat, ale trochu se bojím té praktické a kancelářské práce. Je vždy v hodně velké míře a chce to i velkou praktičnost, nebo je to i o komunikaci s lidmi?

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 17:46
@restaurátor píše:
Díky moc. Tahle škola mě právě taky zaujala. Jen nevím jestli tam není moc práv? A jak je to s praxí? Může člověk volit odvětví, které chce? nebo je to dané?
Berou jako praxi i pedagogickou práci? Přijde mi, že s praxí je tam více šancí se dosta…

Práv tam bylo za nás docela dost. Nyní nevím, protože se trochu to dálkové studium měnilo ze 4 let na tři roky. Ale pro praxi se právo hodně hodí. Někdo byl z praxe, někdo ne. Každá praxe je dobrá. Třeba nějaké dobrovolnictví. :nevim: Myslím si, že nyní na ty Vošky až takový nával nebude, na denní většinou vypisují i druhá kola atd. To kombinované studium nevím.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.17 17:29

Studuje někdo Sociální práci na FF UP Olomouc? měla bych dotaz.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >


Reklama