UJAK nebo VŠEM?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JayAnn
Stálice 82 příspěvků 18.02.17 19:10
UJAK nebo VŠEM?

Ahoj všichni.
Obracím se na vás s prosbou o rady, názory a zkušenosti.
Ráda bych zkusila dálkové studium v oboru Andragogika/Lidské zdroje. V úvahu přichází UJAK a VŠEM, mezi kterými se nedokážu rozhodnout.
Dohledala a přečetla jsem všechny možné recenze a diskuse a názory v nich jsou hodně různé, někdy protichůdné, ale především jsou dost staré (5 let a více).
Vyrozuměla jsem, že VŠEM má lepší pověst a uplatnění absolventů, má kvalitní e-learning a nevyžaduje téměř žádnou docházku (plánujeme třetí dítě a v době kojení bude celodenní účast obtížná), ale prý mají hrozný přístup, schválně zdržují hodnocení prací, mění podmínky a termíny na poslední chvíli a celkově hází klacky pod nohy, aby donutili studenty připlatit si. Trochu se obávám také neobvyklého dělení roku do 3 trimestrů, namísto klasických semestrů. UJAK proti tomu má špatnou pověst (zaměstnavatelé ho prý vůbec neuznávají), ale mají tam lepší přístup a obor Vzdělávání dospělých nikde jinde není.
Chtěla bych zjistit, pokud je mezi Vámi současný nebo nedávný student jedné z těchto škol, kolik je na těchto informacích pravdivého. Opakuji, že čerpám z pár let starých diskusí a hodně věcí se mohlo změnit.

Předem děkuji za každý příspěvek :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kelsey
Hvězda diskuse 45255 příspěvků 18.02.17 19:15

No segra ma Bc.na VSEM a dusili ji co rikala nekteri dost. Letos rikala, ze by ale chtela pokracovat.

Uživatel je onlinehanka.br.
Neúnavná pisatelka 19286 příspěvků 18.02.17 19:49

Někde jsem četla, že počet andragogů už teď mnohokrát převyšuje poptávku po nich. Máš nějakou konkrétní představu, jak se uplatnit, nebo je to pro tebe cesta k vysokoškolskému vzdělání?

lauraka
Závislačka 2842 příspěvků 18.02.17 19:51

Ja teda nevim, ale ten obor moc neuplatnis, navic jeste na takovych podradnych skolach…

Rachael1
Nováček 2 příspěvky 18.02.17 21:00
Čas jsou peníze

Dobrý den,
já jsem před dvěma týdny dokončila bc studium. Škola je průměrně náročná v porovnání se státní, nevyžaduje účast, účast je zde vsak oceněna body navíc. Nejvíce mě tato škola naučila, že čas jsou peníze.
Jednou jsem se nevešla do termínu na obhajobu seminární práce, musela jsem jít o týden později a stálo me to cely rok studia…i když už jsem vlastně mela mít 12 měsíců zdarma na dokončení bakalářské práce a statnice… Možná kdybych se přihlásila o par dnů ci týdnů dříve… S mým zaplaceným školným jsem vsak v tomto případě měla mít nárok na možnost obhájit vice práci v jednom termínu..neuznali… Chtěli abychom si připlatili… Ale jinak jsem byla spokojena.

Petussska
Kecalka 217 příspěvků 18.02.17 21:09

A není andragogika na státní škole? Soukromý jsou zbytečně za nemalý peníze a ještě když ta škola nemá dobré jméno…Jinak obor je to náhodou dost dobrý, možná ve spojitosti s personalisti­kou…pokud máš vyhlídnutý teda někde místo, jinak jako humanitní obor je to samozřejmě né moc žádaný na trhu.

JayAnn
Stálice 82 příspěvků 18.02.17 21:53

@Kelsey Můžu se zeptat, jak konkrétně ji dusili? Neřeším náročnost studia, spíš mi jde o to, jestli schválně zdržovali opravy testů a seminárek, aby ji donutili prodloužit studium o další rok. Jinak moc děkuji.

Bong
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 21:56

Proboha jen ne UJAK. Já studovala na UK a pár našich profesorů si přivydělávalo právě na téhle,,škole". Jako fakt se tam nepředřeš, ale je otázka, jestli máš zájem o studium, nebo chceš jen koupit titul.

JayAnn
Stálice 82 příspěvků 18.02.17 22:02

@Rachael1 moc děkuji za Váš příspěvek. Konečně nějaký opravdový student VŠEM. Ráda bych se doptala na pár věcí. 1) Ten prošvihnutý termín byl Vaší vinou, nebo Vám seminárku zadržovalo studijní oddělení? 2) Seminární práce se také obhajují? Myslela jsem, že obhajoba je až u bakalářky. 3) Vy jste měla zaplacený program Exclusive? (narážím na to odmítnutí prodloužit studium) 4) Opravdu je tak hrozná komunikace se studijním oddělením (zdržování prací, náhlé změny termínů a podmínek…)?

JayAnn
Stálice 82 příspěvků 18.02.17 22:13

Obor chci studovat, protože mě zajímá a láká. Před mateřskou jsem v tom směru pracovala a moc mě to bavilo. Pracovala jsem s lidmi, pořádala a vedla školení, fungovala částečně jako kouč a trenér profesního jednání. Vše bez vzdělání, jen s pár školeními a samozřejmě na žádné mimořádné úrovni. prostě by mě bavilo, věnovat se tomu víc, v budoucnu sehnat podobně zaměřenou práci a být v ní dobrá. Toť vše. Žádná honba za levným titulem - bohužel Vás zklamu. Andragogika je krom těchto dvou škol ještě na UK, ale výuka zde probíhá ve všední dny (i při kombinované formě) a neměla bych kam dát děti. Peníze neřeším, protože už mi dávno bylo 26 a tím pádem bych platila i za státní školu, dokonce snad ještě víc.

Bong
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 22:16

Spíš jde o jistou úroveň studia a ta na soukromých zrovna valná nebývá…

Saffiraa
Závislačka 3883 příspěvků 8 inzerátů 18.02.17 22:16

@JayAnn Tak u UJAKu bych se bála, že opět přijdou o akreditaci a bude po studiu… :roll:

Uživatel je onlinehanka.br.
Neúnavná pisatelka 19286 příspěvků 18.02.17 22:18
@JayAnn píše:
Obor chci studovat, protože mě zajímá a láká. Před mateřskou jsem v tom směru pracovala a moc mě to bavilo. Pracovala jsem s lidmi, pořádala a vedla školení, fungovala částečně jako kouč a trenér profesního jednání. Vše bez vzdělání, jen s pár školeními a samozřejmě na žádné mimořádné úrovni. prostě by mě bavilo, věnovat se tomu víc, v budoucnu sehnat podobně zaměřenou práci a být v ní dobrá. Toť vše. Žádná honba za levným titulem - bohužel Vás zklamu. Andragogika je krom těchto dvou škol ještě na UK, ale výuka zde probíhá ve všední dny (i při kombinované formě) a neměla bych kam dát děti. Peníze neřeším, protože už mi dávno bylo 26 a tím pádem bych platila i za státní školu, dokonce snad ještě víc.

To je nějaká novinka, že se na veřejných školách platí po 26. roce věku?

Uživatel je onlinehanka.br.
Neúnavná pisatelka 19286 příspěvků 18.02.17 22:18

Příspěvek upraven 18.02.17 v 22:21

Bong
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 22:19

A dívala jsi se i na jiné školy po republice? To si teda nejsem jistá, zda andragogiku otvírají, ale je to ted dost populární obor, tak by mohly.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Jiří Pomeje se prudce zhoršil. Ztratil třetinu váhy, potřebuje neustálou péči, říká Pásek

Zdravotní stav známého producenta a dabéra Jiřího Pomejeho (54), který bojuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >