Reklama

UJAK nebo VŠEM?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JayAnn
Stálice 82 příspěvků 18.02.17 19:10
UJAK nebo VŠEM?

Ahoj všichni.
Obracím se na vás s prosbou o rady, názory a zkušenosti.
Ráda bych zkusila dálkové studium v oboru Andragogika/Lidské zdroje. V úvahu přichází UJAK a VŠEM, mezi kterými se nedokážu rozhodnout.
Dohledala a přečetla jsem všechny možné recenze a diskuse a názory v nich jsou hodně různé, někdy protichůdné, ale především jsou dost staré (5 let a více).
Vyrozuměla jsem, že VŠEM má lepší pověst a uplatnění absolventů, má kvalitní e-learning a nevyžaduje téměř žádnou docházku (plánujeme třetí dítě a v době kojení bude celodenní účast obtížná), ale prý mají hrozný přístup, schválně zdržují hodnocení prací, mění podmínky a termíny na poslední chvíli a celkově hází klacky pod nohy, aby donutili studenty připlatit si. Trochu se obávám také neobvyklého dělení roku do 3 trimestrů, namísto klasických semestrů. UJAK proti tomu má špatnou pověst (zaměstnavatelé ho prý vůbec neuznávají), ale mají tam lepší přístup a obor Vzdělávání dospělých nikde jinde není.
Chtěla bych zjistit, pokud je mezi Vámi současný nebo nedávný student jedné z těchto škol, kolik je na těchto informacích pravdivého. Opakuji, že čerpám z pár let starých diskusí a hodně věcí se mohlo změnit.

Předem děkuji za každý příspěvek :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kelsey
Hvězda diskuse 44220 příspěvků 18.02.17 19:15

No segra ma Bc.na VSEM a dusili ji co rikala nekteri dost. Letos rikala, ze by ale chtela pokracovat.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18110 příspěvků 18.02.17 19:49

Někde jsem četla, že počet andragogů už teď mnohokrát převyšuje poptávku po nich. Máš nějakou konkrétní představu, jak se uplatnit, nebo je to pro tebe cesta k vysokoškolskému vzdělání?

lauraka
Závislačka 2842 příspěvků 18.02.17 19:51

Ja teda nevim, ale ten obor moc neuplatnis, navic jeste na takovych podradnych skolach…

Rachael1
Nováček 2 příspěvky 18.02.17 21:00
Čas jsou peníze

Dobrý den,
já jsem před dvěma týdny dokončila bc studium. Škola je průměrně náročná v porovnání se státní, nevyžaduje účast, účast je zde vsak oceněna body navíc. Nejvíce mě tato škola naučila, že čas jsou peníze.
Jednou jsem se nevešla do termínu na obhajobu seminární práce, musela jsem jít o týden později a stálo me to cely rok studia…i když už jsem vlastně mela mít 12 měsíců zdarma na dokončení bakalářské práce a statnice… Možná kdybych se přihlásila o par dnů ci týdnů dříve… S mým zaplaceným školným jsem vsak v tomto případě měla mít nárok na možnost obhájit vice práci v jednom termínu..neuznali… Chtěli abychom si připlatili… Ale jinak jsem byla spokojena.

Petussska
Kecalka 216 příspěvků 18.02.17 21:09

A není andragogika na státní škole? Soukromý jsou zbytečně za nemalý peníze a ještě když ta škola nemá dobré jméno…Jinak obor je to náhodou dost dobrý, možná ve spojitosti s personalisti­kou…pokud máš vyhlídnutý teda někde místo, jinak jako humanitní obor je to samozřejmě né moc žádaný na trhu.

JayAnn
Stálice 82 příspěvků 18.02.17 21:53

@Kelsey Můžu se zeptat, jak konkrétně ji dusili? Neřeším náročnost studia, spíš mi jde o to, jestli schválně zdržovali opravy testů a seminárek, aby ji donutili prodloužit studium o další rok. Jinak moc děkuji.

Bong 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 21:56

Proboha jen ne UJAK. Já studovala na UK a pár našich profesorů si přivydělávalo právě na téhle,,škole". Jako fakt se tam nepředřeš, ale je otázka, jestli máš zájem o studium, nebo chceš jen koupit titul.

JayAnn
Stálice 82 příspěvků 18.02.17 22:02

@Rachael1 moc děkuji za Váš příspěvek. Konečně nějaký opravdový student VŠEM. Ráda bych se doptala na pár věcí. 1) Ten prošvihnutý termín byl Vaší vinou, nebo Vám seminárku zadržovalo studijní oddělení? 2) Seminární práce se také obhajují? Myslela jsem, že obhajoba je až u bakalářky. 3) Vy jste měla zaplacený program Exclusive? (narážím na to odmítnutí prodloužit studium) 4) Opravdu je tak hrozná komunikace se studijním oddělením (zdržování prací, náhlé změny termínů a podmínek…)?

JayAnn
Stálice 82 příspěvků 18.02.17 22:13

Obor chci studovat, protože mě zajímá a láká. Před mateřskou jsem v tom směru pracovala a moc mě to bavilo. Pracovala jsem s lidmi, pořádala a vedla školení, fungovala částečně jako kouč a trenér profesního jednání. Vše bez vzdělání, jen s pár školeními a samozřejmě na žádné mimořádné úrovni. prostě by mě bavilo, věnovat se tomu víc, v budoucnu sehnat podobně zaměřenou práci a být v ní dobrá. Toť vše. Žádná honba za levným titulem - bohužel Vás zklamu. Andragogika je krom těchto dvou škol ještě na UK, ale výuka zde probíhá ve všední dny (i při kombinované formě) a neměla bych kam dát děti. Peníze neřeším, protože už mi dávno bylo 26 a tím pádem bych platila i za státní školu, dokonce snad ještě víc.

Bong 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 22:16

Spíš jde o jistou úroveň studia a ta na soukromých zrovna valná nebývá…

Saffiraa
Závislačka 3715 příspěvků 11 inzerátů 18.02.17 22:16

@JayAnn Tak u UJAKu bych se bála, že opět přijdou o akreditaci a bude po studiu… :roll:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18110 příspěvků 18.02.17 22:18
@JayAnn píše:
Obor chci studovat, protože mě zajímá a láká. Před mateřskou jsem v tom směru pracovala a moc mě to bavilo. Pracovala jsem s lidmi, pořádala a vedla školení, fungovala částečně jako kouč a trenér profesního jednání. Vše bez vzdělání, jen s pár školeními a samozřejmě na žádné mimořádné úrovni. prostě by mě bavilo, věnovat se tomu víc, v budoucnu sehnat podobně zaměřenou práci a být v ní dobrá. Toť vše. Žádná honba za levným titulem - bohužel Vás zklamu. Andragogika je krom těchto dvou škol ještě na UK, ale výuka zde probíhá ve všední dny (i při kombinované formě) a neměla bych kam dát děti. Peníze neřeším, protože už mi dávno bylo 26 a tím pádem bych platila i za státní školu, dokonce snad ještě víc.

To je nějaká novinka, že se na veřejných školách platí po 26. roce věku?

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18110 příspěvků 18.02.17 22:18

Příspěvek upraven 18.02.17 v 22:21

Bong 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 22:19

A dívala jsi se i na jiné školy po republice? To si teda nejsem jistá, zda andragogiku otvírají, ale je to ted dost populární obor, tak by mohly.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama