Reklama

Němčina - z A1 na B2 za jeden rok?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 16.02.17 13:59
Němčina - z A1 na B2 za jeden rok?

Ahojky,

mám možnost jít na lepší pozici v práci. Ale jsou potřebné na dobré urovni 2 jazyky. Mám angličtinu na hodně dobré urovni a pak pokročilá fránina a trošku italštiny. Oni by chtěli ale hlavně angličtinu a němčinu. V němčině neumím skoro nic. Řekli mi, že klidně at to zkusím za rok, že nějaké pozice budou, a le je potřeba NJ na urovni abych mohla komunikovat v NJ s klienty o práci atd, takže uroven B1-B2.

Zajímá mě zda je to reálné? Přihlásila jsem se na kurz 2× týdně po 90min + počítám, že se o víkendech budu alepson 2-3h taky učit a po cestách do práce špratt slovíčka atd…na jazyky jsem šikovná, ale přece jen když třeba srovnám B2 v angličtině, tak to už je docela vysoká uroven.

Takže je tu nějaký tady šikula, co třeba za rok jakýkoliv jazyk takhle rychle vypiloval?

Jo a ještě poznámka pod čarou pracuji normálně v Praze, takže je to jiné než rok třeba bydlet mezi rodilými mluvčími…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

sediza
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 16.02.17 14:11

Myslím, ze na tohle Vám nikdo neodpoví, protoze nikdo neví, jak chytrá na jazyky jste a jestli Vám čas, který uvádíte na učení, bude stačit. Znám lidi, co neuměli nic a za rok s B2 jeli do Německa pracovat jako lékaři. Ale ti kamarádi byli fakt hodně chytří a motivovaní. Každopádně kromě toho času nemáte co ztratit. Jedině získat.. a potrénovat mozek :) Držím palce!

pikola
Neúnavná pisatelka 18938 příspěvků 16.02.17 14:25

Chodim na nemcinu, kdy za 5 tydnu mame jednu uroven, takze za cca 7 mesicu bych mela umet B1. Ale mam 100 hodin za tech 5 tydnu (9-13h 4×tydne). Jako myslim, ze pokud se budes HODNE ucit i doma a mas na to talent, tak to das. Nebude to jako uplne dobre, ale budes rozumet, budes delat asi hodne chyb, ale domluvis se.
Za mne lepsi aspon blbe, nez nijak :mrgreen:

Ja sice bydlim v nemecku, ale vlastne poradne s nikdym nemecky nemluvim krome skoly a je to dost znat, hlavne mlady co uz pracuji a pouzivaji to i v praci.

Příspěvek upraven 16.02.17 v 14:27

blobfish
Závislačka 4464 příspěvků 16.02.17 14:27

Určitě ano, ani nemusíte být nějaký extra talent, stačí tomu věnovat ten čas. Já jsem se v němčině dostala za rok z cca B1 na C1-C2, a to je asi o něco těžší. Němčina je těžká na dokonalé zvládnutí, ale základy jsou celkem snadné.

Uživatel je onlinedana.dv
Zasloužilá kecalka 688 příspěvků 16.02.17 14:56

Záleží, jestli jste se přihlásila na individuální kurz - pojede se Vaším tempem. Úkoly na doma navíc, hodně poslechů a komunikace v kurzu atd.
Nebo na skupinový kurz, kde to hodně závisí na vašich spolužácích a posun je pomalý.
Kdysi jsem měla jednoho individuálního studenta, za půl roku zvládl telefonovat do Německa a řešit technické věci přes mobil. Denně se učil nejméně hodinu sám a 3-4× týdně jsme měli 90min individuální kurz. Makal jako šroub - když to klaplo, byl povýšen na velmi dobrou pozici.

Big boss
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 16.02.17 15:09

Já zvládla NJ z úrovně horší A1 na B2 za 7 měsíců, se složením zkoušky a s certifikátem, ale byla jsem v německy hovořící zemi a prakticky jsem komunikovala pouze v NJ, plus jsem se doma biflovala gramatiku a psaný projev.
Učila jsem z Angličtiny na Němčinu, Čeština není můj rodný jazyk takže mi nepřišlo že je to těžší, ale pro rodilé Čechy co byli se mnou bylo dost těžké se učit z Angličtiny na Němčinu, přece jen by pro ně bylo jednodušší na vysvětlování mít českého učitele a české učebnice. Myslím že tady v ČR to možná za 12 měsíců zvládneš, ale nebude to ono, domluvíš se a budeš chybovat, ale to se vypiluje jedině praktickým užíváním jazyka. Můžu říct že jsem na jazyky celkem talent, ale Němčina byl záhul, to už mi přišla jednodušší Řečtina :lol:

Přemýšlím
Kecalka 182 příspěvků 16.02.17 15:44

A1? B2?

Keltka
Kecalka 470 příspěvků 16.02.17 15:51
ASI TAK

Ahoj, za rok se toho asi tolik stihnout nedá, na druhou stranu-Německo je blízko, takže namísto učení se jen doma se slovíčky, bys mohla občas vyjet do Německa a komunikovat tam. Pokrok by byl pak určitě větší, nebo odjet tam na týden, čtrnáct dnů nebo i déle. Pak by byl pokrok větší, případně si najít rodilého Němce, žijícího v Praze a mít s ním soukromé lekce konverzace-třeba i o víkendech, šlo by to i formou vzájemné pomoci-naučíš ho ČJ, on tebe NJ

vulpes
Závislačka 4956 příspěvků 16.02.17 21:34
@Big boss píše:
Já zvládla NJ z úrovně horší A1 na B2 za 7 měsíců, se složením zkoušky a s certifikátem, ale byla jsem v německy hovořící zemi a prakticky jsem komunikovala pouze v NJ, plus jsem se doma biflovala gramatiku a psaný projev.
Učila jsem z Angličtiny na Němčinu, Čeština není můj rodný jazyk takže mi nepřišlo že je to těžší, ale pro rodilé Čechy co byli se mnou bylo dost těžké se učit z Angličtiny na Němčinu, přece jen by pro ně bylo jednodušší na vysvětlování mít českého učitele a české učebnice. Myslím že tady v ČR to možná za 12 měsíců zvládneš, ale nebude to ono, domluvíš se a budeš chybovat, ale to se vypiluje jedině praktickým užíváním jazyka. Můžu říct že jsem na jazyky celkem talent, ale Němčina byl záhul, to už mi přišla jednodušší Řečtina :lol:

čeština není váš rodný jazyk…? Kde / jak / za jak dlouho jste se naučila česky, smím-li se ze zvědavosti zeptat…?

Big boss
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 16.02.17 21:59
@vulpes píše: čeština není váš rodný jazyk…? Kde / jak / za jak dlouho jste se naučila česky, smím-li se ze zvědavosti zeptat…?

Žiju tady s pár pauzama asi 5 let :lol: Předtím jsem sem jezdila někdy jednou za rok, někdy jednou za měsíc. Mám tady část rodiny. Takže ten jazyk slýchávám od dětství, ale nikdo se mnou česky nikdy nemluvil. Partner je Čech, ale dokud jsme nežili tady tak jsme spolu nikdy nemluvili česky. Jsem samouk, mám to vyzkoušené, učení jazyka dle osnov jazykových škol, učitelů a různých příruček na mě moc nefunguje, partner samozřejmě pomáhal a pomáhá, ale není moc trpělivý a není typ co by někomu něco vysvětlil :mrgreen: Doma se mluvilo třemi jazyky, ale česky ne. Nikdo netušil že budu žít zrovna tady :mrgreen:

sediza
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 16.02.17 22:18

@Big boss tyjo, klobouk dolů před Vámi, jak pekne jste se naucila česky :potlesk:

vulpes
Závislačka 4956 příspěvků 16.02.17 22:43
@sediza píše:
@Big boss tyjo, klobouk dolů před Vámi, jak pekne jste se naucila česky :potlesk:

no právě…pravopis lepší, než 90% místních rodilých maminek :? Nechápu…
V každém případě je to nespravedlivé, že někdo naopak na ty jazyky nemá hlavu :mrgreen: :zed: :zed: Ach jo :,(

Big boss
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 16.02.17 22:44
@sediza píše:
@Big boss tyjo, klobouk dolů před Vámi, jak pekne jste se naucila česky :potlesk:

Tak děkuji za poklonu, ale mám ještě celkem přízvuk, ale to se vypiluje. :D

Big boss
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 16.02.17 22:59
@vulpes píše:
no právě…pravopis lepší, než 90% místních rodilých maminek :? Nechápu…
V každém případě je to nespravedlivé, že někdo naopak na ty jazyky nemá hlavu :mrgreen: :zed: :zed: Ach jo :,(

Ale jo spravedlnost existuje, mě zase nejdou jiné věci :mrgreen:

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 18.02.17 21:28
@Big boss píše:
Tak děkuji za poklonu, ale mám ještě celkem přízvuk, ale to se vypiluje. :D

Hele seš mega dobrá!!! Fakt smekáme tady.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama