Jak se připravit na život?

Anonymní
1.1.21 22:01

Jak se připravit na život?

Dobrý den je mi 14 let, ale jsem taková že se chci připravit na život? Má v tomto věku cenu něco dělat? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6879
1.1.21 22:05

Nelze :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
814
1.1.21 22:05

Pořádně si rozmyslet výběr školy :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3888
1.1.21 22:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4717
1.1.21 22:08
@Anonymní píše:
Dobrý den je mi 14 let, ale jsem taková že se chci připravit na život? Má v tomto věku cenu něco dělat? :nevim:

Zeptej se mámy, nebo pan í učitelky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26589
1.1.21 22:12

Pořádně se učit angličtinu. Číst, co to jde. Zapojit se do dobrovolnictví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4934
1.1.21 22:23

Dobře se učit, dobře vybrat školu, od 15 chodit na brigády. Číst, mít koníčky. Koukat na seriály v AJ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 22:47
@Limi123 píše:
Dobře se učit, dobře vybrat školu, od 15 chodit na brigády. Číst, mít koníčky. Koukat na seriály v AJ.

Není důležitá i němčina?

• Citovat
  • Nahlásit
4934
1.1.21 22:49
@Anonymní píše:
Není důležitá i němčina?

Pokud žiješ blízko hranic nebo v jižních Čechách, tak ano. A vždycky je lepší umět oboje. Angličtinu prostě potřebuješ nutné.

Příspěvek upraven 01.01.21 v 22:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 22:50
@Limi123 píše:
Pokud žiješ blízko hranic nebo v jižních Čechách, tak ano. A vždycky je lepší umět oboje.

Plzeňský kraj

• Citovat
  • Nahlásit
4934
1.1.21 22:51
@Anonymní píše:
Plzeňský kraj

Tak těžko říct. Taky těžko říct, kde budeš žít pak. Němčina se vždycky hodí. Ale angličtina je klíčová pro většinu kvalifikovaných pozic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2696
1.1.21 23:02

Pripravit na zivot? Sedni si s rodici, poptej se na jejich prijem a vydaje (voda, elektrina, plyn, najem za byt, telefon, internet, jidlo atd.). Zjisti si, co kolik stoji, kolik je mozne usetrit, jake vsechny smlouvy je potreba mit, kde se co zarizuje,… Co delat kdyz - nejde elektrina, nekdo vas vytopi, nejede auto, oparis se,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4934
1.1.21 23:05
@luci.no píše:
Pripravit na zivot? Sedni si s rodici, poptej se na jejich prijem a vydaje (voda, elektrina, plyn, najem za byt, telefon, internet, jidlo atd.). Zjisti si, co kolik stoji, kolik je mozne usetrit, jake vsechny smlouvy je potreba mit, kde se co zarizuje,… Co delat kdyz - nejde elektrina, nekdo vas vytopi, nejede auto, oparis se,…

Zbytečné. Tohle vše se naučí za pochodu, až půjde o její peníze. Je to asi stejné, jako když bys ve 14 četla knížky, jak být dobrou matkou.

Ale bylo by dobré, aby už měla nějaké kapesné a s ním hospodařila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2696
1.1.21 23:11
@Limi123 píše:
Zbytečné. Tohle vše se naučí za pochodu, až půjde o její peníze. Je to asi stejné, jako když bys ve 14 četla knížky, jak být dobrou matkou.Ale bylo by dobré, aby už měla nějaké kapesné a s ním hospodařila.

Ja za to byla rodicum vdecna. Nemusela jsem pak resit slozitosti a ve svete dospelych jsem byla rozkoukana. Za pochodu totiz clovek casto udela spousty chyb a preslapu. Zvlast mlady clovek, ktery s penezi nikdy nehospodaril (souhlasim s tim kapesnym). A nevidim problem ve 14 cist knihy o materstvi, pokud nekdo planuje rodinu na prahu plnoletosti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4934
1.1.21 23:14
@luci.no píše:
Ja za to byla rodicum vdecna. Nemusela jsem pak resit slozitosti a ve svete dospelych jsem byla rozkoukana. Za pochodu totiz clovek casto udela spousty chyb a preslapu. Zvlast mlady clovek, ktery s penezi nikdy nehospodaril (souhlasim s tim kapesnym). A nevidim problem ve 14 cist knihy o materstvi, pokud nekdo planuje rodinu na prahu plnoletosti ;)

Podle mě je důležité, aby uměla hospodařit se svými penězmi. Aby měla přehled, kolik stojí svačina etc.

Kolik je nájem, kolik příjem rodiny, to je nadbytečná informace, může na tom za Paar let být diametrálně odlišně, než její rodiče. Důležité je to, umět si věci poskládat v rámci vlastního rozpočtu.

Ale stejně je důležitější ta škola. Ta totiž ovlivní, jak velký ten rozpočet bude. A jak moc ho bude muset řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat