Placení nájmu v koronakrizi

1.1.21 20:06

Placení nájmu v koronakrizi

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda jsem nucen platit zpětně nájem (za 2 měsíce) a řešit oficiálně odchod z nájmu, když není pronájem bytu nijak smluvně podložen (majitel na smlouvu zapomněl). Byt jsem neobýval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8643
1.1.21 20:12

Takze v byte nikdo nebydlel a smlouva zadna neni. Na zaklade ceho tedy mate neco platit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.1.21 20:16

V bytě jsem předtím bydlel, smlouva už ale nebyla prodloužena, ačkoliv majitel počítal s tím, že budu byt obývat. Žádá po mně uhrazení nájmu, jelikož mám do bytu stále přístup, ačkoliv jej nevyužívám. Smluvně to není nijak ošetřeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15118
1.1.21 20:20
@Kolemjdouci68 píše:
V bytě jsem předtím bydlel, smlouva už ale nebyla prodloužena, ačkoliv majitel počítal s tím, že budu byt obývat. Žádá po mně uhrazení nájmu, jelikož mám do bytu stále přístup, ačkoliv jej nevyužívám. Smluvně to není nijak ošetřeno.

A nemas v puvodni smlouve uvedeno, ze pokud nebude vyslovne ukoncena, automaticky se prodluzuje o tu samou delku smluvniho vztahu? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26419
1.1.21 20:23
@Kolemjdouci68 píše:

Ale ty jsi byt zpet nepredal a majitele neinformoval

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1490
1.1.21 20:26

Zalezi, jestli se najem automaticky neprodluzuje. Nekdy to byva ve smlouve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
1.1.21 20:29

NOZ. Pokud strany pokračují naplňování smlouvy i po jejím vypršení a žádná z nich to nerozporuje, smlouva se automaticky prodlužuje opět o dobu, na kterou byla původně uzavřena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
332
1.1.21 20:42

Dle obcanskeho zakoniku je smlouva automaticky prodlouzena. musel bys dat vypoved z najmu, jinak je tvuj pr9blem, ze tam nejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24559
1.1.21 20:42
@Radeck píše:
NOZ. Pokud strany pokračují naplňování smlouvy i po jejím vypršení a žádná z nich to nerozporuje, smlouva se automaticky prodlužuje opět o dobu, na kterou byla původně uzavřena.

No a byl majitel o odstehovani s koncem smlouvy informovan a byl mu byt predan zpet? Protoze jestli ne, tak sis prave odpovedel sam. Ze tam fakticky nebydlis, mu muze byt uplne jedno, smlouva trva a on tim padem ma pravo pozadovat najem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1280
1.1.21 21:25

Předal jsi byt? Klíče? Podepsali jste predavaci protokol, ukončili jste nájemní smlouvu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3772
1.1.21 21:41

No, pokud nedostal majitel informaci, že být nebude obýván a nebyl mu předán byt, ani klíče, tak je majitel v právu, smlouva se automaticky prodlužuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 01:01

Podle zákona staci odevzdat klice - treba poslat postou nebo vhodit do jeho schranky. Jakkoliv a nemuze nic, pokud smlouva byla ukončena. On nedal novou smlouvu. Ze jste dohodli/nedohodli ústně by bylo taky tvrzení proti tvrzení - dukaz ani svědci nejsou. Takze ma majitel taky smulu.

• Citovat
  • Nahlásit
2939
2.1.21 01:07

Kde v zakone je napsany, ze se smlouva automatiko prodlužuje, kdyz byla na dobu urcitou? Co to je za blbost. Pokud nebyl podepsán dodatek o prodloužení zase na rok, tak jak se muze smlouva jen tak prodlouzit sama od sebe? Od toho tam jsou ty datumy, ne? NOZ se menil a upravoval v cervenci, nic takovy co uvádíte jsem tam nenasla. Nerejpu, jen se ptam a prijde mi to divny. Hlavne majitel se ma ozvat a zeptat se dopredu zda se bude smlouva prodluzovat nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64378
2.1.21 06:07

@Kolemjdouci68 nepredal jsi klíče, takže platit.. Že byt nevyužívás je tvoje minus

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9399
2.1.21 11:57
Prodlužuje se po 3 měsících užívání, pokud pronajímatel nevyzve k opuštění a pokud nemají ujednáno ve smlouvě jinak, viz § 2285.
@Micaella22 píše:
Kde v zakone je napsany, ze se smlouva automatiko prodlužuje, kdyz byla na dobu urcitou? Co to je za blbost. Pokud nebyl podepsán dodatek o prodloužení zase na rok, tak jak se muze smlouva jen tak prodlouzit sama od sebe? Od toho tam jsou ty datumy, ne? NOZ se menil a upravoval v cervenci, nic takovy co uvádíte jsem tam nenasla. Nerejpu, jen se ptam a prijde mi to divny. Hlavne majitel se ma ozvat a zeptat se dopredu zda se bude smlouva prodluzovat nebo ne.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat