Jak se projevil autismus?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 18:08
Jak se projevil autismus?

Ahoj všem,
Prosím, jak se to u vašich dětí projevilo? Kdy? Co se vám nezdálo a vyhledali jste pomoc?
Má roční dítě, které neustále řve. Nic ho nezabaví. Nemluví, resp. nežvatlá. Neusměje se. Jen se vzteká a řve. Nemůžu ho ani na chvíli položit, hned řev. Venku řve, v kočáře řve. Vezmu knížku, začnu číst a řev. Nechce chodit, dám do trávy nebo na písek a řev. Dle Dr.je vše ok, ale mně to tak nepřijde, když srovnám s ostatními dětmi.

Reakce:
Malike
Extra třída :D 14239 příspěvků 19.09.18 18:31

Syn byl hodně miminko..málo plakal a rád dělal blbosti..motoricky nemůžu hodnotit, protože má víc diagnóz. ale kamarádky syn, který je rovněž autista se po motorické straně vyvíjel normálně.
Autismus se rozjel až po 2 roce.V roce nelze diagnostikovat.Je víc poruch které se podobají a ne vše je autismus.Ten je i specifický že děti se vyvíjí normálně a pak je náhlý propad.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 18:55

Souhlasím s @Malike Pracuju s dětmi s PAS a v roku je ještě brzo na to určit diagnózu. Děti se většinou vyvíjí stejně jako jejich vrstevníci. A zlom nastává až kolem 2 let.

Alice83
Nováček 9 příspěvků 5 inzerátů 02.10.18 10:58
Vyšetření

Ahoj, maminky, můžu poprosit o zkušenosti a rady s doktory diagnostikujici autismus v Brně?

Mia201
Nováček 1 příspěvek 23.02.19 23:13
@Anonymní píše:
Souhlasím s @Malike Pracuju s dětmi s PAS a v roku je ještě brzo na to určit diagnózu. Děti se většinou vyvíjí stejně jako jejich vrstevníci. A zlom nastává až kolem 2 let.

Dobrý den můžu se zeptat mám takový pocit že dcera je jiná vyvíjela se normálně žvatlala uměla pár slov a po očkování kolem toho 18mesice začal zlom a táhne se to.Nemluvi občas mám pocit že neslyší na jméno volám jak do dubu když jí řeknu dej tu tužku na stůl kouká na mě co to po ní chci ale když jí řeknu dej pití na stůl to ona ví.Kdyz ji dám pusu nemá problém ale ty rituáli když nesedime v autobuse hned za řidičem je zle kdyz nejsem stejnou cestou je zle pořád chce všude tahat svého plyšáka u jídla do vany .Přijdu si jak neschopná matka že jí nic nedokážu naučit a ty záchvaty vzteku jak dokáže vše shodit s polic je zlá .Taky má tiky zprvu byli mirne jen záchvěv předloktí teď ji ta ruka úplně vystřelí vůbec o tom neví.U doktora mi řekli že je hyperaktivní a že to je tím že je císařem dostala vitamíny B6 chystám se volat neurologovi jestli mě veme i bez žádanky vůbec se mi to nelíbí opravdu je jiná než ostatní můžete mi poradit jestli se tak ty děti chovají nebo jen hystercim

Anny A
Kecalka 445 příspěvků 23.02.19 23:58

@Mia201
Ja nejsem odbornik ale znam jednoho autistu. Je mu 2,5 roku a prijde mi takovy ze ma svuj svet. Nereaguje kdyz na nej nekdo mluvi, je schopnej delat jeden pohyb (treba sedi a kejve se dopředu dozadu) klidne i 2 hodiny v kuse. Neumi nic rict, jen zvatla. Vsima si proste svyho a nezajima se o ostatni. Jeho maly bracha 1,5 roku je úplně naopak - spolecensky.
To co ty popisujes mi neprijde takove ale jak rikam nejsem doktor. Hlavne se uklidni a počkej na vysledky od lekaru. Nedelej predcasne zavery. Četla sis jake jsou priznaky?
Drzim palce :palec:

Ou
Echt Kelišová 7694 příspěvků 23.02.19 23:58

1. očkování nezpůsobuje autismus. Není žádný mechanismus, jak by očkování najednou zcela proměnilo mozek. Autismus je pervazivní vývojová porucha, ne něco způsobené očkováním

2. to co popisuješ nevypadá jako poru.cha autistického spektra.

3. za neurologem by tě měl pediatr poslat i při podezření na poruchu pozornosti. Primárně chceš vyšetření od dětského klinického psychologa. Minimálně proto, aby tě uklidnil.

Veveří
Ukecaná baba ;) 2260 příspěvků 24.02.19 04:11

@Ou naprostý souhlas

Malike
Extra třída :D 14239 příspěvků 24.02.19 06:08

Tak vzhledem k tomu že mám doma autistu řeknu pravý opak.
@Mia201
Mě to bohužel na autismus přijde, nevidím kolik z toho co dělá, ale to co zatím popisujete i to autisté mají.
Nicméně autismus je soubor mnoha faktorů.
Autismus nicméně neřeší neurolog ale psycholog a psychiatr ,který umí diagnostikovat PAS.
( Očkování byl zlom pro mnoho autistů které znám, i když se všeobecně uvádí že ne)

Teresa.p
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 24.02.19 06:19

u nas byl taky zlom po ockovani MMR v 18 m. v den ockovani byl proveden i screening, ktery vyl na 100% negativni. ve 2 letech uz mel nejake 4 body. :zed:
@Mia201 najdete si dobreho detskeho klinickeho psychologa a objednejte se. kontaktujte ranou peci, protoze ve nekterych krajich je cekaci doba dlouha.
diagnostika je tezka, protoze kazdy clovek s PAS je jiny a spektrum je nesmirne siroke. casto se zamenuje s vyvojovou dysfazii. napr ja jsem byla presvedcena, syn ma autismus a zatim odbornici diagnostikuji dysfazii…takze cekam…

Tkanicka26
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.19 07:01
@Malike píše:
Tak vzhledem k tomu že mám doma autistu řeknu pravý opak.
@Mia201
Mě to bohužel na autismus přijde, nevidím kolik z toho co dělá, ale to co zatím popisujete i to autisté mají.
Nicméně autismus je soubor mnoha faktorů.
Autismus nicméně neřeší neurolog ale psycholog a psychiatr ,který umí diagnostikovat PAS.
( Očkování byl zlom pro mnoho autistů které znám, i když se všeobecně uvádí že ne)

U nas je syn z ockovani cca o 6mesicu jinde.Dohani to pomalu.Vysetreni probehlo a je pry pouze mentalne nezraly na svuj vek.Pomohla skolka.

Malike
Extra třída :D 14239 příspěvků 24.02.19 07:26
@Tkanicka26 píše:
U nas je syn z ockovani cca o 6mesicu jinde.Dohani to pomalu.Vysetreni probehlo a je pry pouze mentalne nezraly na svuj vek.Pomohla skolka.

Oni můžou dohnat psychomotorické dovednosti a očkování jen na čas srazí dovednosti..
Ale mezi 1 a 2 rokem se stává ,že děti najednou dovednostně spadnou a rozjede se autismus. Tím je toto postižení známé..

Tkanicka26
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.19 18:27
@Malike píše:
Oni můžou dohnat psychomotorické dovednosti a očkování jen na čas srazí dovednosti..
Ale mezi 1 a 2 rokem se stává ,že děti najednou dovednostně spadnou a rozjede se autismus. Tím je toto postižení známé..

My byli ve 2letech na tom vysetreni je zdravy.Pomalu vse dohani.Ale on se zasekl po prvnim ockovani,ktere je kolem tech 3.mesicu.Prestal delat co predtim a nesmal se asi mesic.Pomalu se to rovnalo a rovna do ted.Verim,ze za rok dva uz se rozdil nepozna.

Váš příspěvek
Reklama