Maminky samotářky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lumaminka
Povídálka 11 příspěvků 18.09.18 07:18
Maminky samotářky

Dobré ráno. Jsem tady nová, tak se nezlobte, kdyby jsem zde zařadila téma někam, kde nemá co dělat. Chci se jen dovědět jestli je tady nějaká maminka také samotářka, bez kamarádek? já mam dvě malé děti, bydlíme 3 roky v novém bydlišti, nějaké známe tu mám, ale nescházíme se. Vždy jsem chtěla kamarádku na pokec, procházky s dětmi, svěřování se a doufám, že se to někdy vyplní. I když tady nevím.Je tady nějaká maminka s podobnou situací? co děláte sami s dětmi, vyhovuje vám to tak? mě stačí jedna kamarádka, nechci moc, na to nejsem.

Příspěvek upraven 18.09.18 v 08:07

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lumaminka
Povídálka 11 příspěvků 18.09.18 07:23

Moc se omlouvám,vložily se dvě diskuze,tak snad jednu admin smaže.

winter.gift
Stálice 81 příspěvků 18.09.18 07:27

Uplne te chápu, cítím se podobne. Já teda mam 7 měsíční holčičku, takže na nějaká navazování přátelství ještě ani moc nebyl čas, ale také jsem poslední 2,5 roku v novém bydlišti a žádné kamarádky jsem tu zatím nepoznala. Pár známých, sousedů, ale kamarádku na kafe a pokec ne. A někdy mne to mrzi. Ale věřím, že az začnu se holčičkou chodit na hřiště, možná na nějaké plavání a tak, tak se to zmeni. Zkoušela jsi chodit třeba na hřiště, organizované programy pro deti (plavání, cvičení kojenců a tak )? To by snad mohlo pomoci…

Lumaminka
Povídálka 11 příspěvků 18.09.18 07:30

@winter.gift No ono je to těžké,ja totiž na to nejsem,máme tu mateřské centrum,ale já nejsem na větší shluk maminek :oops: chtěla by jsem jen jednu,na hřiště chodíme,ale spíš trávíme čas na zahradě.Nevím jak to popsat,chci nějakou společnost,nejlépe stejně starou :lol:

Jindriska88
Kecalka 243 příspěvků 18.09.18 07:44

@Lumaminka
Jsem na tom obdobně, snad tři zaneprazdnene přátelé, po stěhování, nikoho tu neznám, ale budeme se zase stěhovat :lol:. Mateřská centra mě taky nerajcuji. Jsem ze sousedního kraje.

Lumaminka
Povídálka 11 příspěvků 18.09.18 07:51

@Jindriska88 A kam se budete stěhovat?

Tableta
Závislačka 4133 příspěvků 18.09.18 07:55

Mně stačí manžel. Nějak nemám potřebu se družit, protože mi vadí kuřáci, hospody, kavárny, domy cizích lidí a k nám si taky nikoho brát nebudu. Chodit na procházky zase nikdo nebude se mnou. :mrgreen: Kosmetika mě taky nebere, na televizi nekoukám… Ani nevím, o čem bych si s něma měla povídat.

Lumaminka
Povídálka 11 příspěvků 18.09.18 07:58

@Tableta No přesně tak to mám já,vodit navštěvy s dětmi,to je potom šílené,bordel,hluk,dě­ti jak z divokých vajec.Nemaluji se,jak píši ,stačí jedna pravá kamaradka,co by mě brala jaká jsem,co nemusím každé mamě sebe líčit ,připadně se za něco omlouvat.A co děláš takhle s dětmi?

Jindriska88
Kecalka 243 příspěvků 18.09.18 08:21

@Lumaminka
V rámci stejného kraje :).

Tableta
Závislačka 4133 příspěvků 18.09.18 09:06

@Lumaminka do center taky nechodím, vadí mi, že je tam hodně lidí. Zajdeme tam tak 1-2× do roka. Dcera je hodně družná, takže mě někdy štve, že jsem naprostej opak a nedokážu jí tohle dopřát. Naštěstí jí to často dopřává babička. Od 2,5 let chodila na jedno dopoledne v týdnu do soukromé školky, aby viděla i jiný děti a mohla se plně zapojit na kolektivu. Teď od září chodí do státní, ale je furt nemocná :roll: Zatím byla 5× a tento týden asi nepůjde vůbec. Jinak chodíme na hřiště, tam se ale taky mezi ostatníma cítím nepříjemně. Chodí častěji s manželem. Doma neděláme nic speciálního. Buď si maluje postavičky, nebo chce, abych nakreslila zajíce :mrgreen: Pouští si na youtube písničky nebo videa v angličtině - soukromá škola byla anglická. Cvičíme jógu, pouštím jí videa, kde se tancuje a ona se to snaží napodobit. Hraje si s miminem, ale nejraději mi pomáhá vařit a péct, zametá. S manželem myje nádobí, no to mě vytáčí do běla :cert: Nejvíc si čteme. Máme hodně knížek. Loni dostala na Vánice od babičky Červenou Karlulku a O perníkov karkulce, takový ty 3D leporela - interaktivní. Třeba vlkovi můžeš v posteli hýbat hlavou, jakože chrápe. To se jí moc líbí. Nebo si zmodernizujeme pohádky. Předevčírem to byla princezna na hrášku :mrgreen: Já se snažím ji moc nezabavovat. Chci, aby byla samostatná a uměla se zabavit sama.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1410 příspěvků 18.09.18 10:30

Jsem taky takový samorost a solitér. Ale děti chodí do 1 a 2 třídy a chtějí po škole každý den k někomu na návštěvu. Opravdu každý den!!! Brečí, prosí, nadávají. Strkají mi telefon do ruky ať zavolám nějaké tetě, že chtějí někam jít. Když byla dcera menší, vystačili jsme si samy a já byla spokojená. Ta nevlastní k nám přišla ve 4 letech a ze začátku si vyhrály spolu, ale už jim to vůbec nestačí. Má 3× týdně kroužky do 18 hodin a to taky nestačí. Jenže ostatní matky mají třeba druhé dítě a v 18 hodin jdou domů. Holky jsou zvyklé v létě běhat venku třeba do 20 hod. Já pracuji do 16:30, dřív než v 17 hod doma prostě nejsem. A manžel je vodit na žádné slepičárny, jak říká těm slezinám kvokajících matek, nebude.

Dragonflyy
Stálice 53 příspěvků 18.09.18 12:01

Určitě nejsi sama, já taky nemám potřebu se za každou cenu s někým kamarádit. S roční dcerou chodím na detské hřiště, kde občas s ostatními prohodím pár zdvořilostních frází a stačí mi to :D

svycarka
Echt Kelišová 7630 příspěvků 18.09.18 12:16

Trvalo mi 8 let na svycarske dedine, nez jsem nasla fakt kamarádku,co jede na stejne vlne.Jinak poplkam na pisku se vsema,ale to byly takove ty detske reci,coz me kolikrat dost desilo,protoze nejsem typ co hodinu rozebira obsah plenky :jazyk: Pak jsem potkala Betynu na druzine kam syn chodil a bylo jasne. Vino,cigo,drbem chlapy,zensky,deti cizích,protoze naší milovani haranti jsou samozrejme nejvychovanejsi deti v okoli :mrgreen: Fakt mi sedla a jsem za to moc rada.Nemusim moc materske gangy,takze jedna a dobra mi vystaci .

nestarejtese
Kecalka 451 příspěvků 18.09.18 13:35

@svycarka taky bych takovou potřebovala achjo :D

Jinak taky nemám nikoho,ty kamosky co už znám mi začli nejak vadit, jsou úplně jiny nez já,takze se z nikým nestykam. Občas si na hřišti připadám blbě,jak se všichni znaji a klabosijou ale ja jsem radsi když se nemusim s nikym z nich bavit.

Emno
Zasloužilá kecalka 776 příspěvků 18.09.18 13:47

Taky to mám tak a taky v okolí nikdo moc není. A když je, není to to ono. Neděláme nic speciálního, prostě žijeme : ) Kroužky a centra nenavštěvujeme, školku jsme zamítli, děti jsou spolu a já s nima… : ) Občas někam zajedeme na hřiště, ale výjimečně, já na to nejsem - děti to baví, to je jasné, ale já to častěji než tak jednou za měsíc nezvládnu :)
Líbí se mi představa tradičního způsobu života - ve smyslu toho sdílení se s někým, včetně našich dětí, ale v dnešní době je to spíše romantická až nostalgická iluze než možnost reality : )

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

„Situace v Německu je šílená, za vlastenectví se dám zavřít,“ říká zpěvák Landa

Když se řekne vlastenectví, velká spousta Čechů si vzpomene na jméno Daniela... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >