Reklama

V noci pláče, chci ji už odstavit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

EDDT
Povídálka 39 příspěvků 15.09.18 06:58
V noci pláče, chci odstavit

Ahoj maminky, malá má 10 měsíců a každou noc se několikrát vzbudí a pláče :,( přijde mi, že je to horší a horší.. Přes den už nekojim, nechybi ji to, ale v noci ji neuklidnim nijak jinak než prsem :roll: dudlik zahazuje, vodu odstrkuje.. Tak ji dam prso a to pomůže, ale stejně za chvilku je opět vzhůru.. Už je to vysilujici, trvá to uz dlouho. Jinak malá spi od narození s námi v posteli.. Na noc dávám UM, dřív po něm spala celou noc.. Ale teď si fakt nevím rady. Přála bych si, aby spala celou noc nebo se alespon budila min a chtěla bych odbourat i to nocni kojení. Zase nechci ji nechat ani vyřvat :zed:.. Kez by to prostě samo odeznělo, ale tomu nevěřím :D.. Co byste mi prosím poradily vy maminky? :srdce:

Přečtěte si článek: Postup při odstavení kojence: První příkrmy

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ZZloba89
Kecalka 332 příspěvků 15.09.18 07:14

Jí přes den dost?
Jinak, mě se někdy po 2 h budí i 18měsíční, s tím nenaděláš nic- zuby, sny…

EDDT
Povídálka 39 příspěvků 15.09.18 07:36

No myslela jsem, že ano, ale možná jí zkusím dávat víc. Nebo teda častěji… Ona spíš přes den moc nepije.. Nevim, jak ji donutit

hapolda
Zasloužilá kecalka 975 příspěvků 15.09.18 07:36

Obe moje deti to mely podobne. Kolem 9mesice zacly v noci takhle blbnout. Starsi jsem ve 13 mesicich odstavila ale zlepsilo se to jen do urcite miry. Pils v noci i UM a uplne se to zlepsilo az kdyz sla do pokojicku na velkou postel. Mladsi taky zacala takhle prudit, za mesic ji to preslo a vydrzela jsem kojit do 15 mesicu.

EDDT
Povídálka 39 příspěvků 15.09.18 07:40

No to je to, že my máme celý byt otevřený a není místnost, kde by měla svůj pokojicek.. A teprve příští rok budeme stavět.

EDDT
Povídálka 39 příspěvků 15.09.18 07:55

A samozřejmě ráno se UM ani nedotkne, protože je pěkně najezena z noci :roll:

LucyLiu
Povídálka 26 příspěvků 15.09.18 08:24

U našeho malého se noční buzení stupňovalo až se v 10 měsících budil na kojení cca 12× za noc :zed: Když nedostal, byl řev. Taky mi bylo proti srsti nechat ho vyřvat ale už jsem byla na dně svých sil, tak jsem řekla dost. No nebudu lhát, bylo to děsný. Čtyři příšerné noci srdcervoucího pláče. Sice jsem ho chovala, utěšovala, ale i tak. Už jsem byla rozhodnutá to vzdát, takže pátou noc jsem čekala, až se vzbudí, že ho na kojím. No a on se nevzbudil :D Spal celou noc. Nedokážete si představit tu úlevu, když jsem se po 10 měsících konečně vyspala. Já vím, že ta metoda vyřvání je hrozná, nerada na to vzpomínám, ale ono to někdy prostě jinak nejde, jestli nechcete obětovat své zdraví.

eNesiss
Kecalka 123 příspěvků 15.09.18 08:24

Myslím,že to opravdu samo odezní.. malé je rok a půl a ještě teď když ji rostli zoubky se budila.. na 10 měsících bych ještě to prso dala,podle mě je možné,že opravdu rostou ty zoubky nebo jak někdo psal sny.. A to kojení uklidní nejvíce a je to i pro maminku nejpohodlnější,když přestaneš kojit stejně se Ti třeba bude budit..

EDDT
Povídálka 39 příspěvků 15.09.18 08:33

Holky, zoubky ji rostou, ale právě jsem četla někde na internetu, že to není důvod k buzení, že zuby rostou do 3 let :nevim:

misuled
Kecalka 394 příspěvků 15.09.18 08:42

@EDDT tak odstav a neres to tady, kdyz jsi to cetla na netu. Nutrilon pod tim nebyl podepsanej? Neni standard, ze spi dite celou noc. Neni nic divnyho, kdyz jeste ve dvou letech se budi. Ty jsi nestastna, ze se napije tvyho mlika a pak ti nestoji o koktejl susenyho kravskyho s tim nejlepsim pomerem vitaminu a mineralu…
Podle me sis jen prisla pro podporu, ze odstaveni te spasi. Jenze taky treba ne… a treba jo.
Sama musis posoudit, jestli naspis za noc hodinu nebo pet. Jestli mas dalsi dve deti, a tak si nemuzes jit lehnout s ditetem, kdyz spi, jestli si ho nemuze vzit nekdo obden na 3hodinovou prochazku, abyses vyspala… a podle toho bud vydrzet, az nebudes mit takovyho prcka a nebo ho nasilne odstavit v ramci zachovani svyho zdravi.

mroe
Extra třída :D 14313 příspěvků 15.09.18 08:49

U nas pomohlo odstehovat se z loznice. Manzela nevzbudi kazde brouknuti a nekoji a za par dni i dite pochopilo, ze brecet nema smysl. Kojila jsem normalne dal, jen noci uz pak byly klidne, i kdyz jsem se vratila

LennyL1
Kecalka 380 příspěvků 15.09.18 08:49

Ty brďo nechat dítě 4 noci řvát, to je jak v kojeňáku, prostě to vzdá. Na to bych neměla. Děti se prostě budí, nebude to napořád, je to normální. Je fakt, že někdo to prostě fyzicky a psychicky nedá. Ale vyřvávací metoda je hnus.

mroe
Extra třída :D 14313 příspěvků 15.09.18 08:52
@LennyL1 píše:
Ty brďo nechat dítě 4 noci řvát, to je jak v kojeňáku, prostě to vzdá. Na to bych neměla. Děti se prostě budí, nebude to napořád, je to normální. Je fakt, že někdo to prostě fyzicky a psychicky nedá. Ale vyřvávací metoda je hnus.

Vstat 12× za noc a pak fungovat s obema detmi jde? Sebezniceni je v poradku, hlavne aby jedno dite bylo spokojene? A ono stejne neni, kdyz celou noc nespi.....

Adriassa
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 15.09.18 09:14

Syn se přestal v noci budit po odstavení a po tom, co jsem ho přestěhovala do vlastního pokojíčku cca v 15ti měsících. S Dcerou je to ted horší..bez kojení neusne a ráno se vzbudí mezi pátou a šestou a řve dokud jí taky nenakojím. V noci se budí tak 2×-3× někdy stačí jen voda, jindy řve a řve…ale rozhodla jsem se nepovolit a v noci už nekojím. Už bych chtěla odstavit, ale nějak nám to nejde. Ted jí je 15 měsíců.

LucyLiu
Povídálka 26 příspěvků 15.09.18 09:21

@LennyL1 Ano, čekám i takové názory. Tohle téma je vždy kontroverzní, obzvláště v dnešní době, kdy je kojení pro mnohé modla. Já jsem pro kojení, třeba i dlouhodobé, ale odsud posud. Kdyby se budil třeba 3× za noc, klidně kojím dodnes. Ale 12× za noc? Navíc já tehdy také neodstavila úplně, jen to noční kojení. A věř mi, neužívala jsem si masochisticky, jak mé dítě pláče. Na druhou stranu jsem věděla, že nebrečí bolestí nebo hlady, ale jen proto, že jsem mu nedopřála jeho návyk, protože on už v tu noc stejně moc nepil, jen si z mého prsa udělal dudlík. A ano mohlo to odeznít za pár měsíců, ale taky to mohlo trvat další rok. A to si zkrátka každá matka už musí zvážit, jestli to dokáže zvládnout. Takže jestli ty bys to byla schopná dlouhodobě vydržet, máš můj velký obdiv, koj si třeba do pěti let a vstávej za noc i 20×. Je to tvá věc, stejně jako je ta má, že jsem se to rozhodla ukončit takhle. Jen jsem napsala zakladatelce svou zkušenost, ale nevnucuji jí to jako jedinou možnou cestu. A mimochodem na mém dítěti to nezanechalo žádné negativní následky, právě naopak, díky tomu že se vyspal, měl přes den mnohem více energie a výrazněji lepší náladu. A své dítě miluju, kdyby jsi o tom snad měla pochybnosti, protože i s takovým názorem jsem se setkala. :zed:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >