Reklama

Režim dvouměsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NelcaZ
Povídálka 30 příspěvků 3 inzeráty 13.09.18 21:38
Režim 2-měsíčního miminka

Ahoj maminky, chtěla bych se s Vámi poradit ☺. Máme sedmi týdenní holčičku a přijde mi, že máme každý den úplně jinak poskladany. Chápu, že je ještě malinká, ale kdyby šlo aspoň trošičku zvykat na nějaký režim, budu ráda za každé rady. Náš den většinou vypadá takto: Mezi 7-8 hodinou ráno se vzbudí, prebalime, prevleceme pyzamko, dáme najíst a pak si cca hodinu hrajeme, povídáme apod. Za tu hodinku je většinou už unavená, tře si očička a tak jdeme spinkat do kočárku. To se budí cca 11-12hodin. Zase prebaleni, jídlo a hodinku až dvě je vzhůru. Pak jde zase spinkat v kočárku zhruba do 4, zase papani a jde spát ještě jednou před koupanim. Koupeme každý den v rozmezí mezi 17:30-19:30. Podle toho, jak se vzbudí. Vzdycky ji vykoupeme, necháme chvilku prokopat, namasirujeme a do půl hodinky papani, a uz začíná brečet, ze by chtěla spinkat. Usinani nam trvá cca hodinku (sama v postýlce neusne, většinou v náručí, nebo si lehneme s ni). Usínání jí dělá problém, často nemůže zabrat, ale je na ní vidět, že by uz chtěla spinkat. Usne většinou mezi 20-22 hodinou. A spí do cca 1 hodiny, prebalime, napapame a zase spi. Pak se budí kolem 5 hodiny. Zase se prebali, naji a usnuti už trvá déle. Většinou se prevaluje a knoura az do té 8 hodiny ráno. Ale přitom má zavřená očička. Tak a teď k věci ????. Vím, že toho naspi hodně přes den. Jak byste to řešily, budily ji? A pak jde o posunutí nočního spánku. Když vydrží cca od 20 do 1, myslíte, že bysme mohli čas posunout? Třeba ji v 23 hod vzbudit, aby spala třeba do těch 4 hodin? Máte s tím nekdo zkušenost? Mám strach, ze když ji vzbudim, tak mi pak neusne. Vím, že je to hrozně chaotický dotaz, ale snad se v něm vyznate ???? a obdivuji všechny, co to dočtete až sem. Moc děkuji ☺

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 18967 příspěvků 13.09.18 21:46

Nevím o co ti jde, aby jsi nemusela v tu jednu vstávat? Ne nebudila bych.

marka123
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 13.09.18 21:47

:D ja moc nechapu, co ji chcete nastavovat za rezim, svuj rezim ma podle toho co popisujete, za dva tydny muze byt vsechno uplne jinak;) tak malinke dite nefunguje na bazi rezimu, ale podle svych aktualnich potreb, nechte ji spat, kdyz chce spat, kojit, kdyz chce kojit…uvidite, ze za mesic to zas bude vypadat jinak;)

NelcaZ
Povídálka 30 příspěvků 3 inzeráty 13.09.18 21:48

@pikola No jen jsem si říkala, ze když vydrží 5 hodin večer, tak že by mohla vydržet i těch 5 hodin přes noc :)

stinga
Závislačka 3525 příspěvků 10 inzerátů 13.09.18 21:48

@NelcaZ sice jsem to nedočetla, ale - na režim je miminko ještě moc malé, režim můžeš zavádět s procházkou, s koupáním, ale kdy bude spát a bdít je fakt zcela na ní
režim se zavádí tak od půl roku, a beztak se to stále mění, jak dítě roste, třeba moje dcera celé léto spala cca do 7.30, a teď v září jak je tma, vstává v 5.10 :nevim:

nenivolnynick
Kecalka 462 příspěvků 13.09.18 21:48

Nedela bych vubec nic, za tyden ti uz muze spat zase uplne jinak a za dalsi tyden zase jinak… a uz vubec bych ji nebudila, je strasne malinka na nejake uceni usinani v urcitou hodinu.. vsechno na ustalilo postupne… v pul roce uz sel vdiet jakysi „rezim“ ktery ale zcela prirozene vyplynul.. budicek v 5, 4×30 minut spanku denne a ve 20 spinkat (ale rozhodne ne celou noc :mrgreen: ). A pak uz se jen cim byl starsi menil ten denni spanek…

nenivolnynick
Kecalka 462 příspěvků 13.09.18 21:50

No a ver ze ti spi v noci krasne, tak bych do toho moc nevrtala :mrgreen:

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 13.09.18 21:52

@NelcaZ precti si knizku Kazde dite muze dobre spat. Tam je spanek a denni rezim pekne popsany. Ale 7tydenni dite je jeste ooravdu hodne make na zavadeni pevneho rezimu. Pockej do 3mesicu. :kytka:

Medičkaa
Stálice 93 příspěvků 5 inzerátů 13.09.18 21:52

Já bych nic nelamala pres koleno, holcicku bych nechala spinkat jak ona potrebuje, ještě je malinká. My jsme s tím taky bojovali a pak se to ze dne na den najednou samo zlomilo a byla pohoda :) ještě tomu dejte čas. A čím víc jí budete budit třeba přes den, tím hůř naopak bude spát v noci. U nás to tak aspoň funguje, když se přes den hezky vyspí a je vpohodě tak i to usínání večer mu pak jde líp…

Veru1987
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 13.09.18 21:57

Režim u tak malého miminka nejde zavést. Nech ji jak chce být ona. časem se to utřepe. My měli jenom večerní spaní nastavené že bude cca 20hod. A stejně to lítalo hodinu sem, hodinu tam dle toho jak spala přes den. Jen to každodenní koupání myslím úplně zbytečné. Stačí obden. Já myslím že ani tolik jsem nekoupala, myslím že co 3 dny častějí v horkách, kdy se zpotila. Ani teď dceru dva roky nesprchují každý den, teda v létě ano.Lítala po venku celé dny. A v noci jsem nepřebalovala nikdy. Plina vždy vydržela.

JaninaMam
Kecalka 250 příspěvků 13.09.18 21:58

@NelcaZ taky máme 7 týdnu a v noci se nám budí přesně jak vám, az na to ze my chodíme pravidelně spát v 8 každy den, ale jinak to samé a nepřijde mi, ze by spala spatne :) přece 2× za noc je Parada ne

Twixinka
Zasloužilá kecalka 701 příspěvků 4 inzeráty 13.09.18 21:58

miminko do půl roku nemá být vzhůru déle jak dvě a půl hodiny a v noci rozhodně nebuď, takhle malá miminka mají ten první spánek nejdelší a když ji vzbudíš, tak se Ti pak pravděpodobně bude budit každé dvě hodiny, takže si to tím ještě zhoršíš ..
Jinak na režim je ještě opravdu malá, my jsme zaváděli kolem šesti týdnů režim jen s večeří a koupáním, to prostě probíhalo ve stejné časy +-30 minut .. pak se malé pořád zkracovalo spaní přes den, najednou spala přes den jen jednou, ale byl to boj ji udržet vzhůru před tím odpoledním spánkem a pak i před nočním spánkem, takže si to asi měsíc zpět rozdělila na dva spánky denně přibližně ve stejné časy a režim si vytvořila naprosto sama :)

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 13.09.18 22:00

Každé miminko je jiné… my teda budili úplně na začátku, protože měl režim naopak, v noci vzhůru, přes den spal. Trvalo to dva dny, od te doby mu do režimu vůbec nehrabu. Jak říkala moje sestra, vždycky, když si myslíš ze už nějaký režim mas, tak te mimco překvapí a bude to zas jinak. Každopádně malý má 11 týdnu a zhruba od 6 týdne je to dost podobne… večer usina cca ve 21 hod, budí se mezi 2-3 na první krmeni, 6-7 druhé krmeni a spi pak ještě do 9… já už 14. dni v hlavě přemýšlím jak mu to posunout, abych ho mohla dávat spát v osm, ale stále to nemám jak udělat, protože malý mi pravidelně usne v 7 na půl hodky a pak nechce spát v osm :) takže to nechávám jak to je… jedine co jsem zavedla je odpolední spaní v postýlce nebo v kocarku, protože mě spal mezi krmenima max 20 minut… celkem se to chytlo a vydrží spát i hodku v postýlce… nic nelámu přes koleno. Já jsem rada ze se vyspim a vím, ze to není na furt, tak si to užívám ;)

JaninaMam
Kecalka 250 příspěvků 13.09.18 22:01

@Veru1987 ja myslím, ze to koupání je individuální a diky tomu pravé se muže trošičku připravit na to, ze po koupání se chodí Spinkat, nám říkala doktorka ze v tom létě máme koupat klidně každy den, ze nám se taky chodí lepe spát, když se osprchujem, ale je pravda, ze ja Koupu každy den, ale jen v čisté vode, bez přípravku

Veru1987
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 13.09.18 22:06
@JaninaMam píše:
@Veru1987 ja myslím, ze to koupání je individuální a diky tomu pravé se muže trošičku připravit na to, ze po koupání se chodí Spinkat, nám říkala doktorka ze v tom létě máme koupat klidně každy den, ze nám se taky chodí lepe spát, když se osprchujem, ale je pravda, ze ja Koupu každy den, ale jen v čisté vode, bez přípravku

to asi jo, že to udělá ten režim. Já ale nekoupala. Ono ten režim nakonec příjde ale tak je to brzo u 7mi týdenního miminka. Ono se to pak může stát že už je nějaký režím… 14dní stále stejné a pak se to zase posune jinam. A přes léto jsem sprchovala dceru taky každý, obzvlášt jak lítala na motorce, v písku si hrála.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Manekýni, frajírci a vzorní tátové. Instagramy těchto fotbalistů byste si neměli nechat ujít!

Luxusní bouráky, sexy přítelkyně, exotické dovolené. Profesionální fotbalista... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama