Reklama

Houpání miminka a SBS

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Megiee
Povídálka 26 příspěvků 13.09.18 09:02
Houpání miminka a SBS

Zdravím všechny maminky :).. Potřebovala bych radu.. Mám 3 měsíční holčičku, kterou poslední týden nevím co trápí a má strašné záchvaty pláče. Prdíky nemyslím že má, protože střílí víc než starej chlap :mrgreen: hlady to snad taky není a na zoubky je si myslím brzo. No ale jde mi o to, že když pláče třeba už tak půl- třičtvrtě hodiny v kuse, tak už jsem trošku nervozní a po vyzkoušení všeho ne ne pláč ustat (pochovat, dát prso, zkusit rektální rourku jestli jí netrápí nějakej ten prdík…) ale nic… řikala jsem to i doktorce na kontrole ale ta nic neřikala… uklidní jí vždy až velké houpání v náručí. Leží mi normálně hlavičkou opřená o předloktí a já jí fakt hodně houpu buď nahoru a dolu a nebo ze strany na stranu a ona při tom pomalu usíná. Včera když usla, tak jsem si hledala nějaké fígle a triky na internetu jak na takhle plačtivé miminko a našla tam článek o syndromu třeséného dítěte a je mi do pláče co jsem si o tom přečetla :,( Mam hrozný strach že tím houpáním jsem jí ublížila a mam na sebe strašně velký vztek. Píše se tam sice o třesení jakože bych jí musela držet v podpaží a nebo za ramínka a třást jako smyslu zbavená což jsem panebože fakt nedělala a ani by mě to nenapadlo, ale bojím se aby to houpání co praktikuji nemělo stejnou odezvu :(… Máte s tím někdo zkušenost? nemám radši zajet k doktorce a říct jí o tom? Jsem fakt pitomá a citím se jako ta nejhorší máma na světě :cert: V životě bych svojí holčičce neublížila. Děkuji vám za názory a snad mě malinko uklidníte.

Reklama

Reakce:

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 13.09.18 09:07

Neboj se, buď v klidu. Hlavně musí být fixovaná hlavička. Nejhorší je způsob třesení, kdy je volná hlava a třese se dopředu a dozadu. Tento způsob je velmi nebezpečný, ale to většinou udělá jen někdo v afektu. Takže žádný strach, nemusíš si připadat jako špatná matka.

Ennny
Ukecaná baba ;) 1310 příspěvků 13.09.18 09:09

Ne to fakt není to stejné,to by si sni musela třást až by ji hlava lítala ;) my jsme syna museli houpat v autosedačce aby usnul když měl zachvat pri laryngitidě :mavam:

Kikulele
Zasloužilá kecalka 797 příspěvků 13.09.18 09:11

Ja myslim ze se ji nic nestalo. Na maji malou dcerku ma skoro 8tydnu spolehlive funguje jizda v kocarku po polnacce bydlime na vesnici kocar mame z velkyma nafukovacima kolama a je na kozenych reminkach takze houpe opravdu hodne a a na polnaccce mala krasne usne a nedejboze jak vjedu na normalni rovnou cestu v tu ranu ja ocka jako tenisaky. Obsac s malou skacu i na balonu a myslim si,ze je v pohode musela by jsi s ni trast opravdu hodne aby ji litala hlavicka,tohle uspavani je neskodne. :hug:

Kakika
Extra třída :D 14838 příspěvků 13.09.18 09:12

@Megiee Pokud jí při houpání volně „nelítá“ hlavička ze strany na stranu, ale je opřená, tak je to v pohodě. Kluka jsem také „natřásala“ v poloze na tygříka (ležel mi bříškem na předloktí a já s ním rytmicky pohupovala), protože mu to dělalo dobře na prdíky. Takové třesení, které by dítě ohrozilo, by mu ani nebylo příjemné. Rozhodně by při tom klidně neusínalo, ale plakalo víc.

Megiee
Povídálka 26 příspěvků 13.09.18 09:18

@Kakika
No ono je to houpání i dost svižný a trochu se jí u toho hlavička hýbe, ale že by jí přímo lítala to zase nee…

kacakaca
Ukecaná baba ;) 2461 příspěvků 13.09.18 09:26

Houpani neni treseni, nic jsi neprovedla, neboj. Houpani deti prirozene miluji, asi pripomina ten „stav beztize“ v deloze. Kdyz si nejsi jista, houpej min, co pujcit si satek nebo v sede na balonu?

Ale hlavne se priprav, ze: krize prijdou, jeji plac neni vycitka tobe, ze delas neco spatne a kazde spatne obdobi jednou skonci. Materstvi je napor na nervy a vetsinu zpusobi nemoci, zjistovani, po cem bude diteti lip a hlavne pochybnosti, jestli to delas dobre. :hug: A zoubky by to byt mohly, zkus nejaky gel. Vetsinou je to ozizlavani nove chuti zaujme tak, ze stihnou usnout.

Kakika
Extra třída :D 14838 příspěvků 13.09.18 09:32
@Megiee píše:
@Kakika
No ono je to houpání i dost svižný a trochu se jí u toho hlavička hýbe, ale že by jí přímo lítala to zase nee…

Buď v klidu, vážně jsi neudělala nic, co by jí ohrozilo :hug: Jasně že se hlavička hýbe, když se celé tělíčko pohupuje. Tím jsem myslela, že by bez jakékoliv opory docházelo k výkyvům do různých stran. A toho opravdu dosáhneš jen tím, že jí držíš oběma rukama za tělíčko a třeseš, aniž by jsi jakkoliv jistila hlavičku. Hlavička, která leží na ruce, je v pohodě ;)

Zita Aussig
Stálice 51 příspěvků 13.09.18 09:35

Dobrý den, klidně to mohou být i zoubky, synovi vyrostl první zub ve třech měsících :-)

Megiee
Povídálka 26 příspěvků 13.09.18 09:41

@kacakaca
Tak to se mi ulevilo :oops: šátek jsem ještě nezkoušela, protože byla malinka a nedržela moc tu hlavičku ale chystám se na něj už jen pro to, že malá vyžaduje víc a víc mojí pozornost a bez ní už toho moc neudělam :) a balon ten jí právě nebavil..to „houpalo“ asi málo :roll:
No je fakt že dudel jí moc nezajmá a spíš strká do pusinky pěstičky a prstíky a začala slintat jak bernardýn, já jen že většině dětí začínají růst až tak kolem 8-9 měsíce… teda v mém okolí, tak proto mi to přišlo i brzo. Zkusí teda nějaký gelový žužlátko. Děkuji za uklidnění :srdce: :kytka:

Medičkaa
Stálice 92 příspěvků 5 inzerátů 13.09.18 09:41

Take si myslím že houpáním jsi jí ublížit nemohla a na ten pláč bych také doporučila skusit nošení v šátku nebo nosítku, můžeš u toho doma cokoliv dělat a miminko se tím pohybem a zároveň pritulenim k tobě hezky uklidní, aspoň u nás to funguje na 100% :)

kacakaca
Ukecaná baba ;) 2461 příspěvků 13.09.18 09:59
@Megiee píše:
No je fakt že dudel jí moc nezajmá a spíš strká do pusinky pěstičky a prstíky a začala slintat jak bernardýn, já jen že většině dětí začínají růst až tak kolem 8-9 měsíce… teda v mém okolí, tak proto mi to přišlo i brzo.

U nas to zacalo ten den, kdy mela tri mesice presne. Slintani a ruce v puse celkem odpovidaji. Dej si malinkato gelu na ukazovacek a pomasiruj ji dasne.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama