Extrémně nedonošená miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lutadyjen
Povídálka 50 příspěvků 1 inzerát 10.09.18 18:05
Extrémně nedonošená miminka

Ahoj, bohužel jsem po odtržení placenty porodila dříve a to v 26+4, akutní císař. Kortikoidy se bohužel nestihly. Malá váží 940g, kromě krátké žloutenky, rozevřené dučeje (dostala léky), je zatím více méně v pořádku, jen hrozně moc nedozrala. :,( Má někdo podobné hrůzy za sebou nebo zná někdo někoho, kdo to takto měl a vše dopadlo dobře? Potřebuji si s někým popovídat, je to čerstvé, nikoho v okolí se stejným problémem nemám.. Kdyby jste přihodily fotečky jak z Vašich drobečků vyrostly krásné děti, budu moc ráda. Předem děkuji. :kytka:

Přečtěte si článek: Zralý novorozenec, nebo nezralý novorozenec?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lenka_Hal
Kelišová 5739 příspěvků 10.09.18 18:22

Svadlena moji tchyne mela holcicku, ktera se take narodila a mela 900neco g, presne nevim.Tchyne je doktorka v te nemocnici, kde s malou byly, takze mela vse z prvni ruky.Pamatuju si, jak mi tchyne o ni porad vykladala, jak roste, jak dela pokroky… Holcicka je uz ve skole, vubec nic ji neni a ma same jednicky. Je pravda, ze jezdily po vysterenich, cviceni…Je drobna, ale to jeji maminka taky…preju at je vse v poradku :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.18 18:23

Bobek malý, přeju ať je vše v pořádku :kytka: Kamarádka se rodičům narodila v 7. měsíci, je naprosto zdravá ;)

Taka
Zasloužilá kecalka 944 příspěvků 10.09.18 18:29

Nemám osobní zkušenost, díky bohu, jen chci podpořit :hug: Mám v okolí chlapečka narozeného s váhou kolem 450 g a holčičku s nějakými 800 g. Oba jsou naprosto v pořádku, kluk je teď v první třídě a holčičce budou tuším na podzim tři. Takže určitě bude vše ok, držím palce :kytka:

Fifi2
Kecalka 191 příspěvků 1 inzerát 10.09.18 18:35

Má sestřička měla 1200 kg narodila se ve 29 tt. Je to nejsikovnejsi holčička na světě :pankac: v pěti letech už umi i psát, má široký repertoár lidových písní a vyniká i sportovně :lol: syn známe se zase narodil ve 26 tt a má adhd, ale zdravím a inteligenci rovnez překypuje :) držím moc palce, ať se miminko taky správně dopeče a zvladnete toto těžké období. Vše dobře dopadne :hug:

Uživatel je onlineKráličice
Extra třída :D 13098 příspěvků 10.09.18 18:38

Moje holčička měla ve 26+0 760g. Teď je to zdravá chytrá holka - má 5 let. Doporučuji nas FB tuto skupinku https://www.facebook.com/…65442786471/?…

Extra třída :D 13098 příspěvků 10.09.18 18:40

@Lutadyjen - kde jsi rodila?

Extra třída :D 13098 příspěvků 10.09.18 18:41

Jo a ještě něco na čtení:
http://www.nedoklubko.cz/…hy/26-tyden/

Petra131
Kecalka 270 příspěvků 10.09.18 18:46

@Lutadyjen ahojky, ja porodila pred necelymi tremi mesici, taky akutnim cisarem, 24+2, puvodni odhadovana vaha byla vyssi nez pak porodni, nas chlapecek bohuzel neprezil, mel strasne malou nadeji na preziti (kvuli vaze), vsichni jsme doufali ze to dotahneme alespon do toho 26tt, sance na preziti a ,,normalni" zivot se pak hooodne zvysuji. U nas bohuzel… Ale znama ma chlapecka, taky rodila ve 26tt, a chlapecek je naprosto zdravy dvoulety rostak. ;) :D tvoje mala uz ma skoro kilo, to je super, uvidis ze bude v poradku, urcite je to mala bojovnice a jeste vam bude delat hodne radosti, ted sice hodne starosti, ale tu radost vam pak mnohonasobne vrati :srdce: spolecne to zvladnete, neboj

chs.jasmin
Echt Kelišová 7927 příspěvků 10.09.18 18:52
@Lutadyjen píše:
Ahoj, bohužel jsem po odtržení placenty porodila dříve a to v 26+4, akutní císař. Kortikoidy se bohužel nestihly. Malá váží 940g, kromě krátké žloutenky, rozevřené dučeje (dostala léky), je zatím více méně v pořádku, jen hrozně moc nedozrala. :,( Má někdo podobné hrůzy za sebou nebo zná někdo někoho, kdo to takto měl a vše dopadlo dobře? Potřebuji si s někým popovídat, je to čerstvé, nikoho v okolí se stejným problémem nemám.. Kdyby jste přihodily fotečky jak z Vašich drobečků vyrostly krásné děti, budu moc ráda. Předem děkuji. :kytka:

Ahoj,

sice malá mohla ještě chvilku počkat, ale gratuluji k miminku. :srdce:

Mám bratrance, který se narodil v 7měsíci a vážil 600g - vše v pořádku. Zároven máme v unornatech maminku, která porodila v listopadu a malinká je v pořádku, vše dohnala a má se čile k světu.
Možná bych doporučila pro utěšení si pročíst web nedoklubka - třeba tě to uklidní, číst si ty štastné konce a vidět fotky těch miminek, která vvyrostla ve velké krásné a silné děti :-) :hug:

Janatans
Kecalka 106 příspěvků 10.09.18 18:56

Malý se narodil s váhou 1240 gramů, je mu sice teprve deset měsíců, ale snad dodá energii to, že se postupně všechno víc a víc zlepšuje. Syn prodělal ze začátku dva zápaly plic, dlouho byl na sondě a celkově se zpočátku choval jako kdyby byl mladší. V pěti měsících přišel neuvěřitelný zvrat, začal pást koníky, v sedmi měsících se konečně začal přetáčet a teď už se staví u nábytku :) Je to ještě někdy mazec, ale už chodíme k doktorům v podstatě jen na běžné kontroly. Vím, že je to zpočátku strašně těžké, pro mne byl nejhorší ten první týden, než to v sobě člověk trochu zpracuje. Ale děti jsou neuvěřitelní bojovníci, určitě to zvládne! :hug: Držím moc palce, kdybyste si chtěla popovídat, určitě napište, ráda odpovím :)

vertunka
Závislačka 4734 příspěvků 10.09.18 18:58

Gratuluji k mimču :hug: .

Moje kamarádka porodila už dvě děti předčasně. Obě měly necelé kilo. Prvnímu už je pět a kromě toho, že je drobnější, je úplně v pohodě. Druhýmu ditku je 10 měsíců a vývojove je na tom stejně jako ostatní dětičky. Ale musí teda cvičit vojtovku.
Držím moc moc palečky :hug:

Lutadyjen
Povídálka 50 příspěvků 1 inzerát 10.09.18 19:53

Všem mockrát děkuji za povzbudivé odpovědi. :) Jeden den se cítím úplně dobře, věřím, že všechno zvládneme bez problémů a z toho dny co jenom brecim a bojím se úplně všeho. :( Rodila jsem v Olomouci a věřím, že tam jsou lidé na svém místě a dělají pro ty prďolky co můžou. :srdce:

Extra třída :D 13098 příspěvků 10.09.18 20:28

@Lutadyjen - ten pocit bude snad do konce života.. Přiznám se, že u dcerky řeším každý náznak toho, že by se mohly objevit problémy.. Ale taky budete mít ten báječný pocit, když si ji budete moci klokánkovat, když si ji povezete z nemocnice domů.. Když vás budou vyřazovat z jedné ambulance za druhou..
Nebudu vám lhát, né vždy to dopadne „dobře“, ale vaše maličká je určitě bojovnice..Musíte ji věřit :srdce: A i když prvních pár měsíců bude jak na horské dráze, stojí to za to.

Alisiae
Nováček 10 příspěvků 10.09.18 21:14

To bude urcite v poradku! :srdce: Ja jsem se narodila s 970 g,cvicila vojtovku.Je to uz tedy 23 let zpatky. ;) Klidne napis,pokud te treba neco zajima. :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >