Reklama

Máte někdo zkušenosti s infekcí u novorozence?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bibi88
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 14.09.18 21:46
Infekce u novorozence

Ahojky ženy, matky, tety, babičky. Včera se mi narodila neteř. A dnes ráno dostala těžkou infekci a nikdo neví co bude dál. Je na jipu a všude kolem hadičky a přístroje. Je nádherná a velká. A věřím tomu že to bude dobré. Zajímá mne jestli má někdo takovou zkušenost a jak to dopadlo. Děkuju moc

Přečtěte si článek: Dětské nemoci a vše o nich

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 21:52

Doktori budou delat testy a vykultivuji konkretni bakterii. Pravdepodobne streptokok agalactiae, ecoli, enterokok…nakaza pri porodu. Je to svinstvo, meli jsme tez tu cest…kazdopadne velmi casto je to bez nasledku…ceho ma infekci? Pl

Kikulele
Zasloužilá kecalka 828 příspěvků 14.09.18 21:52

To je mi moc lito :,( . Preji at vse dobre dopadne. Zadnou zkusenost nemam,ale uplne se me chce plakat,chudinka. Doufam, ze to malicka zvladne,posilam hodne sil. :hug:

TRG
Kecalka 468 příspěvků 14.09.18 21:54

Ahoj, to mě mrzí… Já mám zkušenost. Syn měl infekci, zjistili ji, tuším, třetí den po porodu. Taky do inkubátoru + antibiotika. Byl spíš menší. A zvládlo se to rychle, po 14 dnech jsme šli domů. Právě díky rychlému zahájení léčby. Nepřišlo se, odkud to chytil. Od té doby je úplně zdravý. Držím palce!

Edit - doplnění: syn měl diagnostikovanou sepsi.

Příspěvek upraven 14.09.18 v 21:55

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 21:55

Tez zalezi, kde je infekce…zanet mozkovych blan ci infekce pod obrazem sepse jsou ra horsi varianta, ale i zde to muze byt brz nasledku, pokud dite dobre zareaguje na atb…drzim pesti…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 21:58

Zname dite melo infekci a sepsi 14 dnu po porodu, nakonec se zjistil vaznejsi problem, dite bylo rok na atb (!!), nez to slo nejak resit, ale zvladlo to a je bez nasledku. Za neter se pomodlim.

bibi88
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 14.09.18 21:58

Dělají testy a všelijaká vyšetření. Původně měli podezření na něco se srdíčkem. Ale to se vyloučilo. Takže zatím nevíme proč a co. :( @TRG děkuju to mě uklidňuje. Doufám že u nás bude taky dobrý konec. :srdce:

Hobitka
Závislačka 3238 příspěvků 14.09.18 22:19

Kamaradky kluk mel zanet mozkovych blan, mesic bojoval a vybojoval, je bez nasledku. Myslim na miminko, tohle by se stavat nemelo :,( .

annasmyc
Kecalka 243 příspěvků 14.09.18 22:23

zkušenost nemám, ale taky posílám hodně síly, aby to malá zvládla a byla bez následků :srdce:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31648 příspěvků 14.09.18 22:36

slyšela jsem asi o 2 případech, oba dopadly dobře :hug: náš měl „až“ 10. dne po porodu zánět ledvin, a rychle se z toh vyhrabal :)

bibi88
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 14.09.18 22:40

:srdce: děkuju :) jsem klidnější :srdce:

TRG
Kecalka 468 příspěvků 14.09.18 22:54

@bibi88 Budu na vás myslet. Je dobře, že se to ví hned od začátku, ještě před propuštěním. Taky mi na začátku říkali, že neví, co bude. Ale dobré znamení bylo i to, že syna nemuseli převážet do specializované nemocnice a zvladli to v té, kde jsem rodila. A syn byl rozhodně proti neteři menší, nebo teda o dost hubenější. To je taky lepší, že je velká. Když budeš mít čas a chuť, dej vědět, jak se malá má. ;)

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2165 příspěvků 14.09.18 22:56

@bibi88 zkusenost nemam, ale strasne me to mrzi :,( at je malicka brzy v poradku a vse to vybojuje! :srdce: uplne se mi svira srdce, kdyz vidim ty hadicky 8o (pak vzdycky musim jit opusinkovat a pomazlit tu nasi malou lasku :srdce:) …posilam moc moc sil :hug:

TRG
Kecalka 468 příspěvků 17.09.18 10:43

@bibi88 Ahoj, jak válčíte?

Bubla_Bučková
Závislačka 3447 příspěvků 17.09.18 11:02
@bibi88 píše:
Ahojky ženy, matky, tety, babičky. Včera se mi narodila neteř. A dnes ráno dostala těžkou infekci a nikdo neví co bude dál. Je na jipu a všude kolem hadičky a přístroje. Je nádherná a velká. A věřím tomu že to bude dobré. Zajímá mne jestli má někdo takovou zkušenost a jak to dopadlo. Děkuju moc

Přijde ti normální vystavit „cizí“ dítě takhle na internet? 8o

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >