Jak se učíte :-D

949
3.5.20 15:36

Jak se učíte :-D

Zdravím,
jsem 8 let po maturitě a je mi 30 let. Takže učení už jde čím dál huř, protože ale v současné chvílí dělám jeden kurz a učím se na zkoušky, které se blíží čím dál víc. A do budoucna ještě pár kurzu plánuju.
Byla by fajn rada jak se učíte vy ostatní, co vám pomáhá? Zajímá mě komplet vše :-D zda si učivo čtete nahlas, pomalu, posloucháte jej v mp3. Příp. berete klidně ginkgo bilobu, či jiné preparáty můžete mi dát klidně i odkaz, které jsou nejlepší :-D
Děkuji a krásné učení i ostatním :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13330
3.5.20 15:42

Ve 30 jsi ještě mladá kočka, to ti půjde samo ;) Na podzim jsem se ve svých 40 letech (po 10 letech mozkového odpočinku na MD :lol: ) učila na zkoušky a byla to hrůza. Ale obecně mi funguje čtení nahlas a vždycky si hned ráno zopakovat to, co jsem se naučila předešlý den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48721
3.5.20 15:51

Mi nejvic vyhovuje, kdyz si materialy napisu rucne a nactu na diktafon a poustim si to prubezne.
Plus aktivni ucast na prednasce potrebuji, abych zapisovala poznamky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2735
3.5.20 15:52
@smajlik345 píše:
Zdravím,
jsem 8 let po maturitě a je mi 30 let. Takže učení už jde čím dál huř, protože ale v současné chvílí dělám jeden kurz a učím se na zkoušky, které se blíží čím dál víc. A do budoucna ještě pár kurzu plánuju.
Byla by fajn rada jak se učíte vy ostatní, co vám pomáhá? Zajímá mě komplet vše :-D zda si učivo čtete nahlas, pomalu, posloucháte jej v mp3. Příp. berete klidně ginkgo bilobu, či jiné preparáty můžete mi dát klidně i odkaz, které jsou nejlepší :-D
Děkuji a krásné učení i ostatním :-)

Ahoj, mně se osvědčilo dělat si výpisky a číst to nahlas a pak si to ještě přeříkávat. Ginkgo biloba, Lecithin, Piracetam apod. jsou vyhozené peníze, to ti paměť nezlepší, i mi to říkala magistra v lékárně, když jsem kdysi Ginkgo chtěla, že mi řekne upřímně, že je to na nic. Paměť se hlavně musí trénovat. Držím palce. Taky mi pomáhalo si barevně podtrhávat, já vlastně např, přečetla a podtrhala kapitolu, pak jsem udělala výpisky (tedy když byl čas ještě, ale většinou jsem je dělala průběžně v semestru).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29641
3.5.20 15:59

Je mi o 15 vic a ucim se porad a bude to tak, dokud to pujde :) Ctu si, sleduju videa a delam si poznamky. Ale studuju vetsinou jen veci, ktere mne bavi, takze to jde samo. Nejtezsi je najit si cas a mit na to klid, coz s detmi dost casto nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
3.5.20 15:59
@Kelsey píše:
Mi nejvic vyhovuje, kdyz si materialy napisu rucne a nactu na diktafon a poustim si to prubezne.
Plus aktivni ucast na prednasce potrebuji, abych zapisovala poznamky.

Mám to stejně, kromě diktafonu, ten jsem zatím nezkoušela :-)
Musím si novou látku průběžně vždy aspoň přečíst, abych byla v obraze. Před lety jsem si to nechávala všechno až jako učení před zkouškou, to bych už teď nedala.. nebo možná jo, ale mozek by se mi zavařil

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48721
3.5.20 16:08

@nikdy kupovala jsem si ho, kdyz jsem se loni ucila na statnice. Kdyz jsem byla nervozni a zoufala :). Nedokazu se naucit, kdyz je material psany na pocitaci a pouze vytisteny. To mi hlava nebere.
Takze si rucne prepisuji, kdyz potrebuji. Sama nebo dcery mi to nactou a posloucham.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
3.5.20 16:21

@Kelsey jj. veřím tomu, já takhle začala kdysi poslouchat angličtinu a je to veliké zjednodušení. Ale takhle do školy mě to nenapadlo, možná protože tu AJ mluví někdo jiný, tohle by byl můj hlas a ten mě z nahrávek irituje, třeba bych to ale časem překousla :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3673
3.5.20 16:22

Mně vždycky fungovalo přednášet pomyslným studentům. Je to trochu hra na školu :lol: ale co už. Mám pocit, že když někomu, klidně při čtení z poznámek, vysvětluju látku, leze mi to do hlavy mnohem líp. Měli jsme na vysoké pro jeden zápočet vést hodinu a půl dlouhou přednášku pro ostatní z paměti. Vím všechny podrobnosti o české emigraci ještě deset let po vysoké :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
121
3.5.20 16:24

Ja jsem si vzdy vse psala, udelala jsem si vypisky toho co je dulezite a pak jsem sk to cetla a opakovala a porad dokola nanecisto psala:). Tim jak tovlovek pise totiz zamestnava vice casti mozku a vic si zapamatuje, alesamozrejme jen muj zpusob :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
699
4.5.20 13:40

Ty jsi maturovala v 22? :think: 8o jinak mě pomáhá si v klidu učivo projet se zvýrazňovačem, pak jedu podruhé a soustředím se, abych to co nejvíc pochopila a zapamatovala si to a potřetí to projedu jako opakování. A hodně mi pomáhá, když už o tom něco vím a projíždím to s někým jako opakování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama