Jak si hrajete s dětmi?

201
1.2.21 12:49

Jak si hrajete s dětmi ?

Zdravím, jak si hrajete nebo co děláte s dětmi? Dcera 19 měsíců si sama uz moc hrát nechce a vyžaduje pozornost a mě už dochází nápady co dělat a ne vždy se dá jít ven. Žádnou kamarádku s dětmi bohužel nemám :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8332
1.2.21 12:57

Čtení, skládání, plastelína, vodovky, prstové barvy
pokud jsi odvážnější tak kouzelný písek - ale z toho je bordel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1333
1.2.21 12:58

Stavíme kostky (děti bourají :D ), hrajeme si s plyšáky nebo figurkami, kreslení na papír, lezou po mně, děláme bunkry z deky… Děti baví v podstatě cokoliv. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1351
1.2.21 13:09

Věř, že ven se dá jít vždy (to říkám jako matka hyperaktivních dvojčat, u nás to bylo nutné za každého počasí) :lol:
Jinak zapoj dceru do domácích prací - to děti v tomhle věku baví - ať ti podává kolíčky u věšení prádla, dává prádlo do pračky, pomahá vyndavat myčku, může „mýt nádobí“, patlat těsto a jinak pomahat v kuchyni, zametat, hadrem ti poutírat skříňky atd.
No a pak u nás byly strašně vděčné věci jako modelína, vodovky, magnetkové knížky, samolepky, Duplo a jiné stavebnice, třídění všeho možného (namátko mě napadá např. dej dítěti misku fazolí, formu na muffiny a lžičku a uvidíš, jak se zabaví :) ), strkání něčeho někam (např. kolíčky do petlahve), navlíkání velkých korálků. Zpívejte, tančete, čtěte knížky, říkej ji básničky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1929
1.2.21 13:19

Na internetu se dají najít různé montessori aktivity, to ho hodně baví, všelijaké přelévání, přesýpání a tak. Jinak autíčka, kreslení, zapojení do činností co dělám já- úklid, vaření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8620
1.2.21 13:32

@RockFous s dvouletou dcerou nejčastěji vaříme (dřív jen v její kuchyňce a teď už mi i pomáhá s opravdovým vařením), hrajeme si s domečkem pro panenky (to většinou probíhá tak, že já předvádím, co panenky přes den dělají, jak vaří, oblékají se, starají se o miminko, koupou se atd., ona se dívá a pak to opakuje, když si hraje sama), stavíme skládačky, čteme leporela a hodně ji baví i Albi tužky a zpívánky, u toho vydrží asi nejdéle. Povídáme si u obrázku, tancujeme, zpíváme. Dcera se ráda parádí, takže češeme vlásky, oblékáme sukýnky nebo různé kostýmy, dcera si zkouší moje korále, šátky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2022
1.2.21 13:49

Všechny moje děti bavily / baví hry na činnosti, kdy jeden je maminka a druhý dítě, vaříme v dětské kuchyňce, napodobujeme to, co děláme běžně doma. Leporela (od Svojtky, tuhý papír), písničky (třeba Dáda, Míša Ružíčková nebo Fíha tralala), když se u toho hýbeme, tak líp, evergreen jsou vkládací kelímky (IKEA), ze kterých stavíme věže (vždy do nějaké patra něco ukryju, dítě kelímky sundavá a já dělám hrozně překvapenou, když to najde :-D) nebo využíváme při koupání, velmi vděčná je kasička, kam hážeme knoflíky, nebo kasička/prasátko Fisher Price, co teď nejmladší dostal k Vánocům. Pokud Ti nevadí luxovat nebo si hrát na Popelku, tak naprosto super je větší lavor naplněný rýží nebo fazolemi. Dovnitř jde schovat různé drobné hračky, dítě je hledá, přesýpá tu potravinu, kterou může dávat do různých kelímků, lahviček. Fazole, pokud jsou různobarevné, jde třídit podle barev, dát k tomu třeba i kaštany nebo cizrnu, přesypávat cedníkem apod. Pokud na to doma máte vybavení a dítě se už líp pohybuje, můžete zkusit opičí dráhu (my měli „na trati“ dvě plastové stoličky, dřevěnou houpačku (á la Utu Kutu), muselo se vylézt na gauč, skočit do sedacího pytle / na deku apod. Na gauči často stavíme bunkr z polštářů, nebo dávám deku přes dětskou postýlku a slouží jako bunkr ta. Vděčné jsou i prstové barvy, ale je z toho bordel po bytě, takže doporučuji podložit stolek novinami nebo dát nějakou podložku, pokud jsi úzkostlivější na úklid (já jsem :-D). Jinak obecně platí, že dítě baví to, co dělá maminka, takže pokud budeš žehlit, můžeš děcku dát do ruky dětskou žehličku a dát mu jednu utěrku nebo kapesník, při vaření ho nechat vytahat hrnce (ač máme dětskou kuchyňku s plnou výbavou, děti stejně nejvíc tahají nádobí)… máme třeba silikonovou formu na muffiny, kterou použiju tak 2× do roka, takže děti do toho dávají různé malé hračky, kuličky apod. A oblíbené jsou hrátky s vodou a ledem - pokud Ti nevadí rambajs, zamrazit do tvořítek na led hračky z kinder vejcí nebo nějaké přírodniny, a nechat do toho dítě mlátit paličkou, aby hračku osvobodilo :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2022
1.2.21 13:50

V 19 měsících by dítě možná zvládlo i jednoduché věže z dupla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1819
1.2.21 16:29

S chodícím dítětem / dětmi chodím ven i za mrazu nebo hustého deště.

Když náš prostřední ještě nechodil, ale lezl (chodit po venku zvládal až v 18 měsících), a venku se lézt nedalo (právě ten mráz, déšť), brala jsem ho v gumových kalhotách lézt po schodech paneláku. Pouštěli jsme ze schodů barevnou pružinu a měkký míček.

Z toho, co nepadlo, ještě bublifuk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1362
1.2.21 18:20

Opici drahy - tunel, balancni podlozky…

Do bazenku s micky schovam nejaky predmet, co se ma najit.

Pisnicky + hudebni nastroje.

Vkladacky s uchyty.

Klouzacka, stan, bazenek s micky.

Dcera rada kouka na fotky v digitalnim foto ramecku - fotky s babickou a dedou si vzdy vraci a pousti znova :mrgreen:.

Cvicime na velkem mici.

Posilame si velky mic.

Valeni sudu.

Vlackodraha.

Kouzelny kohoutek Yookiddoo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie