Reklama

Jak si prosadit střídavou péči?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.18 00:37
Jak si prosadit střídavou péči?

Ahoj, jdu si sem pro radu a a doufám, že nějakou rozumnou dostanu.
S přítelem se pomalu, ale jistě rozcházíme. Máme spolu roční dceru. Já mám ještě z předchozího vztahu čtyřletou dceru. Bohužel mě vždy přitahovalo k mužům, kteří mají dost vysoký věk na to, abych si o nich mohla myslet, že t s nimi půjde. Starší dceru jsem doatala do péče v jejich šesti měsících po sedmiletém vztahu.Otec první rok se staral pomáhal nám s nájmem a v podstatě se vším. Bral si dceru každý víkned. Dcera ho má velmi ráda. Bohužel nemohu říct, že to je tak i z druhé strany.Po roce ztratil zájem. Poslal alimenty a tím to pro něj skončilo. Žádný zájem. Dcera se ptá kde, ničí mě to. Nyní stojím před tou samou situací. S přítelem se rozcházíme (chce to on) Zřejmě nezvládá povinosti.Jsme pro něj příživníci a snaží se jen o to, aby jsme vypadli z jeho života. Mě to pochopitelně nebaví a souhlasím s tím. Jediný problém je ten, že mi jasně řekl, že se o svojí dceru bude starat asi jako otec starší dcery. Padla i nabídka, že si ji bude brát jen na víkendy a on prostě nechce. Už tady padlo to, že nám byt nechá, bude ho platit, ale o ní se starat prostě nebude. Že zaplatí alimenty jaký si řeknu, ale prostě, že jí nechce.Je mi to líto a zároveň si klepám na čelo. Zkrátka nechce být na tom nikterak bitý. Já už po zkušenosti s první dcerou nechci dopustit aby to tak skončilo. Chci aby se o ní staral taky a hlavně aby dcera měla i druhýho rodiče. Chtěla bych si prosadit střídavou péči. Jen nevím zda to půjde, když s tím druhý rodič nesouhlasí. On chodí do práce na tři směny. Já bych taky ráda alespoň na částečný úvazek. Bohužel jsem v takové situaci, kdy nemám kam jít s dětmi, takže bych do té práce musela. Azylovému domu se chci obloukem vyhnout.On má vlastní byt a chodí do práce na tři směny. Já bych do práce taky musela.Ze šesti tisíc rodičovské a dvou ticích alimentů bych měla velký problém cokoliv poplatit.Budu muset chtě nechtě do práce. Nevím jak to udělat. vidí vše jako Hurvínek válku. Jsem matka, tak jí dají mě, ale já jsem matka, která děti nemůže uživit a zároveň jim poskytnout střechu nad hlavou.On má takovou výplatu se kterou by si v klidu zaplatil chůvu a ještě si mohl žít na úrovni. Jenže on jí prostě nechce v žádném případě. Zajímalo by mě jak to vidíte vy. Přistoupil by soud na střídavou péči? To, že mi nechá byt, který mi údajně sociálka proplatí prý nemám podle něho šanci cokoliv u soudu namítnout. Byt je ale velký a platí se tady vysoké služby a já bych to i tak neuplatila a sociálka by mi to taky asi nezaplatila. Mám za to, že tam je to taky nějakou částkou omezený. Nevím jak mám tuhle situaci řešit. Už se vidím někde na ubytovně s dvěmi dětmi na pokaji chudobi. Nechci to tak. Poradíte někdo jak tuhle situaci řešit, jaké mám možnosti a jaké jsou šance, že jí bude mít i on?

Předem moc děkuji za všechny názory a rady :kytka: :kytka: Doufám, že pochopíte anonymitu…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 23 Další »

Reklama

Reakce:

Phenomene 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.18 00:42
@Anonymní píše:
Ahoj, jdu si sem pro radu a a doufám, že nějakou rozumnou dostanu.
S přítelem se pomalu, ale jistě rozcházíme. Máme spolu roční dceru. Já mám ještě z předchozího vztahu čtyřletou dceru. Bohužel mě vždy přitahovalo k mužům, kteří mají dost vysoký věk na to, abych si o nich mohla myslet, že t s nimi půjde. Starší dceru jsem doatala do péče v jejich šesti měsících po sedmiletém vztahu.Otec první rok se staral pomáhal nám s nájmem a v podstatě se vším. Bral si dceru každý víkned. Dcera ho má velmi ráda. Bohužel nemohu říct, že to je tak i z druhé strany.Po roce ztratil zájem. Poslal alimenty a tím to pro něj skončilo. Žádný zájem. Dcera se ptá kde, ničí mě to. Nyní stojím před tou samou situací. S přítelem se rozcházíme (chce to on) Zřejmě nezvládá povinosti.Jsme pro něj příživníci a snaží se jen o to, aby jsme vypadli z jeho života. Mě to pochopitelně nebaví a souhlasím s tím. Jediný problém je ten, že mi jasně řekl, že se o svojí dceru bude starat asi jako otec starší dcery. Padla i nabídka, že si ji bude brát jen na víkendy a on prostě nechce. Už tady padlo to, že nám byt nechá, bude ho platit, ale o ní se starat prostě nebude. Že zaplatí alimenty jaký si řeknu, ale prostě, že jí nechce.Je mi to líto a zároveň si klepám na čelo. Zkrátka nechce být na tom nikterak bitý. Já už po zkušenosti s první dcerou nechci dopustit aby to tak skončilo. Chci aby se o ní staral taky a hlavně aby dcera měla i druhýho rodiče. Chtěla bych si prosadit střídavou péči. Jen nevím zda to půjde, když s tím druhý rodič nesouhlasí. On chodí do práce na tři směny. Já bych taky ráda alespoň na částečný úvazek. Bohužel jsem v takové situaci, kdy nemám kam jít s dětmi, takže bych do té práce musela. Azylovému domu se chci obloukem vyhnout.On má vlastní byt a chodí do práce na tři směny. Já bych do práce taky musela.Ze šesti tisíc rodičovské a dvou ticích alimentů bych měla velký problém cokoliv poplatit.Budu muset chtě nechtě do práce. Nevím jak to udělat. vidí vše jako Hurvínek válku. Jsem matka, tak jí dají mě, ale já jsem matka, která děti nemůže uživit a zároveň jim poskytnout střechu nad hlavou.On má takovou výplatu se kterou by si v klidu zaplatil chůvu a ještě si mohl žít na úrovni. Jenže on jí prostě nechce v žádném případě. Zajímalo by mě jak to vidíte vy. Přistoupil by soud na střídavou péči? To, že mi nechá byt, který mi údajně sociálka proplatí prý nemám podle něho šanci cokoliv u soudu namítnout. Byt je ale velký a platí se tady vysoké služby a já bych to i tak neuplatila a sociálka by mi to taky asi nezaplatila. Mám za to, že tam je to taky nějakou částkou omezený. Nevím jak mám tuhle situaci řešit. Už se vidím někde na ubytovně s dvěmi dětmi na pokaji chudobi. Nechci to tak. Poradíte někdo jak tuhle situaci řešit, jaké mám možnosti a jaké jsou šance, že jí bude mít i on?Předem moc děkuji za všechny názory a rady :kytka: :kytka: Doufám, že pochopíte anonymitu…

Moc sanci nemas. Kdyz se blb nechce starat, tak ho nedonutis ani parem volů. Jedine co ti zbyva je snaha o max alimentu…

Ber to jinak. Chces aby tve dite bylo nekde, kde je nekomu na obtiz?

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.18 00:56

Nejde to, nutit ho nemůže nikdo, ani soud.

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 28.02.18 01:09

Nenechala bych deti nekomu, kdo s nimi nechce travit cas. Kdo vi, jak by se k ni choval. To by ji zranilo mnohem vic… ber byt, dcera bude s tebou v bezpeci a milovana…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.18 01:13

V tom případě nemohou ani nutit mě, abych si ji vzala do péče. Já jsem na tom z praktického hlediska hůř než on a to všech směrech. Soud přece nemůže nutit matku aby si ji vzala na ubytovnu s tím, že nebude mít pomalu co dát dětem do pusy když si může žít normálně s otcem. Když vezmeme v pod dotaz to, že jí nechce ani jeden do péče, pokud se nepřistoupí na střídavou péči, tak jak soud zareaguje? Já ji chci vídat, chci se o ní starat, ale co když řeknu tohle u soudu? Nemohou mě přece nutit, moje jediná povinnost by bylo platit výživné. Vím, že to zní hnusně, ale dítě jsme chtěli oba dva. Proč by to mělo padnout jen na jednoho. Veškeré starosti povinnosti, nechápu to. Já jsem matka, ale v dosti nelehké situaci kdy opravdu děti nemám kam dovést. Nemám pro ně zázemí a do té práce prostě budu muset. S tím, že ji nechce ani jeden rodič by museli přece dát střídavou péči.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.18 01:19

On jí má rád, tohle vím. Říkal, že by si jí občas bral, ale tu střídavou péči prostě nechce. Padla tady nabídka z mé strany, že by si jí bral na víkendy, ale chtěla bych si to nějak pojistit a alespoň do té doby než půjde do školky jí mít prostě v té střídavé péči.

vertunka
Závislačka 4578 příspěvků 28.02.18 02:15
@Anonymní píše:
V tom případě nemohou ani nutit mě, abych si ji vzala do péče. Já jsem na tom z praktického hlediska hůř než on a to všech směrech. Soud přece nemůže nutit matku aby si ji vzala na ubytovnu s tím, že nebude mít pomalu co dát dětem do pusy když si může žít normálně s otcem. Když vezmeme v pod dotaz to, že jí nechce ani jeden do péče, pokud se nepřistoupí na střídavou péči, tak jak soud zareaguje? Já ji chci vídat, chci se o ní starat, ale co když řeknu tohle u soudu? Nemohou mě přece nutit, moje jediná povinnost by bylo platit výživné. Vím, že to zní hnusně, ale dítě jsme chtěli oba dva. Proč by to mělo padnout jen na jednoho. Veškeré starosti povinnosti, nechápu to. Já jsem matka, ale v dosti nelehké situaci kdy opravdu děti nemám kam dovést. Nemám pro ně zázemí a do té práce prostě budu muset. S tím, že ji nechce ani jeden rodič by museli přece dát střídavou péči.

Ty kraso 8o Co jsi to proboha za matku?? :poblion:
Nechapu, proc si delas deti, kdyz je nemas jak uzivit, notabene kazdy s jinym tatinkem. :nevim:

Nell2
Ukecaná baba ;) 1151 příspěvků 28.02.18 02:35

8o nemám slov, já vím, že je těžké postarat se o děti sama, finančně je zabezpečit, ale než abys šla na ubytovnu, tak se radši vzdáš svého dítěte? 8o neporadila jsem, ale to nešlo nekomentovat.

jannina1
Závislačka 3984 příspěvků 28.02.18 03:49

V zivote je to tak zarizene, k diteti ma bliz matka. U vas jeden rodic nema zajem, tak holt musis nastoupit ty. Prece se nezachovas stejne! Bud jsi uplne zoufala a napadaji te zoufale veci nebo jsi naprosto bezcitna.Vasi holcicky je mi moc lito, dej si pozor, aby neprisla na to, ze ji nikdo nechce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.18 04:46

Já se jí vzdát ale nechci, umíte číst? Chci jen aby tam ten styk s otcem byl, ale jinou možnost než střidávou péči neznám. Ale chápu, potřebujete si zvednout ego, tak ani nedomyslite a už reagujete… @Nell2 @vertunka

Jde mi o to, že já to nezvládnu a opakuji je tady jeden velký problém. On mzda 50 tis. vlastní byt. Já nic a nic. Reagovala jsem na to, že jeho nutit nemůžou, ale mě také ne když řeknu, že jí „nechci“. Pro slabší jedince, kteří přesto nechápu-já jí chci, ale nemohu si dovolit živit děti s s dvěmi tisíci, který by mi po všem ( počítam se sociální podporou) zbyli.To prostě nejde. Musím jít do práce, bez toho u mě budou hlady.Tady i ubytovny za měsíc šplhají k min.7 tisícům za měsíc. Jde mi jen o to vydupat si střídavou. Jenže jak to zařídit.

jannina1
Závislačka 3984 příspěvků 28.02.18 05:00
@Anonymní píše:
Já se jí vzdát ale nechci, umíte číst? Chci jen aby tam ten styk s otcem byl, ale jinou možnost než střidávou péči neznám. Ale chápu, potřebujete si zvednout ego, tak ani nedomyslite a už reagujete… @Nell2 @vertunkaJde mi o to, že já to nezvládnu a opakuji je tady jeden velký problém. On mzda 50 tis. vlastní byt. Já nic a nic. Reagovala jsem na to, že jeho nutit nemůžou, ale mě také ne když řeknu, že jí „nechci“. Pro slabší jedince, kteří přesto nechápu-já jí chci, ale nemohu si dovolit živit děti s s dvěmi tisíci, který by mi po všem ( počítam se sociální podporou) zbyli.To prostě nejde. Musím jít do práce, bez toho u mě budou hlady.Tady i ubytovny za měsíc šplhají k min.7 tisícům za měsíc. Jde mi jen o to vydupat si střídavou. Jenže jak to zařídit.

Pokud ma tak vysoky plat, tak i alimenty budou vyssi, ne? A dale mas narok na prispevek na bydleni apod..Strkat ji otci, pokud ji nechce je spatne pro malou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.18 05:06

8 ticíc by šlo do ubytovny od něj bych měla co? Řeknu 5 tis. z toho zaplatím co? Jídlo ošacení pro dvě děti a starší školku, to asi těžko. Se 14 000,které bych reálně mohla mít mi toho sociálka moc nedá, protože převyšujeme. Koukám se na to z realistického hlediska a takhle by to opravdu nešlo. Stojím o střídavou péči jen do té doby, než půjde malá do školky, pak to je už bez problému.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.18 05:13

@jannina1 Ale on mě před pár dny vyzahoval s tím, že si holku nechá a ať já si seberu starší a jdu. Pochybuji, že by to, že jí nechce říkal u soudu.On je jenom nechce mít na sobě břemeno. Takže přece musí soud přikývnout.

Rive
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 28.02.18 05:19

Požádej o zvýšení alimentů na starší, 2000 na školkové dítě je málo. A do dvou let věku dítěte máš právo i na alimenty pro sebe.

Všechno jde, když se chce.

A zajímalo by mě, jak to dělají ostatní maminky samoživitelky, nemám pocit, že by všechny byly na ubytovně nebo se vzdaly svých dětí.

vertunka
Závislačka 4578 příspěvků 28.02.18 05:40

Pokud u soudu oba budete tvrdit, ze ji nechcete, tak vam ji vezmou. A treba si ji potom osvoji lidi, co ji chtit budou :srdce:.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 23 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama