Jak správně prát oblečení

6
17.5.18 10:24

Jak správně prát oblečení

Zdravím Dámy,

měl bych na Vas dotaz ohledně celkového praní prádla. Je mi 24 takže takové věci kód neznám ???? už nějakou dobu peru jak klasický chlap. Naházím spolu všechno barevné do pračky přiměřeně prášku, přiměřeně aviváže. Na 40 stupňů a mám hotovo. Za prvé se mi ničí trička a za druhé v poslední době pozoruju, že mi oblečení zvláštně zapacha po prášku nebo aviváž, ale není to vůbec příjemná vůně. Poradily by jste mi jak co členit, kolik prasku/avivaze na max 5kg prádla a na kolik stupňů prát? Popř. Jestli se něco mění když používám kondenzační sušičku? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16717
17.5.18 10:33

@pmacak Tak je potřeba číst cedulky na oblečení, tam je napsané na kolik se má prát.. Kromě barev, taky dávat pozor na materiál.
Na prášku je taky návod, kolik ho dávat podle množství prádla a zašpinění. Na aviváž je potřeba dávat pozor, protože některé věci se v ní prát nemají.

Jinak pračku je potřeba po každém vyprání otevřít, vysušit tu gumu u bubnu a já ješte vyndávám zásobník na prášek. A občas ji umyju čističem na pračky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
758
17.5.18 10:37

Na ten zápach bývá fajn občas prádlo prát se sanytolem nebo octem (bakterie se zabíjejí při vyšších teplotách), čas od času pračku projet s lahví octa na vyvářku (90stupnů). Světlé peru na 50-60 stupnů, tmavé na 40. Aviváže ne moc, není to nic ekologického ani zdravého pro kůži.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7523
17.5.18 10:40

Nastuduj si jeste programy pracky. Vetsina damskych tricek a halenek se musi prat na 30 a na setrny program - podtrzena vana nebo co to je na stitku. Casto je i upravene zdimani na 1000 otacek a mene. Nektere pracky maji nemackavy proram. Je to o tom, najit si cas a vsechno si procist :palec:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4922
17.5.18 10:44

To me pobavilo. Jako jak,,je mi 24 a tak neumim prat,,. Jsi doma nikdy nepomahala? 8o

Jinak na tom nic neni. Ja vetsinou peru - bile, barevne a cerne. Podle spinavosti volim mezi 40-60 stupni. Pradlo mi taky dost smrdelo, ale bylo to susenim v byte. Na to nam pomohla nejvic susicka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45566
17.5.18 10:47

Prádlo třídím na barevné/bílé/červené/černé a bílé a pak ještě samostatně peru ručníky a povlečení… všechno peru na 40 s gelem na praní, který dávám podle oka. Místo aviváže dávám trochu octu.
Jednou za čas vyperu s větším množstvím octu utěrky na 90, aby se pračka vyčistila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
17.5.18 10:48

@vertunka tak holku by to doma možná učili. Chlap se o takové věci moc nezajímá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4263
17.5.18 10:52

Jsem na tom byla stejne jako ty :lol:
Rucniky, povleceni, prosteradla, spodní prádlo a ponozky…60st
Barevne na 40..
Taky se stávalo ze prádlo smrdelo a byla jsem nešťastná…záleží v čem peres…jakym prášku. A taky necham občas projet pracku s octem…
A chce to zkouknout zda nemáš zaneseny filrt atd… Třeba od vlasu nebo chlupu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7730
17.5.18 10:52

@pmacak já bych se vyjádřila k tomu zápachu. To určitě není normální. Jak dlouho pak prádlo sušíš? Pokud máš třeba vyšší vlhkost v bytě, prádlo možná může lehce hnít nebo jak to říct. Pokud smrdí hned po vyndání z pračky, může prostě plesnivět pračka, tak bych ji naprázdno prohnala octem nebo čističem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7730
17.5.18 10:53
@vertunka píše:
To me pobavilo. Jako jak,,je mi 24 a tak neumim prat,,. Jsi doma nikdy nepomahala? 8oJinak na tom nic neni. Ja vetsinou peru - bile, barevne a cerne. Podle spinavosti volim mezi 40-60 stupni. Pradlo mi taky dost smrdelo, ale bylo to susenim v byte. Na to nam pomohla nejvic susicka.

já nechápu, že lidi hned mají tendenci se do tazatelů pustit :roll: určitě ho to doma učili, pomáhal tak, že je z něj expert na praní a vypral by cokoliv od hedvábí po tartan. Proto se nás tu ptá, prostě nás zkouší 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
17.5.18 10:57
@Lalelale píše:
@pmacak já bych se vyjádřila k tomu zápachu. To určitě není normální. Jak dlouho pak prádlo sušíš? Pokud máš třeba vyšší vlhkost v bytě, prádlo možná může lehce hnít nebo jak to říct. Pokud smrdí hned po vyndání z pračky, může prostě plesnivět pračka, tak bych ji naprázdno prohnala octem nebo čističem.

V sušičce na program denní sušení je to za 2hodinky suché. A po vyprání prádlo voní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29370
17.5.18 11:01
@pmacak píše:
Zdravím Dámy,měl bych na Vas dotaz ohledně celkového praní prádla. Je mi 24 takže takové věci kód neznám ???? už nějakou dobu peru jak klasický chlap. Naházím spolu všechno barevné do pračky přiměřeně prášku, přiměřeně aviváže. Na 40 stupňů a mám hotovo. Za prvé se mi ničí trička a za druhé v poslední době pozoruju, že mi oblečení zvláštně zapacha po prášku nebo aviváž, ale není to vůbec příjemná vůně. Poradily by jste mi jak co členit, kolik prasku/avivaze na max 5kg prádla a na kolik stupňů prát? Popř. Jestli se něco mění když používám kondenzační sušičku? Děkuji

a jak se ti ničí trička?
No a když ti oblečení zapáchá po prášku, nestačilo by změnit prášek? Některé mají docela odpudivou vůni… jaký prášek používáš?
Já peru většinu prádla na 40 (kromě záclon, manželových monterek a podobně), jen s práškem nebo gelem, bez aviváže, pak do sušičky na jemný program a nic se neničí, nic nezapáchá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27568
17.5.18 11:04
@pmacak píše:
Zdravím Dámy,měl bych na Vas dotaz ohledně celkového praní prádla. Je mi 24 takže takové věci kód neznám ???? už nějakou dobu peru jak klasický chlap. Naházím spolu všechno barevné do pračky přiměřeně prášku, přiměřeně aviváže. Na 40 stupňů a mám hotovo. Za prvé se mi ničí trička a za druhé v poslední době pozoruju, že mi oblečení zvláštně zapacha po prášku nebo aviváž, ale není to vůbec příjemná vůně. Poradily by jste mi jak co členit, kolik prasku/avivaze na max 5kg prádla a na kolik stupňů prát? Popř. Jestli se něco mění když používám kondenzační sušičku? Děkuji

Jestli smrdí prádlo z pračky, koupila bych čistič pračky a bez prádla projela program bavlna (návod na čištění bude na krabičce). Na pračku je prý sajrajt aviváž. Tu bych používala co nejméně. Per prádlo otočené naruby. Prášku raději méně, dávkování je na nádobě. Málo špinavé prádlo toho tolik nepotřebuje. Trika a rifle na 40 max. Bavlněné utěrky na 60. Je to na cedulce u prádla většinou napsané. Bavlna obecně snese víc, umělotina max 40. Funkční oblečení per bez aviváže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27568
17.5.18 11:06
@pmacak píše:
@vertunka tak holku by to doma možná učili. Chlap se o takové věci moc nezajímá

Můj tříleťák mi chodí zapínat pračku. Takže to umět bude. Ale nevadí, praní je celkem jednoduché, to se naučíš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3830
17.5.18 11:13

Ja to chapu, manzel to moje trideni podle materialu a barvy taky nechape a je mu 40. Ja peru vsechna trika a obleceni na sport na program outdoor, 30° a max. 600 otacek. Na 40° peru ponozky a pradlo chlapu a nektere kalhoty (pokud nejsou na 30), rucniky, uterky a lozni. Svoje veci vetsinou na program jemne pradlo na 30. Avivaz nepouzivam, praci gely davkuju podle oka, spis min. Pracku je treba cistit, stejne tak filtry v susicce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama