Je to kokon pavouka?

17.5.18 09:43

Je to kokon pavouka?

Ahoj, dnes jsem si chtela dat ke snidani banany ale u „spoje stopek“ jsem nasla nejaky bily sajrajt :lol: urcite to neni p :) plisen jsou to takove male bile kulicky. Mam strach jestli to neni nejaky pozustatek z kokonu nebo tak :lol: ano, mam obri arachnofobii a verim ze mnozi me zdeseni pochopi :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1729
17.5.18 09:46

No nemyslím si :) ale nejsem si 100% jistá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
978
17.5.18 09:57

Spis se mi to zda jako plisen.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10169
17.5.18 09:59

Nerekla bych. Vyndej banany, snez je a slupku vyhod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2479
17.5.18 10:12

Tohle je plíseň

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19454
17.5.18 10:15

Přikláním se k plísni, vyhod to :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
205
17.5.18 10:18

Je to červec :-D.

ttps://www.prirodovedci.cz/zeptejte-se-prirodovedcu/1127

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
205
17.5.18 10:30

Odkaz nějak nefunguje tak to sem okopíruju:

Dotaz
Na stopce banánu jsem našel drobného bílého tvora. Co je zač?

Mgr. Dominik Vondráček, katedra zoologie Přírodovědecké fakulty UK

Je to hmyz ze skupiny Coccomorpha, česky červci. Ti patří spolu s mšicemi, merami a molicemi do řádu Sternorrhyncha (mšicosaví).

Nemohu s jistotou říct, jestli se jedná o náš druh, nebo o nějaký cizokrajný, zavlečený společně s banány. Podle fotografie by to klidně mohl být český červec, jenž se dostal k banánům až u nás.

V České republice žije přes 150 druhů červců a jde o významné škůdce, kteří sají na rostlinách. K tomu jsou vybaveni bodavě savým ústním ústrojím.

Červci mají velice zajímavý vývoj. Vyskytuje se u nich nápadný sexuální dimorfismus neboli pohlavní dvojtvárnost. Samice je po celý svůj život bezkřídlá a prochází několika zvláštními stadii. Starší stadia bývají trvale přisedlá, což je spojeno s redukcí končetin. Na vaší fotce bude právě samice.

Samci mají nižší počet vývojových stadií, přičemž třetí a čtvrté jsou klidová – nazývají se prepupa a pupa. Následně se „líhne“ dospělý samec, který má křídla. Vyvinutý je pouze první pár křídel, podobně jako u dvoukřídlých (například much). Samci žijí velmi krátce a nepříjímají potravu. Nemají totiž čím, protože jejich ústní ústrojí je zakrnělé.

Mnoho druhů červců umí své tělo pokrýt bělavým voskem, tak jako jedinec na vašem snímku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama