Jak srazit horečku?

Dia
34
5.11.05 17:34

Jak srazit horečku?

Dobrý večer mamky, mám prosbu, poradíte, jak srazit horečku u dospělého ? Už přes 3 dny se nemůžeme dostat pod 38,5 C, zkoušela jsem všechny možný prášky a nic, tak bych ráda vyzkoušela nějakou radu. Už jsem zoufalá :( Předem díky. Dia

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

80
5.11.05 18:20

Ahojky kocko,ja bych sio zasla bud k doktorovi..nebo bych zkusila studeny zabal…aspon me to pomahalo.....Bud jsem si vzala acilpirin a nebo jsem se zabalila do studeneho prosteradla..jinak nevim co bych ti poradila…paralen?To jsi asi zkousela a ja jinak nevim jak bych ti mohla poradit..me zabirali ty studene zabaly…tak nevim…Pokud uz jsi zkusila vse…zkus i toto,ale ja bych radeji nez neco zkouset..zasla k doktorovi..No uvidis..jinak ti preji at se rychle uzdravis a at to rychle das dolu..Janina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
862
5.11.05 18:27

Ahoj Dio,
zkus ty zábaly. Je to teda maso, ale mně to pomohlo. Měla jsem 2 víkendy za sebou horečky až 40°C. Měla jsem 3 zábaly za sebou po 5 minutách. A pomohlo to. Ještě jsem brala oscillococcinum . Je to homeopatikum a může se při kojení. To mi taky pomohlo. Jo a ještě jsem po 4 hodinách zobala Paralen. A hodně pij. Nic jiného mě nenapadá. Pak už jen ten doktor.
Katka

""http://lilypie.com/pic/051031/KFea.jpg":http://lilypie.com/…031/KFea.jpghttp://b1.lilypie.com/V3wxp1/.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.11.05 18:37

Aoj Dio,
můžeš si vlézt do vany a pomalu připouštět studenou vodu.Srazila jsem tak teplotu pozvolna a bylo mi příjemně.
Pa Štěpík

• Nahlásit
  • Citovat
Dia
34
5.11.05 19:10

Holčinky moc děkuju za rady, jdu do toho prostěradla :o). Slyšela jsem o zábalech, ale nevěděla jsem, jak přesně na to. Díky moc, pa D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15707
12.4.12 15:12

38,5 bych vůbec nesrážela - tělo se rychleji vypořádá s nemocí. Když se srazí, mají to „bacily“ snadnější a tělo těžší. Akorát bych se snažila hodně pít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1194
19.11.13 16:22

Prosím vás holky já už mám teploty od minulého týdne byla to chřipka, ale stále mám teploty, zimnici, bolest, ty nejšílenější stavy už pominuly, ale stále
se nemužu dostat k sobě. zitra už mám jít do práce jsem uplně bezradná, protože vedoucí mi dala volno, ale jen tak at to vyležím, ani u dr.jsem nebyla…jak dlouho mužou ty teploty trvat? a celkově slabost po těle? tohle už se mi vážně dlouho nestalo…dekuji za nijaké tipy…a ty zabaly fakt zabírají? že bych se omotala do studeného? :nevim:,když je mi tak vnitřně zima, asi to bude sada :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
rozmary
19.11.13 16:58

Zkusila bych ještě zabalit ruce a nohy do octového zábalu, ale v tvém případě by už možná nebyl od věci doktor.

• Nahlásit
  • Citovat
NavstevniceOpet
19.11.13 17:16
@gabki píše:
Prosím vás holky já už mám teploty od minulého týdne byla to chřipka, ale stále mám teploty, zimnici, bolest, ty nejšílenější stavy už pominuly, ale stále
se nemužu dostat k sobě. zitra už mám jít do práce jsem uplně bezradná, protože vedoucí mi dala volno, ale jen tak at to vyležím, ani u dr.jsem nebyla…jak dlouho mužou ty teploty trvat? a celkově slabost po těle? tohle už se mi vážně dlouho nestalo…dekuji za nijaké tipy…a ty zabaly fakt zabírají? že bych se omotala do studeného? :nevim:,když je mi tak vnitřně zima, asi to bude sada :nevim:

Když je ti vnitřně zima, tak žádné zábaly! Naopak přikrýt a zahřívat teplými nápoji. Pokud teploty trvají už přes týden, šla bych k doktorovi. To už není sranda - chřipka zatěžuje srdce, tak aby ses jednou kvůli přechozené chřipce nedočkala něčeho horšího. Na teplotu a bolest zabírají analgetika (ibuprofen 400 mg), ale neléčí, jenom vlastně potlačují příznaky.

• Nahlásit
  • Citovat
1194
19.11.13 17:22

:,( mam ledove ruce, takze zabal ne-dobre. srazim acylpirinem, ale zas se to vrati.ach jo. zkusim ocet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
848
19.11.13 17:28

Ibuprofen můžeš i větší dávku, než 400 mg. Dávkování záleží na váze :-). Jinak pokud jsou teploty tak dlouho, šupala bych k mé velké neradosti k Dr. Taky nemám ráda doktory, i když ti moji jsou fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1194
19.11.13 19:16

Tak se jdu potit, a musim to nijak vymyslt, zitra kdem s malou taky k dr. Po antibiotikach

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7629
19.11.13 19:20

Panak slivky do caje a pod 3 periny- vypotis se jak cert. Treba to pomuze alespon natolik aby jsi byla schopna stat na nohou. Jinak samozrejme dr neni od veci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4639
19.11.13 19:27

Jako u pravé chripky ta teplota může trvat i sedm až deset dní. Na chripku léky nejsou, jen podávat cokoli na potlačení priznaku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1194
19.11.13 19:30
Tak se jdu potit, a musim to nijak vymyslt, zitra kdem s malou taky k dr. Po antibiotikach
@svycarka píše:
Panak slivky do caje a pod 3 periny- vypotis se jak cert. Treba to pomuze alespon natolik aby jsi byla schopna stat na nohou. Jinak samozrejme dr neni od veci.
:pankac: skvele, to uz mi deda rikal deda…asi natom bude neco, ale slivku vazne nemusim…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama