Jak to vyřešit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MoniPal
Stálice 71 příspěvků 26.08.09 18:40
Jak to vyřešit?

Ahoj holky,

mám trošku problém.

Za 14 dní jedeme autem na dovolenou, 1200 km - dlouhá cesta. problém je v tom, že ve „vajíčku“ už malému hooodně přečnívají nohy ze sedačky ven, už je ani nenatáhne, má je skrčené o opěradlo normální sedačky. Hlava je ještě OK. Poslední dobou jsme jezdili jen krátké cesty, tak do 20km max., takže to ještě šlo, ale teď pojedem dlouho, tak přemýšlím, jak to udělat, aby to měl co nejpohodlnější…

Můžu „vajíčko“ dát po směru jízdy, tak, aby si malý mohl nohy natáhnout přes?

Nebo nechat tak, ale pojede celou cestu se skrčenýma nožičkama? :(

Anebo už přejít na větší sedačku?

Ještě napíšu, že malý má 9,5 kilo a 78cm.

Předem děkuji za rady…

Nejnovější recenze z kategorie Autosedačky a doplňky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 26.08.09 18:56
autosedačka

Moni, asi záleží i na věku - protože sice váhou byste mohli do větší autosedačky, ale zase jsem četla, že děti mladší roku mají hodně slabé svaly na krku a v případě nehody tu hlavičku vlastně nemaj o co zapřít - nejsem odborník, ale takto jsem to pochopila.

Sunnyside
Ukecaná baba ;) 1751 příspěvků 26.08.09 19:14

Půjčte si někde větší vajíčko (Romer, Maxi Cosi), osm měsíců je příliš málo, aby seděl celou cestu ve větší autosedačce. Vajíčko po směru určitě ne.

Synovi je rok, už je ve větší sedačce, ale když jedeme delší cestu a syn spí, jezdí pořád ve vejci. Máme Maxi Cosi, hlavu i nohy už má tak tak, ale pořád se vejde.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.09 19:22

my jsme dítko vozili ve vajíčku i po směru jízdy, proti nám strašně zvracel. Nic se nikdy nestalo. Měla jsem sice „výčitky“, ale odjezdili jsme to.
Anebo do té větší sedačky dát nějakou vložku…

nepřihlášená Martina

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 26.08.09 19:27

Na tak dlouhou cestu bych urcite nedavala do vetsi autosedacky,asi bych si nekde pujcila vetsi „vajicko“…
8 mesicu je jeste malo na velkou sedacku.
My malou vozili do roku v Prima Easy od Casualplay,je velka a polohovaci a vozi se proti smeru..Da se dat az do lehu nebo uplne rovne do sedu.

gandelion
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 26.08.09 20:21
Anonymni píše:
my jsme dítko vozili ve vajíčku i po směru jízdy, proti nám strašně zvracel. Nic se nikdy nestalo. Měla jsem sice „výčitky“, ale odjezdili jsme to.
Anebo do té větší sedačky dát nějakou vložku…nepřihlášená Martina

8O 8O 8O Smím se zeptat, jak se upevňuje vajíčko po směru jízdy?

gandelion
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 26.08.09 20:24

Jinak, my jsme jezdívali se sedačkou 0-18kg, do 10kg se dává protisměru, pak po směru jízdy, je polohovací a je celkem fajn, mladší v ní jezdí pořád. Zkus se mrknout po obchodech, případně po kamarádech a známých, třeba by někdo měl a na dovolenou půjčil :wink:

kristain
Závislačka 2733 příspěvků 26.08.09 20:52

Zakladatelky syn nemá 8, ale 9 měsíců…
no asi mě budete „kamenovat“, ale loni měl mladší František přesně 9 m, když jsme jeli k moři a dala jsem mu na cestu už větší sedačku MC priori (9-18kg), bylo to pro něj pohodlnější a byla hlavně spokojený, že vidí.
Vím, že to není úplně košer, dítě by aspoň do roka mělo být proti směru ve vajíčku, no ale já to tak udělala, váhově normu splňoval a vajíčko už bylo těsné.

MoniPal
Stálice 71 příspěvků 26.08.09 20:57

To je pravda, že vajíčko po směru je blbost.

Ani mě nenapadlo, jak ho asi tak připevním… :oops:

papu
Echt Kelišová 7666 příspěvků 26.08.09 21:01

Dítě může do větší sedačky v 9m, 9 kg a sedící. Míša taky šel, když mu bylo 9,5 měsíce, vajíčko bylo malé.
Ale na Anetku jsem teď koupila větší vajíčko, abych jí vozila co nejdý…

Vajíčko po směru 8O to je snad sranda ne…

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 26.08.09 21:45

mi to jako nedá…

jako vajíčko po směru, to je snad jen vražda vlastního dítěte, a kdo je schopen takhle dítě vozit, podle mě zaslouží jen…no radši to ani nedopíšu, to bude lepší verze…

Moni ještě to tady asi nepadlo, ale nejdůležitější je info zda malý samostatně sedí???? to jsem nikde nevyčetla, a vzhledem k věku si tedy dovolím odhadnout že ne.
Pak moje rada (pokud nemáte možnost půjčit sedačku 0-18kg, kupovat ji pro jednu jízdu je asi nesmysl) zní aby jel ve vejci.
Chtít pro mimčo pohodlí je pěkné, ale myslím a snad nejsem sama, že bezpečí by mělo být to důležitější.
Předpokládám, že pojedete na noc a mimi bude spát, takže ty skrčené nožičky jsou minimální zlo :wink:

MoniPal
Stálice 71 příspěvků 26.08.09 21:53

Tak malý sedí od 6 měsíce sám, teď už mu moc nechybí, aby sám chodil, je takové živé miminko.

Přemýšlím o tom, že vajíčko vyměním za sedačku 0-18 kilo, která se dá vozit zatím proti směru a později i po směru, taková nějaká s „adaptérem“ a polohovatelná - zrovna vybírám. Využijeme ji asi dýl, protože na tu „velkou“ sedačku co máme, je stejně asi ještě moc malý.

Takže to asi vyřeším takhle - ty nožičky bude za 14 dní ještě víc skrčené :D , po směru ho ještě dávat nechci, člověk nikdy neví, co se může stát. Po cestách jezdí tolik … to by bylo moc sprosté slovo. :evil: :evil: :evil:

Děkuji moc za rady.

sandrik
Neúnavná pisatelka 19820 příspěvků 26.08.09 21:54

dcera seděla od 6ti měsíců a v 9m (10kg) se do vajíčka už nevešla, byla (a je) větší než většina vrstevníků, takže putovala do větší sedačky a v pohodě, neumím si představit že by měla jezdit ve vajíčku do roka

Macík74
Generální žvanilka 22163 příspěvků 26.08.09 21:55

kristain noo myslím, že to dělám stejně.. malej je taky rád že vidí! bylo mu teď osm měsíců a je ve velké.. a po směru.. ale je fakt, že jezdím v malém městě.. a v malém provozu.. vím, zastánkyně by mi řekly, že se může stát kdykoliv cokoliv.. nerada bych to zakřikla.. ale mám zatím starší chicco která jde dost do lehu protože je 0-18 kg!

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 26.08.09 22:06

Stávající sedačka je v pořádku, určitě bych neměnila na cestu (jen proto, že zvyk je zvyk a každá změna nemusí být k lepšímu).
Mnohem důležitější je ale jiná věc. Kolik máte řidičů? 1200km to je tak 14-16hodin. Budete se střídat? Víte k čemu jsou bezpečnostní přestávky a jak často je máte dělat (každé 4,5 hodiny aspoň 15min).
Pokud máte klimu a řídíte oba tak stačí zastavovat na krmení, přebalování a čůrání. Šťastnou cestu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Nejdrsnější kritika Sparty: Rosický na to nemá, Křetínský je analfabet, říká Luhový

Dlouho bylo ticho, teď ale z úst Milana Luhového (55) zazněla jedna z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >