Jak udělat čerta s mikulášem

457
16.11.20 17:48

jak udělat čerta s mikulášem

Ahoj, žiji v rakousku, ale jsme česká domacnost, letos tu nebudou krampuslauf ani nic, do 6. 12. mame lockdown a stýkat se jen max s 1 osobou mimo domacnost, ven jen v nutnosti + prochazky, no asi podobně jako v česku a mrzí mě, že děti nebudou mít čerta, syn se těšil na mikuláše a i si začal víc uklízet hračky, že budou čerti a ted nic, nejde si ani nikoho soukromě pozvat..manžel by se přestrojil, ale nemá kostým a ani ho nechci kupovat, syn by ho prokoukl, mladsí asi ne, ale starší jo..tak přemýšlím jak to udělat, napadlo mě, že budeme vyhlížet mikuláše a mezitím nějaký hluk udělá muž nebo nějaká apka na mobil a manžela napadlo, nějaký kouř nabalkoně, malý a nechat tam balíček, že ajko byli hodní a čert si pro ně nepřišel..doufám, že jim bude pracovat fantazie..prostě něco uslyší, budou se bát, že jde čet a uvidí kouř, smrad, nic velkeho, kvuli sousedům :DD a bude tam pylíček nebo ja nevim prostě no..napadá vas něco?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2521
16.11.20 17:57

Je, já si dodnes pamatuju, jak mi mamka udělala čerta- za prosklené dveře nainstalovala žehlící prkno, oblékla ho do černého kabátu, z kartonu vyrobila rohy… dodnes nevím jak jako čert zabouchala na ty dveře a hned u,,čerta" rozsvítila, pak se s ním jako přetahovala o dveře, vklouzla za ním, jako se dohadovali a pak přinesla balíček.
No já se mohla pos… :lol:
Letos mě kvůli omezením čeká podobná improvizace, tak snad se povede. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
457
16.11.20 18:14

@Hanulínek hustý, no právě, ja nejsem moc zdatný improvizator a syna čerti fascinují, boji se, ale vždy se chce kouknout, tak by to proběhlo a neprokoukl to, chjo.. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19727
16.11.20 18:31

U nas nechavaj čerti balik za oknem, domu sme nikdy nezvali. Loni sme byli na krampusakach, ale syn z toho mel akorat hystericky zachvat (aspon teda v prvni chvili, pak se uklidnil a sel se i vyfotit). Holt to nejak okecat no :mrgreen: nebo rict, ze letos byli moc hodný a čert neni treba :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26583
16.11.20 18:49

S někým, kdo má doma kostým, se domluvit na čertech online. Divila bych se, kdyby to někdo nenabízel. Děti jistě vědí, že doba není běžná, takže čert online z pekla bude good. Vyhrozí jim nebo pochválí jmenovitě, to mu dopředu pošlete mailem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17121
16.11.20 19:03
@ahhotep píše:
Ahoj, žiji v rakousku, ale jsme česká domacnost, letos tu nebudou krampuslauf ani nic, do 6. 12. mame lockdown a stýkat se jen max s 1 osobou mimo domacnost, ven jen v nutnosti + prochazky, no asi podobně jako v česku a mrzí mě, že děti nebudou mít čerta, syn se těšil na mikuláše a i si začal víc uklízet hračky, že budou čerti a ted nic, nejde si ani nikoho soukromě pozvat..manžel by se přestrojil, ale nemá kostým a ani ho nechci kupovat, syn by ho prokoukl, mladsí asi ne, ale starší jo..tak přemýšlím jak to udělat, napadlo mě, že budeme vyhlížet mikuláše a mezitím nějaký hluk udělá muž nebo nějaká apka na mobil a manžela napadlo, nějaký kouř nabalkoně, malý a nechat tam balíček, že ajko byli hodní a čert si pro ně nepřišel..doufám, že jim bude pracovat fantazie..prostě něco uslyší, budou se bát, že jde čet a uvidí kouř, smrad, nic velkeho, kvuli sousedům :DD a bude tam pylíček nebo ja nevim prostě no..napadá vas něco?

promin, ale ty deti strasis certem?

Ja dceri povesim puncosku a rano si v ni najde nejake sladkosti a casopis pro deti. O certu a Mikulasi ji pouze budu vypravet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
16.11.20 20:34
@warita píše:
promin, ale ty deti strasis certem?Ja dceri povesim puncosku a rano si v ni najde nejake sladkosti a casopis pro deti. O certu a Mikulasi ji pouze budu vypravet.

Presne tak. Pro deti muze byt vypraveni stejne emocionalne silne jako prozitek. Maji obrovskou fantazii. Nezatezovala bych se divadelnim predstavenim, ale vymyslela jednoduchy pribeh, napr kdovi jestli letos certi muzou chodit kdyz je lockdown a rano darecek od Mikulase za oknem. A treba taky brambora od certa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22949
16.11.20 21:54

U nas nechavan detem balicek za oknem a donluvim se sesousedy, ze zazvoni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4200
16.11.20 22:35
@warita píše:
promin, ale ty deti strasis certem?Ja dceri povesim puncosku a rano si v ni najde nejake sladkosti a casopis pro deti. O certu a Mikulasi ji pouze budu vypravet.

Já myslím že proti tvojí mámě je čert roztomilé neškodné stvoření. ;) :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17121
16.11.20 22:46
@samá práce píše:
Já myslím že proti tvojí mámě je čert roztomilé neškodné stvoření. ;) :D

njn, matku si nevyberes. Cert byt nemusi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50983
16.11.20 22:46
@warita píše:

Zas nedramatizuj. My je nikdy nezveme domu, presto se nam kazdy rok tri party pekelniku dostavi, kdyz si najdou cestu, tak je nevyhodim. Jsou to preslecene deti. Nikdy jsme to doma nehrotili, nedelali kovbojku a decka se neboji. Ted uz je decka poznaji po hlase, ze jsou to starsi kamaradi v maskach. Tak 3-4r. zpet jim to verili.
Letos to vyresime balicky na zahrade.
Nemam rada, kdyz se prehnane dramatizuje. Decka budou choulostive, oprasovane kvetinky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17121
16.11.20 23:09
@Kelsey píše:
Zas nedramatizuj. My je nikdy nezveme domu, presto se nam kazdy rok tri party pekelniku dostavi, kdyz si najdou cestu, tak je nevyhodim. Jsou to preslecene deti. Nikdy jsme to doma nehrotili, nedelali kovbojku a decka se neboji. Ted uz je decka poznaji po hlase, ze jsou to starsi kamaradi v maskach. Tak 3-4r. zpet jim to verili.
Letos to vyresime balicky na zahrade.
Nemam rada, kdyz se prehnane dramatizuje. Decka budou choulostive, oprasovane kvetinky..

no… ja se jako dite bala extremne vseho mozneho. Byla jsem prave hodne uzkostliva a na moji dcerce se mi libi, ze zatim takova neni. Jeden cas se bala duchu, u babicky videla nejakou lehce strasidelnou pohadku a kdyz jsme se podvecer vracely domu a uz bylo sero a jeste nerozsvitili lampy, tak dcera brecela, ze v tmavych kerich na ni ciha duch. Nejaky cas se ji to drzelo, pobrekavala vzdy podvecer venku, nebo tesne pred spanim mi rikala, ze za oknem je urcite duch. No a nejak to vysumelo, jsem za to rada a chci, aby to tak zustalo.

cili, ja jsem radsi opatrna, nechci v ni zbytecne vyprovokovat nejake uzkosti, kdyz to nemusi byt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
457
17.11.20 11:28

Asi vim jak na to budou moje deti reagovat, ne? domu je nezvu, ale ven se chodime koukat a syn miluje krampuslauf, kam se hrabou cesti certi a nic..proste u nas to k mikulasi patri a s nejakym vypravenim nepochodim..syn se hrozne tesi, chce je videt, ale hilt neuvidi, tak aspon nejak to nahradit..nevim oroc zss ta prehnana reakce, ze strasim deti :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
457
17.11.20 11:30

@warita ja jako dite milovala mikulase a certy, bala jsem se ale zaroven se tesila, ze je uvidim, byla jsem natesena, kdyz jsrm slysela cinkani, ze tam nekde jsou, jako hodne mala jsem se bala jen, kdyt 1× prisli domu, msma uz je pak nezvala, ale ven jsem na ne chodila rada

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19241
17.11.20 11:43

@warita take nestrasime. Nase deti vi, ze certi jsou prestrojeni dospeli a ze nejhorsi je rozcilena maminka, ta vyda za 10 „certu“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama