Jak udržet kočku doma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Deedee1234
Nováček 6 příspěvků 09.12.17 18:41
Jak udežet kočku doma

Ahoj,
máme doma 3letého kocourka Mainské mývalí kočky. Bydlíme v menším městě a Max chodí ven.
Kdyby to bylo na mě, nepouštěla bych ho (jednu kočičku už nám takhle přejelo auto)
Jenže máme doma děti a znáte to, nechají otevřené dveře a Max je okamžitě pryč.
Proto jsem se zeptat, jestli někdo nemáte radu, jak ho udržet třeba na zahradě, aby prostě nešel dám než za plot. Žila jsem v Kanadě a v té lokalitě, kde jsem bydlela, neměli ploty, takže si majitelé psů nechávali zakopat do země ohradník a pejskové pak nechodili kam neměli.
Mojí otázkou je, nevíte, jestli to funguje i na kočky? Max má 7kg, takže váhový limit splňuje.
A prosím všechny, aby si nechali komentáře jako že kočka patří ven a že jsem špatný chovatel, případně, že si to mám zařídit a prostě ho nenechávat chodit ven (to prostě není možné ohlídat).
Maxík dostává všechno, co potřebuje, je to prostě člen rodiny a proto nechci, aby se mu něco stalo.
Budu vděčná za všechny rady :) :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Litta
Extra třída :D 13488 příspěvků 09.12.17 18:44

@Deedee1234 Elektronický ohradník nefunguje pořádně ani na psy, takže myslím, že by buď na kočku taky nefungoval (prostě to rychle proběhne, pudy jsou silnější), nebo z ní bude vystrašená nechápající troska. Holt to budete muset vydržet, kočka je šelma a venku ji to baví.

Helileli
Závislačka 3038 příspěvků 09.12.17 18:55

Naučte se zavírat dveře. Mám kocoura pouze domácího, párkrát utekl, ale jak není zvyklý, tak se po útěku drží poblíž. Od posledního útěku, kdy jsem ho naháněla po okolních zahradách, lezla po střechách kulen a celkově to bylo drama, tak už se děti velmi hlídají, aby nepustily kocoura, když pouští psa.
Nicméně pokud už je zvyklý chodit ven, bude se tam snažit dostat za každou cenu, to si člověk musí v sobě pořešit předem, jak k tomu postaví.

Co se ohradníku týká, kočka není kráva, je to citlivé stvoření, se kterým chcete sdílet i domácnost, abyste se pak nedivili, kdyby vám doma kočka třeba začala že stresu čůrat.

Elenloth
Závislačka 3846 příspěvků 7 inzerátů 09.12.17 18:56

@Deedee1234 Myslím, že to prostě nejde. Elektrický ohradník si pro kočku nedovedu moc představit. Leda upravit plot tak, aby se přes něj nedostal, ale předpokládám, že Mainka ho prostě přehupne. Je kocour kastrovaný?
Budeš se s tím asi muset smířit, kočkám se venku líbí. Nám kocour rozškrábal všechny dřevěné rámy oken a děláme mu dveřníka jako pitomci, protože nemáme kam dát kočičí dvířka. Taky jsem si myslela, že když je zvyklý v bytě, bude se držet doma i po přestěhování do domu, ale ani nápad.

elimili
Kecalka 178 příspěvků 09.12.17 18:56

To asi bude problém:-/ asi nezbude nez doufat, ze se mu nic nestane. Některé kocky proste jen v byte nevydrží, taky jsme měli takového kocourka a ač jsem se bála musela jsem ho z bytu pouštět. Naštěstí teď mame dum se zahradou a najednou se cpe zas porad domu. Hodne štěstí at se mu nic nestane! Asi jedine trénovat deti????

Kakika
Extra třída :D 14979 příspěvků 09.12.17 19:02

@Deedee1234 Pokud nelze naučit děti zavírat dveře, tak vykastrovat kocoura (ať alespoň necourá hledat kočky) a zabezpečit zahradu proti útěku.

Elenloth
Závislačka 3846 příspěvků 7 inzerátů 09.12.17 19:03

@Helileli Jenže to je prostě individuální. Náš kocour byl rok a půl v bytě, bez problémů, je kastrovaný a ještě chromý na přední nohu. A stejně jakmile poprvé přišel do baráku, tak okamžitě chtěl na zahradu. Asi k tomu teda přispělo i prosklení pokoje, že viděl ven. No a už ho prostě doma neudržíme, rozškrábe rámy oken, dveře, mňouká. A to už kolikrát dostal výprask od místních koček, stejně chce ven. Drží se teda kolem baráku, ale to je spíš tím, že má velký problém přeskočit plot, kvůli té noze a kvůli tomu, že je to prostě jelito.

Emimin7
Echt Kelišová 9357 příspěvků 09.12.17 19:14

To je zvláštní, já mam dvě kočky a naopak nechtějí ven. Když jsou divoké a vyhodím je, za chvíli jsou u dveří a chtějí zpátky.

Litta
Extra třída :D 13488 příspěvků 09.12.17 19:42
@Kakika píše:
@Deedee1234 Pokud nelze naučit děti zavírat dveře, tak vykastrovat kocoura (ať alespoň necourá hledat kočky) a zabezpečit zahradu proti útěku.

Ano, na to jsem zapomněla, vykastrovat.

arinecka
Kelišová 5139 příspěvků 09.12.17 19:56

@Deedee1234 No, jedině naučit děti zavírat dveře a kocoura nechat vykastrovat, jiné řešení asi není :nevim:

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 09.12.17 19:59
@Deedee1234 píše:
A prosím všechny, aby si nechali komentáře jako že kočka patří ven a že jsem špatný chovatel.

Né, to víš že ne, jsi naprosto úžasná, když jakémukoliv zvířeti bráníš se volně pohybovat… :roll:

arinecka
Kelišová 5139 příspěvků 09.12.17 20:08

@LAlezane Kde píše že mu brání se volně pohybovat? Radu nemáš ale kritika ti jde co?

marg
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 09.12.17 20:39

Tohle neni moc resiltelny. S tim el. plotem nebo jak se tomu rika, nemam zkusenost. Kocoura bych normalne poustela, dulezite je dat obojek s adresou a telefonem a doufat, ze ho nic neprejede. Vykastrovany je, predpokladam. Tak jeste nasadit obojek proti blecham a klistatum. Zacatky jsou dost blby, to se clovek boji ale jak zjistite ze se bez problemu vraci, tak pak uz je to v klidu. Samozrejme jsou rizika a velka. Ale ja jsem za to kocky nedrzet doma, pokud maji pristup ven. Nase kocky muzou ven kdykoliv, pres pubertu teda couraly dost, ale ted uz jsou starsi a rozumny celkem a chodi ven stale min a spis chteji byt doma.

Deedee1234
Nováček 6 příspěvků 09.12.17 21:59

Kastrovaný je :/
Navíc se neustále někde pere, skoro každý měsíc jsme u veterináře, protože to vždycky schytá.
Doufám, že jak bude stárnout, nechá toho..
Ano, komentáře jako “bráníš mu ve volnosti” a “nauč děti zavírat” jsem čekala.
Ale radši mu budu bránit ve volnosti, a bude žít, než ho někde najít přejetého na silnici jako naší starou kočičku. Nečekám, že to tak budou brát všichni.
Tenkrát v Kanadě to na ty psy fungovalo uplne v pohode, ani to nedavalo rany, jen to pry neprijemne (pro psy) cvakalo…elektrosoky bych samozrejme nedavala.
O úpravě zahrady už jsme taky přemýšleli, ale není moc jak…
I tak děkuju za reakce:)

Deedee1234
Nováček 6 příspěvků 09.12.17 22:07

@marg
Naše první kočička normálně chodila ven, několik let se nic nestalo, a pak 2 dny nepřišla domů a…
Proto jsem Maxe pouštět nechtěla, jenže několikrát utekl a od té doby byl úplně šílený jen co se někde otevřely dveře nebo okno.
Odnaučit ho to nejspíš nejde, doma to ale nevydrží ani on, ani my. Je dost náladový, takže když není po jeho, začne škrábat věci ( ale jinak je to miláček :D)
Kdyby se tak držel jen na té zahradě

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Milion mu nestačil, chtěl další peníze, tvrdí svědek v případu podvodu Tomáše Řepky!

Milion korun. Za takovou sumu měl Tomáš Řepka své dávné, dnes již bývalé... číst dále >

Dokonalý polibek Vondráčkové sepsuli i v Americe. Fraška a katastrofa, píše se!

Opravdu česká distribuční společnost Luna Stanislava Dvořáka poškodila snímek... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >